Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2022

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2022

Enduro w najlepszym wydaniu! Po raz kolejny do Krakowa zawitają najlepsi zawodnicy z całego świata. 10 grudnia 2022 r. na TAURON Arena Kraków zaplanowane są Mistrzostwa Świata Super Enduro 2022. Jak będzie wyglądał kalendarz SuperEnduro? Kto ma szansę na zwycięstwo w tym roku? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na motosport w zakładach bukmacherskich LV BET!

Czym jest SuperEnduro?

Tradycyjnie już każdy nowy sezon Grand Prix o tytuł Mistrza Świata rozpoczyna się w Polsce. W ubiegłym roku inauguracja rozegrana była w Łodzi. Organizatorem tej imprezy jest FIM. SuperEnduro World Championship to seria endurocross, podczas której zawodnicy mają do pokonania tor usypany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna czy głazów. Tak przygotowany teren z przeszkodami weryfikuje umiejętności każdego zawodnika!

Tory Superenduro przygotowywane są na zamkniętych halach – stadionach czy arenach. W wyścigu startuje 14 najlepszych zawodników. Za każdym razem mistrzostwa świata to niezwykle emocjonujące wydarzenie. Szykuje się kolejne niezapomniane show!

Powrót SuperEnduro do Krakowa

W stolicy Małopolski SuperEnduro gościło już w latach 2016-2019. Za każdym razem było to wielkie widowisko w wykonaniu dwóch zawodników – Tadeusza Błażusiaka oraz Billy’ego Bolta. Co pokażą tym razem? Przed nami inauguracyjna runda Mistrzostw Świata w Krakowie!

Harmonogram SuperEnduro 2022

Motocykliści wystąpią na Tauron Kraków Arena w sobotę 10 grudnia 2022 r. Mistrzostwa Świata Superenduro to cały dzień pełny atrakcji i rywalizacji. Oto pełny terminarz krakowskich rozgrywek:

 • 16:00– otwarcie drzwi
 • 16:30 – 17:30 – sesja autografów z zawodnikami
 • 17:30– pierwszy wyścig Pucharu Europy
 • 17:55 – oficjalne odliczanie
 • 18:00–ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników
 • 18:20 – wyścig Super Pole klasy Prestige
 • 18:25 – rozpoczęcie wyścigów klasy Junior oraz Prestige
 • 19:05– wyścig KIDS RACE
 • 19:15 –drugi finał Pucharu Europy
 • 19:25 – przerwa
 • 19:45 – pokaz Fire & Dance
 • 19:48 – wyścigi klasy Junior, Prestige oraz Pucharu Europy
 • 20:55 – dekoracja zwycięzców

Gdzie odbywała się poprzednia edycja SuperEnduro?

W poprzednim sezonie SuperEnduro najlepszy okazał się Billy Bolt, który zdobył drugi z rzędu tytuł. Mistrza świata FIM SuperEnduro. Na podium stanęli też Jonny Walker i Colton Haaker. Taddy Błażusiak był dopiero 6. W kategorii juniorów niezwyciężony był zaś Polak, Dominik Olszowy. Sezon został zainaugurowany w Łodzi.

Kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022

Nie ma jeszcze oficjalnego harmonogramu rozgrywek MŚ na najbliższy sezon. Wiadomo jedynie, że rywalizacja rozpocznie się w Krakowie. Można jednak spodziewać się, że w tegorocznym kalendarzu FIM znajdzie się podobna liczba rund co rok temu. Cztery z nich rozegranych zostało w Europie (w Łodzi, Budapeszcie i niemieckim Riesa), a jedna w Izraelu.

Faworyci Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022

Polski superenduro DREAM TEAM na kolejny sezon zmagań zawodników składa się z dwóch osób. To dwóch mistrzów. Pierwszym jest Tadeusz ,,Taddy” Błażusiak – 6-cio krotny Mistrz Świata SuperEnduro, drugim zaś Dominik Olszowy, Mistrz Świata SuperEnduro w kategorii Junior. Czego można się po nich spodziewać? Na pewno walki o najwyższe miejsca na podium. Błażusiak zalicza ostatnio bardzo udane występy w Ameryce Północnej i jeśli utrzyma formę zbliżające się mistrzostwa świata mogą zakończyć się jego kolejnym triumfem. Dominik Olszowy zaś drugi od lat wskazywany był jako przyszły mistrz. W ubiegłym sezonie udowodnił, że jest na to gotowy!

Zadanie przed Polakami na pewno będzie wielkie, tym bardziej, że wśród faworytów znów wymieniany jest Billy Bolt. Wszystko wskazuje na to, że na tor wyjadą również ubiegłoroczni wicemistrzowie, czyli Jonny Walker i Colton Haaker.

Jak obstawiać SuperEnduro 2022 w LV BET?

Enduro to wiele sportowych emocji na torze, a dzięki zakładom bukmacherskim LV BET możesz je poczuć również we własnym domu! Wystarczy, że postawisz swój bukmacherski kupon na Mistrzostwa Świata SuperEnduro! Do postawienia pewnych typów przyda się dokładna analiza bukmacherska. Niezbędna jest wiedza o rozgrywkach, zespołach oraz zawodnikach. Porównanie i wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli na postawienie pewnych kuponów! Polscy fani na pewno trzymają kciuki za Taddy Blazusiaka, który ma szansę na uzyskanie siódmego mistrzowskiego tytułu.

Typy i zakłady bukmacherskie na SuperEnduro 2022

Zakłady bukmacherskie enduro na najlepszych motocyklistów świata możesz postawić w LV BET! Kupony zawrzesz zarówno w serwisie internetowym, jak i w aplikacji mobilnej. W ofercie legalnego bukmachera nie zabraknie możliwości obstawiania zbliżającej się rundy w Krakowie, ale też pozostałych zawodów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023. Trzymaj rękę na pulsie – sprawdzaj terminarz i występy zawodników. Przyłączysz się do tej rywalizacji?