Mistrzostwa świata w skokach narciarskich 2021

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich 2021

Już wkrótce, bo 27 lutego, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich. Zawody potrwają do 6 marca. W tym czasie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Wydarzenie to jest ważne szczególnie dla Polaków, bo tytuł będzie bronił Dawid Kubacki. W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł typować tegorocznego zwycięzcę! Sprawdź rynki i postaw swój kupon.

Ceremonia otwarcia przewidziane jest na 22 lutego. Pierwszy konkurs zaś, a więc rywalizacja w ramach Mistrzostw Świata w skokach narciarskich 2021, rozpocznie się 27 lutego. Tego dnia odbędzie się konkurs indywidualny na normalnej skoczni. Na dużą skocznię zawodnicy wyjdą zaś 5 marca. Dzień później zaś, również na dużej skoczni rozpocznie się rywalizacja drużynowa. 6 marca będziemy więc znali wszystkich mistrzów świata w skokach narciarskich 2021.

Historia mistrzostw świata w skokach narciarskich

Ostatnie Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich odbyły się w 2019 r. w Seefeld. Był to wielki triumf Polaków na normalnej skoczni – mistrzem został Dawid Kubacki, zaś na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Na mamuciej zaś zwyciężył Markus Eisenbichler. Najlepszą drużyną świata zostali. Niemcy, wyprzedzając Austriaków i Norwegów. W historii mistrzostw Polacy. zdobyli już 17 medali. Teraz mają szansę na kolejne.

Tegoroczne mistrzostwa świata skoczkowie rozegrają na Audi Arena w Oberstdorfie. Będzie to drugi konkurs na niemieckiej skoczni w tym sezonie, po pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni (wygrał Karl Geiger, drugi był Kamil Stoch). W sumie podczas mistrzostw zostanie rozegranych siedem konkursów – po trzy mężczyzn i kobiet oraz zawody mieszane.

Terminarz Mistrzostw Świata w skokach narciarskich Oberstdorf 2021:

22 lutego 2021 r. (poniedziałek)

Ceremonia otwarcia

24 lutego 2021 r. (środa)

18.00 – kwalifikacje do konkursy kobiet na skocznie normalnej

25 lutego 2021 r. (czwartek)

17.00 konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej

26 lutego 2021 r. (piątek)

17.15 konkurs drużynowe kobiet na skoczni normalnej

20.30 kwalifikacje do konkursu mężczyzn na skoczni normalnej

27 lutego 2021 r. (sobota)

16.30 konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej

28 lutego 2021 r. (niedziela)

17.00 konkurs mieszany na. skoczni normalnej

2 marca 2021 r.  (wtorek)

18.00 kwalifikacje do konkursu kobiet na skoczni dużej

3 marca 2021 r. (środa)

17.15 konkurs indywidulny kobiet na skoczni dużej

4 marca 2021 r. (czwartek)

17.30 kwalifikacje do konkursu mężczyzn na skoczni dużej

5 marca 2021 r.  (piątek)

17.00 konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej

6 marca 2021 r. (sobota)

17.00 konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

Transmisja Mistrzostw Świata w skokach narciarskich 2021

Od lat skoki narciarskie cieszą się dużą popularnością wśród polskich widzów. Wszystkie najważniejsze wydarzenia bez problemu można więc obejrzeć bezpłatnie w telewizji. Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich mężczyzn również – darmowa transmisja trzech konkursów będzie dostępna w TVP. Polscy kibice będą mogli więc na żywo śledzić poczynania na skoczni i kibicować Polakom. DO Oberstdorf z trenerem Michalem Doleżalem pojedzie sześciu zawodników: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i. Klemens Murańka. Nie jest jeszcze znany oficjalny „drużynówki”.  Typerzy wskazują, że Polskę reprezentować będą Stoch, Kubacki, Żyła i Stękała.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich

LV BET przygotował dla swoich typerów najlepszą ofertę zakładów bukmacherskich. Szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy sprawią, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Swoje kupony możesz postawić zarówno przed wydarzeniami, jak i w ich trakcie. Graj z najlepszymi skoczkami na świecie!