Mistrzostwa Świata FIFA w Futsalu 2021

Mistrzostwa Świata FIFA w Futsalu 2021

Dziewiąte Mistrzostwa Świata w Futsalu 2021 to kolejne rozgrywki, które miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Argentyna. Kto w tym roku wygra? Tego dowiemy się już wkrótce. W zakładach bukmacherskich LV BET już wkrótce znajdziesz możliwość typowania tego wydarzenia!

Po raz trzeci w historii MŚ futsal odbędą się w Europie, a dokładniej na Litwie. Najlepsi zawodnicy świata spotkają się w Wilnie, Kownie oraz Kłajpedzie i przez prawie miesiąc będę rozgrywali mecze. Rozgrywki będą trwały od 12 września do 3 października 2021 r.

Co to jest futsal?

Dawniej w Polsce w użyciu była nazwa piłka nożna halowa pięcioosobowa. W nazwie tej mieści się cała definicja tej dyscypliny sportowej. Na gładkiej, płaskiej powierzchni występują dwie drużyny. Każda składa się z maksymalnie 5 zawodników, w tym z jednego bramkarza. Na ławce rezerwowych może zasiąść dodatkowych 9 piłkarzy. To ważne, bo podczas meczu dozwolona jest nieograniczona liczba zmian. W futsalu bramkarz może zamieniać się miejscami z zawodnikiem.

Mecz składa się z dwóch części po 20 minut. Czas trwania każdej części może być przedłużony maksymalnie o potrzebny na wykonanie rzutu karnego. Pomiędzy częściami przewidziana jest też przerwa, która może trwać maksymalnie 15 minut.

Gra rządzi się podobnymi regułami jak klasyczna piłka nożna. Jest jednak znacznie bardziej dynamiczna – niewielkie boisko i ograniczona liczba zawodników sprawiają, że każdy mecz futsalu jest bardzo emocjonujący.

W Polsce futsal obecny jest od ponad 30 lat. Rozgrywane są mecze ligowe oraz mistrzowskie. Co ciekawe, oglądać można nie tylko futsalu mężczyzn, ale również kobiet.

Mistrzostwa Świata FIFA 2021 w futsalu

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Argentyna. Po raz pierwszy reprezentanci tego kraju triumfowali w 2016 r. w Kolumbii. W tym roku znów wezmą udział w rywalizacji.

Do finałowego turnieju zakwalifikowały się 24 drużyny. Litwa przystąpi do rozgrywek automatycznie jako gospodarz, a pozostałe 23 będą walczyły w sześciu oddzielnych turniejach rozgrywek kontynentalnych. 1 czerwca 2021 r. odbyło się losowanie grup.

Grupa 1:

Litwa, Wenezuela, Kazachstan, Kostaryka

Grupa 2:

Uzbekistan, Gwatemala, RFU, Egipt

Grupa 3:

Tajlandia, Portugalia, Maroko, Wyspy Salomona

Grupa 4:

Panama, Republika Czeska, Wietnam, Brazylia

Grupa 5:

Angola, Japonia, Paragwaj, Hiszpania

Grupa 6:

Argentyna, Iran, Serbia, Stany Zjednoczone

Terminarz MŚ futsalu 2021

  • 12 – 24 września 2021 r. faza grupowa (Wilno, Kowno, Kłajpeda)
  • 26 i 27 września 2021 r. ćwierćfinały (Wilno, Kowno)
  • 29 i 30 września 2021 r. półfinały (Kowno)
  • 3 października 2021 r. finał (Kowno)
  • 3 października 2021 r. mecz o 3. miejsce (Kowno)

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata FIFA w futsalu 2021

Przed typowaniem w zakładach bukmacherskich, niezależnie od dyscypliny, warto dokładnie przeanalizować możliwości graczy. Wybierając tak niszowe dyscypliny jak futsal również warto sprawdzić analizy innych typerów, a przede wszystkim ekspertów. Dzięki temu bez problemów postawisz swoje typy bukmacherskie na mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata FIFA w futsalu 2021

Futsal live, ale też zakłady długoterminowe – takie możliwości na pewno znajdziesz w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET. Możesz mieć pewność, że bukmacher udostępni wiele atrakcyjnych rynków na to wydarzenie. Kilka kliknięć wystarczy, abyś postawił futsal typy i przyłączył się do gry!