Euro 2020 / Euro 2021 – możliwa zmiana formuły?

Euro 2020 / Euro 2021 – możliwa zmiana formuły?

Im bliżej rozgrywek Euro 2020 / Euro 2021 tym częściej mówi się o powrocie do starej formuły rozgrywek. Mecze miałyby być rozgrywane w jednym państwie, a nie w 12 miastach-gospodarzach. Czy to realne? Dziś wydaje się, że tak. Nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja związana z epidemią koronawirusa, ale taki scenariusz wydaje się być najbezpieczniejszy.

Nikt nie chce ponownego przekładania rozgrywek. Euro 2020 i tak odbędzie się w 2021 r. To wyjątkowa sytuacja w historii europejskiego turnieju. Podobnie jak szalony pomysł poprzedniego szefa UEFA Michela Platiniego o organizacji turnieju w 12 miastach, w 12 różnych krajach.

Podróże reprezentacji krajów pod znakiem zapytania

Coraz głośniej mówi się o tym, że piłkarze nie chcą podróżować. Głośno powiedział o tym m.in. Dominique Blanc, szef szwajcarskiej federacji piłkarskiej dla gazety „24 Heures”. Oznajmił wprost, że nie wyobraża sobie, aby reprezentacja miała podróżować do Azerbejdżanu. Jego zdaniem w obecnej sytuacji lepiej rozegrać Euro 2020 / Euro 2021 w jednym miejscu, w jednym państwie. Europejskie kraje mają rozbudowaną infrastrukturę i bez problemu można byłoby to zrobić.

Podobne doniesienia zdradził też prezes Bayern Monachium Karl-Heinz Rummenigge, powołując się na Aleksandra Ceferina, prezydenta UEFA. Słoweńcowi przyświeca chęć organizacji turnieju i uniknięcie za wszelką cenę konieczności jego ponownego przełożenia. Co prawda oficjalna informacja o organizacji meczów w 12 państwach nie została zmieniona, ale mówi się też, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść 5 marca.

Kandydaci do organizacji Euro 2020 / Euro 2021

Jest pomysł, pojawiają się też sposoby jego realizacji. Chociaż UEFA uparcie chce przeprowadzić zawody w ustalonej wcześniej formule to już zgłaszają się pierwsi ochotnicy do przeprowadzenia turnieju wyłącznie na swoim terenie.

Pierwszym państwem, o którym się mówiło, była Rosja. Z wielu względów kandydatura ta od razu została odrzucona. Kolejna była Wielka Brytania.  Fakt, że półfinały i finały również w obecnej formie rozgrywek są zaplanowane właśnie w tym państwie, to na pewno dodatkowa zaleta tej kandydatury. Wielka Brytania zapowiedziała, że do czasu rozpoczęcia fazy grupowej jest w stanie przygotować się do organizacji tej europejskiej imprezy.

Opinia UEFA o Euro 2020 / Euro 2021

Chociaż rezygnacja z organizacji turnieju w 12 miejscach na rzecz jednego państwa wydaje się najbardziej logiczna to i tak bezproblemowe rozegranie europejskiego turnieju w 2021 r. wydaje się nierealne. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i nie wiadomo, co stanie się za kilka miesięcy. Władze UEFA możliwości zmiany formy rozgrywek oficjalnie nie komentują i przyznają, że wraz z 12 państwami – gospodarzami ustalają obecnie 4 scenariusze rozgrywek: z pełnymi stadionami, z ograniczoną liczbą kibiców od 50 do 100 procent oraz od 20 do 30 procent i bez udziału kibiców.

Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 / Euro 2021

Niezależnie od tego, gdzie odbędą się mecze rozgrywane w ramach tegorocznych europejskich rozgrywek i czy kibice będą mogli wejść na trybuny, jedno jest pewne – wynik każdego z nich będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Nasza oferta stale dostosowuje się do sytuacji i. zmienia na bieżąco. Niezależnie od tego, czy rozgrywki odbędą się w jednym czy w 12 miejscach, możesz mieć pewność, że w LV BET dostaniesz tylko najlepsze możliwości typowania wszystkich wydarzeń.  Postaw swój szczęśliwy kupon na Euro 2020 / Euro 2021 i wygrywaj razem z najlepszymi piłkarzami Europy!