KnockOut Boxing Night 22

KnockOut Boxing Night 22

24 czerwca 2022 r. w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się gala Knockout Boxing Night 22. Na ringu wystąpi Michał Cieślik, dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Jak wygląda karta walk? Poznaj zaplanowane pojedynki i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET! 

Gale Knockout Boxing Night organizowane są przez Knockout Promotions. To największa grupa bokserska w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Gale KBN odbywają się od 2018 r. Wystąpili na niej najlepsi polscy pięściarze, m.in. Krzysztof Włodarczyk, Mariusz Wach, Artur Szpilka, Krzysztof Głowacki, Mateusz Masternak, Andrzej Wawrzyk, Marek Matyja, Fiodor Czerkaszyn, Maciej Sulęcki, Paweł Kołodziej, Damian Jonak. Podczas gal nie zabrakło też zagranicznych gości, w tym Gabończyka Taylora Mabika i Kolumbijczyka Santandera Silgado. W sumie grupa zorganizowała już ponad 700 walk bokserskich!

Gala KnockOut Boxing Night 22

Kolejne pojedynki można będzie oglądać podczas gali KnockOut Boxing Night 22. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca w Hali Legionów w Kielcach. Organizatorzy zdradzili już część zawodników, którzy powalczą podczas tej gali.

W walce wieczoru wystąpi dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Michał Cieślak (21-2, 15 KO). Na ringu skrzyżuje rękawice z pochodzącym z Niemiec, Enrico Koellingiem (28-4, 9 KO) kandydatem do tytułu mistrza świata federacji IBF oraz aktualnym posiadaczem europejskiego pasa WBO kategorii cruiser.

Polak ostatni pojedynek stoczył w lutym w Londynie, gdzie mierzył się z mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej Lawrence’em Okolie’em. Pojedynek trwał dwanaście rund. Cieślak musiał uznać wyższość Brytyjczyka, który wygrał jednogłośnie na punkty.

Koelling zaś ostatni raz walczył w listopadzie 2021 r. w Bielefeldzie. Pokonał na punkty Leona Hartha i wywalczył tytuł WBO European w wadze junior ciężkiej. Wcześnie, bo w 2017 r. bił się o pas IBF wagi półciężkiej z Arturem Beterbijewem. W 12. rundzie został znokautowany. Przegrywał jeszcze dwa razy na punkty – z Dominikiem Boeselem i Leonem Bunnem.

Walkę wieczoru podczas gali KnockOut Boxing Night 22 będzie można zobaczyć na żywo w Kielcach, a transmisję z wydarzenia udostępni TVP Sport.

Kto jeszcze wystąpi w Hali Legionów? Na ringu zaprezentuje się też najlepsza polska pięściarka Laura Grzyb (6-0, 3 KO). Powalczy z kanadyjką Martine Vallieres Bisson (5-0, 1 KO). Obydwie pięściarki nie mają na swoim koncie jeszcze żadnej porażki. Eksperci zauważają, że dla Laury Grzyb może być to pojedynek, który zmieni jej karierę i otworzy drogę do wszystkich federacji.

Karta walk KnockOut Boxing Night

Pełna karta walk KnockOut Boxing Night 22 nie została jeszcze ogłoszona. Obecnie jest ona bardzo krótka.

Walka wieczoru:

  • Michał Cieślak (21-2,15 KO) vs Enrico Koelling (28-4, 9 KO)

Pozostałe walki:

  • Laura Grzyb (6-0, 3 KO) vs Martine Vallieres Bisson (5-0, 1 KO

Podczas gali zapowiedziano też Marka Matyję (waga półciężka) i Artura Górskiego (waga junior ciężka). Ostatnio ogłoszono też, że w kategorii ciężkiej na ringu zobaczymy Piotra Łącza, zwanego „polskim Tysonem”.

Michał Cieślak: kto to?

Urodził się 19 kwietnia 1989 r. w Radomiu. Ma imponujące warunki fizyczne – 191 cm wzrostu i 201 cm zasięgu ramion. Uchodzi za jednego z najlepszych bokserów na świecie. Jest ósmy na świecie według Transnational Boxing Rankings Board, dziewiąty według BoxRec i dziesiąty według The Ring.

Swoją karierę bokserską rozpoczął od debiutu 29 czerwca 2013 r. Wygrał w czterech rundach jednomyślną decyzją sędziów z Łukaszem Zygmuntem.

Dwa lata później po ustanowieniu rekordu 8-0 (4 KO) pokonał Jarno Rosberga. Zdobył wakujący tytuł Młodzieżowej Reprezentacji Polski w wadze cruiserweight przez nokaut w pierwszej rundzie.

Dalsza kariera to kolejne sukcesy – 26 września 2015 roku pokonał Shawna Coxa przez nokaut w pierwszej rundzie, 27 listopada 2015 r. zaś  Hamze Wandera przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Rok później, przez techniczny nokaut wygrał w czwartej rundzie z wielokrotnym pretendentem do tytułu WBC wagi cruiserweight Francisco Palaciosem. Miesiąc później wygrał kolejną walkę. Jego rywalem był Aleksandr Kubich. Cieślak znokautował technicznie rywala w dziewiątej rundzie. W tym samym roku Polak zmierzył się z Iluianem Ilie i wygrał walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Jeszcze większy sukces Michał Cieślak osiągnął 10 grudnia 2016 r. Zmierzył się z Nikodemem Jeżewskim o wakujące tytuły IBF Baltic i Rzeczypospolitej Polskiej w wadze cruiserweight. Walka zajęła mu trzy rundy. Cieślak pokonał Jeżewskiego przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Niestety, wkrótce ujawniono, że obaj zawodnicy nie przeszli testów antydopingowych. Wygrana Cieślaka został unieważniona, a zawodnik zawieszony na rok.

Na ring powrócił w październiku 2017 r. i od razu wygrał z Ivicem Bacurinem. Później Cieślak doznał pierwszej porażki w karierze. 5 grudnia 2020 r. odbiła się od porażki i technicznym nokautem wygrał z Mabiki w szóstej rundzie. Kolejny pojedynek, z Jurijem Kaszyńskim, również wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Teraz czas na kolejny sprawdzian!

Zakłady bukmacherskie na galę KnockOut Boxing Night 22 w LV BET

Chcesz obstawiać boks? Zrób to u legalnego bukmachera LV BET! Szeroki wybór wydarzeń i rynków znajdziesz w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej tego operatora. Tak ważnego wydarzenia, jak gala KnockOut Boxing Night 22 nie mogło zabraknąć! Będziesz mógł postawić swoje kupony na wszystkie pojedynki wieczoru. Jesteś gotowy na obstawianie boksu i najlepszych polskich bokserów! Podejmij tę rękawicę!