Lawrence Okolie vs. Michał Cieślak

Lawrence Okolie vs. Michał Cieślak

Zapowiada się kolejne spotkanie bokserskie na najwyższym poziomie! 27 lutego 2022 r. w Londynie odbędzie się starcie Lawrence Okolie (17-0,14 KO) vs. Michał Cieślak (21-1, 15 KO). Zawodnicy powalczą o tytuł mistrza świata World Boxing Organization w kategorii junior ciężkiej. Obecnie należy on do Brytyjczyka i to właśnie on jest faworytem tego spotkania. Czy uda mu się pokonać piątego Polaka w karierze? Najlepsze boks zakłady bukmacherskie znajdziesz w LV BET! Postaw swoje typy na tę walkę bokserską już dziś!

Gala Matchroom Boxing, na której odbędzie się walka Lawrence Okolie vs. Michał Cieślak, odbędzie się w Londynie. Polak podchodzi do niej będąc na trzecim miejscu rankingu WBO, zaś Okolie jest do tej pory niepokonanym mistrzem! Postaw swoje boks typy na to spotkanie w LV BET!

Lawrence Okolie: kim jest?

Brytyjczyk wdarł się na gwiazdorski poziom trochę niespodziewanie. W 2012 r. oglądał igrzyska olimpijskie, w tym występ Anthony’ego Joshuy i podjął decyzję, sam rozpocznie boksowanie. Ważył ponad 120 kg, a już cztery lata później sam pojechał jako reprezentant kraju na igrzyska w wadze do 90,7 kg. I to właśnie w Rio spotkał się na ringu po raz pierwszy z Polakiem, Igorem Jakubowskim i wygrał 3:0. Jak wyglądały jego inne występy? W 2016 r. w finale ligi WSB zatrzymał w pierwszej rudzie Erislandy’a Savon’a, ówczesnego wicemistrza świata amatorów.

Pierwsze występy Okolie w zawodowstwie nie były udane, mimo że zwyciężał z kolejnymi rywalami. Miał skłonności do faulowania i niesportowych zachowań. Cztery pierwsze walki kończył nokautami już w pierwszej rundzie. Drugim jego przeciwnikiem był Łukasz Rusiewicz (22-29). W 2018 r. wygrał walkę z Issakiem Chamberlainem (9-0, 4KO) i z Mattym Askinem. Wygwizdali go nawet kibice. Zmiana trenera na Shane’a McGuigana przyniosła wiele korzyści. Pozbył się złych nawyków i stał się jeszcze bardziej skuteczny. Jak zauważają eksperci, trudno zgadnąć, co pokaże w starciu z Michałem Cieślaka. Doskonale klinczuje, boksuje zarówno z dystansu, jak i z bliska.

W 2019 r. znokautował Yvesa Ngabu (20-0) i został mistrzem Europy. W planach miał sięgnięcie po pas mistrza WBO, co znów oznaczało, że zmierzy się z Polakami. Pierwszym rywalem miał być Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), ale do walki nie doszło. „Główka” tydzień przed spotkaniem zachorował na Covid-19. W jego miejsce miał wejść Michał Cieślak, jednak ostatecznie wystąpił Nikodem jeżewski (19-0-1). Biało-czerwony był liczony dwa razy już w pierwszej rundzie, a ostatecznie przegrał w drugiej.

Gdy Głowacki wrócił do sił doszło do zaległego spotkania z Brytyjczykiem. Walka odbyła się w marcu 2021 r. Po sześciu rundach okazało się, że górą jest Okolie. Brytyjczyk zwyciężył również jesienią 2021 r. z Dilanem Prasoviciem (15-0). Ostatnie tygodnie spędził zaś na wspólnych treningach z Joshuy.

Kim jest Michał Cieślak?

Michał Cieślak swoją ostatnią walkę stoczył w maju na Polsat Boxing Night 10. Przed czasem pokonał Yury Kashinsky’ego (20-3). Był to jego jedyny występ w ubiegłym roku. Jesienią 2021 r. Cieślak stracił starcie z Mairisem Briedisem (28-1, 20 KO), mistrzem organizacji IBF. Według magazynu „The Ring” jest on najlepszym zawodnikiem w kategorii junior ciężkiej. Obecnie przygotowuje się najbliższego spotkania w Zakopanem. Nie można odmówić mu umiejętności i możliwości, jednak Okolie może pokonać tylko sposobem. Czy go znjadzie

W swojej karierze Polak przed czasem zwyciężał z takimi zawodnikami jak m.in. z Taylor Mabiką czy Olanrewaju Durodola. Jedyną przegraną zaś zaliczył w starciu z Ilungą Juniorem Makabu. Przegrał jednogłośna decyzją sędziów.

Zakłady bukmacherskie: boks. Typuj walka Okolie vs. Cieślak w LV BET

Eksperci wskazują, że już sama decyzja o walce Okolie vs. Cieślak jest dość zaskakująca. Polak trafił na najtrudniejszego z możliwych przeciwników (czyli z czterech mistrzów kategorii junior ciężkiej) i nie dają mu zbytnich szans na sukces. Według bukmacherów również zdecydowanych faworytem spotkania jest Okolie. Chcesz rozpocząć obstawianie boksu? Może to właśnie odpowiednie wydarzenie?

Swój kupon na zwycięzcę wszystkich najważniejszych walk bokserskich na świecie możesz postawić w LV BET. Wystarczy kilka kliknięć – na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej, Sprawdź też inne rynki, bo bukmacher udostępnia ich bardzo dużo! wybierz swój typ, atrakcyjny kurs, a następnie ciesz się wygraną.

Walka o mistrzostwo WBO Okolie vs. Cieślik to niewątpliwe jedno z najciekawszych spotkań początku roku, nie mogło go więc zabraknąć w LV BET! Przyłącz się do tego pojedynku!