Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024

Pięćdziesiąt jeden meczów rozegranych zostanie w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2024. Drużyny są obecnie w trakcie eliminacji, a najlepsze przejdą do fazy pucharowej. Kto ma szanse na awans i powalczenie o tytuł mistrza? Poznaj najważniejsze informacje o rozgrywkach i postaw swoje typy bukmacherskie na piłkę nożną w LV BET!

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024- najważniejsze informacje

UEFA Euro 2024, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 będą siedemnastym turniejem o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn. Gospodarzem turnieju będą Niemcy. Wcześniej państwo to gościło europejskie rozgrywki już dwukrotnie – w 1988 roku rozgrywane były na terenie Niemiec Zachodnich, a podczas Euro 2020 cztery mecze odbyły się w Monachium. Najbliższy turniej będzie gościł na 10 stadionach w 10 różnych miastach: w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Lipsku oraz we Frankfurcie nad Menem. Europejscy piłkarze po raz pierwszy wystąpią w Lipsku.

Aby dostać się do turnieju drużyny muszą wziąć udział w eliminacjach. Te rozpoczęły się w marcu 2023 r., a zakończą w marcu 2024 r. Do rywalizacji przystąpiły 53 reprezentacje. Powalczą one o 20 miejsc w głównym turnieju. Jedno zapewnione miejsce ma reprezentacja Niemiec, jako gospodarz Euro 2024. 3 kolejne miejsca zostaną przydzielone najlepszym niezakwalifikowanym drużynom z każdej dywizji Ligi Narodów UEFA.

Losowanie grup eliminacji odbyło się 9 października 2022 r. w Frankfurcie nad Menem.

Grup eliminacyjne Euro 2024:

  • Grupa A – Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja, Cypr;
  • Grupa B – Holandia, Francja, Irlandia, Grecja, Gibraltar;
  • Grupa C – Włochy, Anglia, Ukraina, Macedonia Północna, Malta;
  • Grupa D – Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja, Łotwa;
  • Grupa E – Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia;
  • Grupa F – Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia;
  • Grupa G – Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa;
  • Grupa H – Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia Północna, San Marino;
  • Grupa I – Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora;
  • Grupa J – Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Słowacja, Liechtenstein.

Powstało więc 10 grup – 7 z nich pięciozespołowych i 3 sześciozespołowe). To, ilu przeciwników ma dana reprezentacja, zależało od wyników uzyskanych w trakcie rozgrywek Ligi Narodów. Finaliści turnieju z ubiegłego sezonu 2022/2023, czyli czterej zwycięzcy grup w lidze A, przydzieleni zostali do grup pięciozespołowych.

Z każdej grupy bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy uzyskają dwie najlepsze drużyny. Trzy kolejne reprezentacje zostaną wyznaczone na podstawie wyników w fazie play-off. Do tej rywalizacji przystąpią zwycięzcy każdej z czterech grup w każdej z lig A, B, C. Zmagania te będą miały formę trzech turniejów eliminacyjnych, które rozgrywane będą metodą pucharową: mecz półfinałowy oraz mecz finałowy. Zwycięzca każdego z nich awansuje do Mistrzostw Europy 2024.

Jak wygląda terminarz Mistrzostw Europy 2024? Na razie znane są tylko dwie najważniejsze daty. Pierwsza to termin, którym rozegrany będzie mecz otwarcia Euro 2024. Turniej finałowy rozpocznie się dnia 14 czerwca 2024 r. Obędzie się na mieszczącym 67 000 widzów stadionie w Monachium, obiekcie klubu Bayern Monachium. Finał zmagań, po którym poznamy nowego Mistrza Europy, zobaczymy 14 lipca 2024 r. na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Mecz na żywo w stolicy Niemiec będzie mogło zobaczyć 70 000 osób. Oficjalna sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpocznie się w Dzień Jedności Niemiec, czyli 3 października 2023 r. Od tego dnia będzie można zamawiać bilety, ale o tym, na jakie spotkanie będą one obowiązywać, rozstrzygnie późniejsze losowanie.

Krótkie podsumowanie poprzednich Mistrzostw Europy w piłce nożnej

16. edycja mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn rozegrana była w 2021 r. Turniej rozpoczął się 11 czerwca i trwał do 11 lipca. Mecze rozgrywane były w 11 miastach-gospodarzach i w 10 państwach. Został on przeniesiony z 2020 r. z uwagi na pandemię COVID-19. Po raz pierwszy podczas turnieju używano systemu wideoweryfikacji VAR. W trakcie meczu każda drużyna mogła dokonać pięciu zmian zawodników, maksymalnie w ciągu trzech przeznaczonych na to dla każdej z nich przerw. Był to pierwszy w historii turniej międzynarodowy z nowymi zasadami.

Mistrzowskiego tytułu broniła reprezentacja Portugalii. Nie udało się, bo piłkarze tego kraju zostali wyeliminowani już w 1/8 finału przez Belgię.

Finał Euro 2020 odbył się 11 lipca 2021 r. na Wembley. W najważniejszym spotkaniu turnieju Włochy pokonały Anglię 3:2 w serii rzutów karnych po remisie 1:1. Był to drugi tytuł dla Italii.

Reprezentacja Polski zakończyła swoje zmagania w fazie grupowej.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina sportowa w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny bukmacher oferujesz szeroki wybór rynków na wszystkie najważniejsze mecze w tej dyscyplinie. Eliminacje Euro to jedne z nich! Obstawiaj wyniki reprezentacji Polski, ale też innych europejskich krajów. W przyszłym roku zaś wskażesz zwycięzców spotkań rozgrywanych w ramach fazy grupowej, a następnie ćwierćfinałów, półfinałów i finału Euro 2024. Wszystkie te możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher udostępnia ponad 300 różnych rynków na najważniejsze mecze, a na każdy z nich oferuje atrakcyjne kursy bukmacherskie. Nie zapomnij też poznać zakładki z promocjami i bonusami. Piłka nożna to jedna z dyscyplin, na którą otrzymasz najwięcej dodatkowych ofert!

Obstawianie Mistrzostw Europy w piłce nożnej w LV BET

Analiza bukmacherska – to podstawa pewnego typowania w LV BET. Niezależnie od tego, jaki turniej chcesz typować, najważniejsza jest jak najszersza znajomość tematu. Poznaj drużyny i piłkarzy. Sprawdź ich skład, formę, możliwości. Dowiedz się, czy kluczowi zawodnicy są w dobrej dyspozycji, a może borykają się z kontuzjami. Ważne są też analizy H2H, porównujące wyniki uzyskiwane w ostatnich meczach. Przekonaj się sam, że obstawianie piłki nożnej nie jest trudne i postaw swoje typy na piłkę nożną w zakładach bukmacherskich LV BET!