Mistrzostwa UEFA Futsal 2022

Mistrzostwa UEFA Futsal 2022

ME Futsal 2022 to najważniejsza impreza w przyszłym roku. Wśród zawodników znaleźli się również Polacy. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego w grupie zmierzą się z reprezentacją Rosji, Słowacji i Chorwacji. Eksperci przewidują, że mają oni szansę na wyjście z grupy. Czy tak się stanie? Jak wypadną podczas futsalowych mistrzostw, które odbędą się w Holandii? Oto najważniejsze informacje o tej imprezie. Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w futsalu będziesz mógł typować w LV BET.

Co to jest futsal? To odmiana piłki nożnej, która rozgrywana jest na hali. W skład drużyny wchodzi pięciu zawodników, a jeden z nich to bramkarz. Podczas meczu liczba zmian jest nieograniczona, a do tego bramkarz może wymienić się pozycją z innych graczem. Od tradycyjnego futbolu futsal różni się też czasem gry. Mecz składa się z dwóch części, po 20 minut każda.

Grupy ME 2022 w futsalu

Od 19 stycznia do 16 lutego w Holandii rozegrany będzie turniej finałowy UEFA Futsal EURO 2022. Będzie to pierwsza edycja imprezy, która rozgrywana będzie co cztery lata, a nie jak do tej pory – co dwa.

Do rywalizacji przystąpi 16 drużyn, które w losowaniu podzielone zostały na cztery grupy. Polacy znaleźli się w koszyku nr 3 i w nachodzących rozgrywkach wystąpią z Chorwacją (21 stycznia), Słowacją (25 stycznia) i z Rosją (29 stycznia). Wszystkie mecze rozegrają w Amsterdamie.

Jak wyglądają pozostałe grupy?

  • Grupa A: Holandia, Serbia/Białoruś (zagrają w barażach o awans), Ukraina, Portugalia
  • Grupa B: Kazachstan, Włochy, Słowenia, Finlandia
  • Grupa D: Gruzja, Hiszpania, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina

Wszystkie mecze rozegrane będą w dwóch lokalizacjach. W Amsterdamie na Ziggo Dome oraz w Groningen w hali Martini Plaza.

Terminarz Mistrzostw Europy 2022

Faza grupowa europejskiego turnieju rozegrana będzie w dn. 19-28 stycznia. Do dalszych rozrywek przejdzie 8 najlepszych drużyn – zwycięzców grup i zespołów z drugich miejsc. Dwa dni rywalizacji, 31 stycznia i 1 lutego, wyłonią kolejnych zwycięzców, którzy po trzech dniach spotkają się w półfinałach. Mecze o trzecie miejsce i o tytuł mistrza zaplanowane są zaś na 6 lutego 2022 r. wszystkie spotkania fazy pucharowej rozegrane będą w Amsterdamie.

Szanse Polaków podczas Mistrzostw Europy w futsalu

Trener reprezentacji Polski w futsalu mówi jasno – celem biało-czerwonych jest wyjście z grupy. Byłby to historyczny awans do play-offów. Najpierw jednak muszą pokonać trzy zespoły. Najtrudniej będzie z reprezentacją Rosji, która jest jednym z faworytów zbliżających się mistrzostw. W ostatnim czasie Polacy rozegrali z nimi kilka meczów, a ostatni zremisowali 1:1. Sporo spotkań za sobą nasza reprezentacja ma też ze Słowakami. I chociaż ro rywale mają lepszy ich bilans to eksperci wskazują, że mamy szasnę na wygraną. Największą niewiadomą jest Chorwacja. Wydaje się, że na szczęście Polacy nie będą mierzyli się z Gruzją, Azerbejdżanem czy Kazachstanem.

Przygotowania do turnieju nasza reprezentacja rozpocznie w grudniu od meczu towarzyskiego ze Słowacją. W styczniu zaś zawodnicy udadzą się na 12-dniowe zgrupowanie w Łodzi, po którym udadzą się do Holandii.

A kto ma szansę na wyjazd? Pełna lista zawodników, którzy będą reprezentowali nasz kraj, nie jest jeszcze znana. Selekcjoner zdradził, że grono zostanie zawężone do 16-18 piłkarzy. Większość już wybrał, ale lista wciąż nie jest zamknięta.

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa UEFA Futsal 2022

Futsal to mniej popularna odmiana piłki nożnej. Rozgrywki są bardziej dynamiczne, zawodnicy muszą mieć też nieco inne umiejętności i możliwości. W zakładach bukmacherskich jednak możesz liczyć na podobne rynki, jak te dostępne w tradycyjnym futbolu. Przed typowaniem niezbędna jest również dokładna analiza, dzięki której postawisz pewne futsal typy bukmacherskie. Przydadzą się też typy innych typerów czy wskazania ekspertów. Warto też przeanalizować kursy, które oferują bukmacherzy. Są one wyznaczone przez analityków, którzy dokładnie sprawdzają możliwości drużyn. Skorzystaj z dostępnej wiedzy, przeprowadź własną analizę i postaw swój zwycięski kupon.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa UEFA Futsal 2022 w LV BET

W LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków na futsal. Na co dzień możesz typować wyniki najważniejszych rozgrywek polskich, jak i na świecie. Takiego wydarzenia, jak Mistrzostwa UEFA Futsal 2022 również nie mogło zabraknąć w naszej ofercie! To nie tylko zakłady długoterminowe, które postawisz na długo przed rozgrywkami. Legalny bukmacher udostępnia też możliwość obstawiania futsal live. Z tej oferty musisz skorzystać!