PDC World Cup of Darts

PDC World Cup of Darts

PDC World Cup of Darts to wydarzenie, które przyciąga fanów z całego świata. Federacja Professional Darts Corporation nie poddaje się koronawirusowi i organizuje kolejny turniej. Już pod koniec grudnia najlepsi zawodnicy znów przyjadą do Londynu, aby rywalizować o tytuł mistrza. Typerzy zaś będą mogli rywalizować w zakładach bukmacherskich LV BET!

Alexandra Palace w Londynie – to właśnie w tym miejscu zbiorą się i będą rywalizować o tytuł mistrza. Najlepszy zawodnik będzie miał szansę dołączyć do grona dziesięciu najlepszych darterów. Do tej pory triumfowali: Dennis Priestley, Phil Taylor, John Part (dwa zwycięstwa), Raymond van Barneveld, Adrian Lewis (dwa zwycięstwa), Michael van Gerwen, Gary Anderson, Rob Cross, Peter Wright i Gerwyn Price. W ciągu 25. edycji turnieju całkowicie dominował go Phil Taylor. W finale wystąpił 21 razy, z czego 14 zwyciężył. Ostatni tytuł bronił w 2021 r. O tytuł walczył z Gary’m Andersonem, którego pokonał z wynikiem 7-3.

Format rozgrywek PDC World Cup of Darts

Od 2019 r. do turnieju przystępuje aż 96 zawodników. 32 z nich jest rozstawionych. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej i w 1/32 finału zawodnicy rywalizują do 3 wygranych, w 1/16 i 1/8 finału do 4 wygranych. W ćwierćfinałach zaś koniecznych jest 5 wygranych, w półfinałach 6, a w finałach – 7 wygranych.

Tegoroczne zmagania rozpoczną się 15 grudnia 2021 r. i zakończą 3 stycznia 2022 r. gracze będą rywalizowali o 2,5 mln funtów. Ich zmaganiom na żywo będzie obserwowało 3 tys. widzów.

Darts: zasady gry

Dart to gra sportowa, którą chętnie uprawiają również klienci pubów. W dużym uproszczeniu gra w darta polega na rzucaniu lotkami do zawieszonej tarczy. Oczywiście podczas rozgrywki ważne jest przestrzeganie zasad dotyczący, wysokości, dystansu i punktacji.

Jedna rozgrywka standardowo podzielona jest na trzy sety, a te na trzy legi. Tarcza zawieszona jest tak, aby środek znajdował się na wysokości 1,73 m od podłogi. Zawodnik zaś powinien stanąć w odległości wynoszącej 2,38 m.

Można spotkać się z wieloma odmianami darta, a najbardziej znany jest Dart 501. Jej celem jest wyzerowanie konta, na którym znajduje się właśnie tyle punktów. Gracze rzucają w tarczę podzieloną na dwadzieścia trójkątnych pól. Ruty z środek tarczy nie są najtrudniejsze, a do tego nie są najlepiej punktowane. Największa liczba punktów przyznana jest za trafienie w małe pole na promieniu 20 punktów i mnożnik x 3. Zawodnik musi więc trafnie rzucać, ale też na bieżąco obliczać, jakie rzuty wybierać, aby jak najszybciej wyzerować licznik oddając jak najmniejszą liczbę rzutów.

Analizy i typy bukmacherskie na PDC World Cup of Darts

PDC darts to jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów tego sportu na świecie. Nie ma co się dziwić, że jest to jedna z pozycji w ofercie u legalnego bukmachera LV BET, z której warto skorzystać. Postawienie typów ułatwi dokładna analiza możliwości zawodników. Pod uwagę można wziąć nie tylko historyczne wyniki, ale też ostatnie występy oraz formę podczas turnieju. Dzięki temu bez problemu postawisz swoje typy bukmacherskie dart LV BET. Warto skorzystać też z analiz innych typerów, które są dostępne online.

Zakłady bukmacherskie na PDC World Cup of Darts w LVBET

Dart zakłady bukmacherskie – z tej oferty legalnego bukmachera musisz skorzystać! Atrakcyjne możliwości znajdziesz w LV BET nie tylko na PDC World Cup of Darts, ale też na wszystkie inne duże imprezy darta. W serwisie internetowym bukmachera znajdziesz wiele atrakcyjnych rynków. Typy na wynik meczów, zakłady over/under na poszczególne sety czy legi – to tylko niektóre z możliwość oferowanych przez LV BET. Koniecznie sprawdź oferowane gry i postaw swój kupon na poker lub blackjack!