Mistrzostwa Świata PDC 2022/23

Mistrzostwa Świata PDC World Darts Championship 2022/23

Mistrzostwa Świata PDC to jeden z dwóch mistrzowskich turniejów w darts. Jej organizatorem jest Professional Darts Corporation. Tradycyjnie już zawodnicy powalczą pod koniec roku, a w pierwszych dniach nowego poznamy nowego mistrza. Kto wygra? Poznaj najważniejsze informacje o czempionacie i postaw swoje typy bukmacherskie na rzutki w LV BET!

Najważniejsze informacje o PDC World Darts Championship

Za rozgrywki mistrzostw świata w darcie odpowiada federacja Professional Darts Corporation. Po raz pierwszy zawody odbyły się w 1994 r. Tradycyjnie już zmagania zaczynają się pod koniec grudnia i kończą w pierwszych dniach stycznia, tuż przez rozpoczęciem BDO World Darts Championship. Zawodnicy spotykają się w Alexandra Palace w Londynie. Dotej pory turniej wygrywało dziesięciu zawodników: Dennis Priestley, Phil Taylor, John Part, Raymond. Van. Barneveld, Adrian Lewis, Michael van Gerwen, Gary Anderson, Rob Cross, Peter Wright i Gerwyn Price.

Rozgrywki te zdominował Taylor, który w 25 edycjach dotarł 21 razy do finału, a do tego 14 razy wygrał.

Kto wygrał w zeszłym roku?

W Mistrzostwach Świata 2021/2022 PDC w rzutkach zwyciężył Peter Wright. W finale pokonał Michaela Smitha 7:5.

Jaka jest nagroda w Mistrzostwach Świata?

96 zawodników z całego świata będzie walczyło o mistrzowski tytuł, ale też wielkie pieniądze. W tegorocznej puli nagród znajdzie się 2,5 miliona funtów. Do zwycięzcy trafi najwięcej, bo 500 tys. funtów. Drugie miejsce będzie premiowane 200 tys. funtów, zaś półfinaliści otrzymają po 100 tys. funtów.

Format rozgrywek PDC World Darts Championship

Znanych jest już część graczy, którzy będą rywalizowali w Londynie. W gronie 32 uczestników rozstawionych znajdzie się jeden Polak, Krzysztof Ratajski.

Rywalizacja rozpocznie się od czterech rund, które będą eliminowały kolejnych zawodników.  W ćwierćfinałach (rozgrywanych do 9 setów) zagra już tylko ośmiu z nich, tworząc cztery pary meczowe.  Zwycięzcy tych meczów przejdą do półfinałów, a dwoje z nich rozegra finał.

Harmonogram PDC World Darts Championship

Cazoo Mistrzostwa Świata w darcie rozegrane zostanie w Alexandra Palace. Pierwsze pojedynki zaplanowane są już na 15 grudnia 2022 r. Mistrza poznamy zaś 3 stycznia 2023 r.  Od 24 do 26 grudnia przewidziana jest przerwa świąteczna. Będzie to 29. edycja tego turnieju.

Uczestnicy Mistrzostwa Świata w darta

W mistrzowskim starciu na pewno zobaczymy najlepszych darterów w rankingu PDC. Obecnie pierwsze miejsce w nim zajmuje Peter „Snakebite” Wright, do którego należy też tytuł mistrza świata. W pierwszej dziesiątce znajdują się również: Gerwyn Price, Michael Van Gerwey, Michael Smith, James Wade, Jose De Sousa, Jonny Clayton, Rob Cross, Luke Humphries i Gary Anderson.

Kto ma największą szansę na wygraną?

Wydaje się, że zeszłoroczny mistrz Peter Wright ma spore szanse na kolejną wygraną. Do tej pory najlepszy w finale MŚ był dwukrotnie. W finale na początku 2022 r. wygrał z Michaelem Smithem, a przed dwoma laty pokonał Holendra Michaela van Gerwena. W międzyczasie wygrał też mistrzostwo Europy, turniej Masters, a w poprzednim roku World Matchplay i Players Championship Finals.

Obstawianie darta w LV BET

Legalny bukmacher LV BET wychodzi naprzeciw potrzebom kibiców i umożliwia typowanie wszystkich najważniejszych turniejów darta na świecie, w tym mistrzostw świata PDC. Obok podstawowego typu na zwycięzcę będziesz mógł też obstawiać liczbę legów, dokładny wynik spotkania czy handicapy. Rzutki pozwalają też na skorzystanie z zakładów specjalnych.  Przykład? Czy w danym meczu będziemy świadkami wzorowego lega wygranego w 9 lotkach? A to tylko niektóre z możliwości obstawiania darta w LV BET!

Zakłady na Mistrzostwa Świata 2022/23 PDC World Darts Championship w LV BET

Obstawienie darta w zakładach bukmacherskich wymaga wiedzy. Oprócz własnych umiejętności warto też skorzystać z wiedzy innych typerów. Mistrzostwa Świata PDC typy znajdziesz m.in.  na forach bukmacherskich czy w social media. Tym bardziej, że od 2019 r.  w zmaganiach udział bierze aż 96 zawodników, przez co typowanie przyszłego mistrza jest znacznie trudniejsze. Pamiętaj, że rzutki możesz obstawiać zarówno w zakładach długoterminowych, jak i na żywo. Tylko od Ciebie zależy, z jakich możliwości skorzystasz.  Do kogo trafi tytuł mistrza świata? Obstawiaj PDC Mistrzostwa Świata w darcie w LV BET!