Liga Narodów UEFA – wrześniowe mecze polskiej drużyny

Liga Narodów UEFA – wrześniowe mecze polskiej drużyny

Przed reprezentacją Polski we wrześniu dwa spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA! To one zadecydują, czy Biało-czerwoni przejdą do dalszych rozgrywek. Jak wygląda obecna sytuacja Polaków? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na Ligę Narodów w LV BET! 

To już trzecia edycja Ligi Narodów UEFA! Pierwszą wygrali Portugalczycy, a drugą Francuzi. W 2018 r. Polacy zajęli ostatnie miejsce w trzyzespołowej grupie, za Portugalią i Włochami. Dwa lata później zaś zajęli trzecie miejsce, za Włochami i Holandią, a przed Bośnią i Hercegowiną. Jak poradzą sobie tym razem? Obstawiaj występy Polaków podczas Ligi Narodów UEFA 2022/2023 w LV BET!

Mecze polskiej drużyny

Grupy Ligi Narodów 2022/23 rozlosowano w połowie grudnia ubiegłego roku. Selekcjonerem Polaków był wtedy Paulo Sousa. Po odejściu Portugalczyka drużynę przejął Czesław Michniewicz i to właśnie ten trener przygotował Biało-czerwonych do czerwcowych spotkań. Teraz czas na kolejne wyzwania. Będą nimi dwa mecze we wrześniu, z Holandią i Walią. Faza grupowa Ligi Narodów dobiegnie końca więc we wrześniu, na dwa miesiące przed Mundialem w Katarze. Faza finałowa LN odbędzie się dopiero w czerwcu 2023 r.

Polacy walczą w dywizji A. Teoretycznie znajduje się w niej szesnaście najlepszych zespołów. Uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy. Rywalami Biało-czerwonych są reprezentacje Belgii, Walii i Holandii. W obecnej fazie rozgrywek Polacy mają do rozegrania sześć meczów. Cztery rozegrane były w czerwcu, a kolejne dwa odbędą się we wrześniu.

Terminarz reprezentacji Polski w Lidze Narodów

  • 1 czerwca: Polska – Walia (Wrocław) 2:1
  • 8 czerwca: Belgia – Polska (Bruksela) 6:1
  • 11 czerwca: Holandia – Polska (Rotterdam) 2:2
  • 14 czerwca: Polska – Belgia (Warszawa) 0:1
  • 22 września: Polska – Holandia (Warszawa, godz. 20.45)
  • 25 września: Walia – Polska (Cardiff, godz. 20.45)

Po czterech kolejkach Polacy mają na koncie cztery punkty i są na trzecim miejscu w tabeli grupy 4. Prowadzi Holandia, druga jest Belgia, a ostatnie miejsce zajmuje Walia.

Tabela Ligi Narodów 2022, grupa 4:

  1. Holandia – 10 pkt.
  2. Belgia – 7 pkt.
  3. Polska – 4 pkt.
  4. Walia – 1 pkt.

Najlepsze zespoły z czterech grup dywizji A będą walczyć o końcowy triumf w turnieju Final Four. Ten zaplanowanym na 14-18 czerwca 2023 r. Obecnie największe szanse na występ w finałach mają reprezentacje Danii, Hiszpanii i Węgier. Wiadomo już, że Francuzi nie obronią tytułu. Zajmują ostatnie miejsce w grupie 1 dywizji A.

Polska drużyna w Lidze Narodów

Wszystko wskazuje na to, że Polacy we wrześniu zakończą swoje zmagania w ramach Ligi Narodów UEFA. Jest to ich trzeci występ w najwyższej Dywizji A. W pierwszej o mały włos nie zaliczyli spadku, a udało im się zachować pozycję dzięki zmianie regulaminu. W poprzedniej edycji Biało-czerwoni wyprzedzili w grupie Bośnię i Hercegowinę, a w tym roku najprawdopodobniej wygrają tylko z Walią. Z pozostałymi uczestnikami nie mają szans. Belgowie to według rankingu FIFA jedna z najlepszych reprezentacji na świecie, a Holendrzy zajmują w 10. miejsce. Między drużynami po czerwcowych meczach jest też duża różnica punktowa. Aby dogonić Holendrów Polacy musieliby wygrać dwa zbliżające się mecze, zaś piłkarze Oranje – przegrać. A to raczej nierealny scenariusz.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów UEFA w LV BET

Interesują Cię mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów UEFA? Przygotuj się na wielkie emocje! To nie tylko walka o turniejowe mecze. Liga Narodów 2022 to przede wszystkim świetne przygotowanie do rozpoczynających się w listopadzie Mistrzostw Świata w Katarze. Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn weźmie udział również w tych zmaganiach.

A jak wyglądają szanse Polaków we wrześniowych meczach LN? W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera już dziś możesz postawić swoje typy bukmacherskie na mecz Polska – Holandia. Faworytem tego spotkania są piłkarze Oranje. Na ich zwycięstwo dostaniesz kurs 2.1, zaś obstawiając triumf Biało-czerwonych – 3.55. Najmniej prawdopodobny jest remis (kurs 3.7). Wskazanie zwycięzcy to tylko jeden z ponad 120 dostępnych rynków. Sprawdź też dostępne zakłady na inne turniejowe mecze. Postaw swoje typy bukmacherskie na Ligę Narodów UEFA i wygrywaj!