Jake Paul vs Tommy Fury – czemu Fury wycofał się z walki?

Jake Paul vs Tommy Fury – czemu Fury wycofał się z walki?

To miało być niecodzienne wydarzenie. W ringu miał spotkać się boksujący, ale wciąż amator, z zawodowcem. Jake Paul to gwiazda mediów społecznościowych. Tommy Fury zaś prywatnie jest bratem mistrza wagi ciężkiej, który również występuje na ringu. Oto najważniejsze informacje o tym spotkaniu, które nie doszło do skutku. A swoje boks typy bukmacherskie postawisz w LV BET.

18 grudnia 2021 r. na hali Amalie Arena w Tampie na Florydzie rękawice w ringu mieli zmierzyć się Jake Paul oraz Tommy Fury (7-0,4 KO). Walka miała odbyć się w wadze junior ciężkiej, jednak w ostatniej chwili z powodu kontuzji wycofał się z niej Tommy Fury.

Kim jest Jake Paul?

Jake Paul (4-0, 3KO) to 24-letni gwiazdor mediów społecznościowych. Na YouTube i Instagramie obserwują go miliony osób, a sam gwiazdor otrzymał miliony dolarów za odsłony. Jego wyjścia na ring są obserwowane przez wielu fanów, niekoniecznie tych, którzy oczekują prawdziwego boksu. Bo tylko laik może wskazywać, że Jake Paul jest świetnym bokserem, ponieważ wygrał z byłym mistrzem UFC. Fakt, spotkał się na ringu z Tyronem Woodleyem, ale było to w czasie, gdy ten nie uprawiał już sportu na poziomie mistrzowskim. Przeciwnikiem Youtubera w ringu był też były koszykarz Nate Robinson. W sumie Jake Paul ma na koncie cztery zwycięstwa w czterech walkach, a do kompletu brakuje mu tylko wygranej z pięściarzem, który boks uprawia zawodowo. Ma nim być właśnie Fury. Jak podkreśla sam zawodnik – trzy walki były pokazywane na PPV, dwie były walkami wieczoru, podczas jednej były wyprzedane wszystkie bilety. To ma świadczyć o jego możliwościach i popularności.

Kim jest Tommy Fury?

Jego nazwisko stało się sławne dzięki występom brata. Tyson Fury jest aktualnie niepokonanym mistrzem wagi ciężkiej WBC. Mało kto wiem, że Tommy również zawodowo boksuje, jednak bez takich sukcesów jak brat.  Do grudniowej walki ma go przygotować sam brat, bo ten oficjalnie, czyli w mediach społecznościowych orzekł, że nie dopuszcza możliwości przegranej z youtuberem.

22-latek po raz ostatni w ringu pojawił się w sierpniu 2021 r. Jego przeciwnikiem był nieznany pięściarz Anthony Taylor. Eksperci wskazują, że wygrana Fury’ego nie była w tym przypadku niczym wyjątkowym, a sama walka była bardzo słaba. Bardziej złośliwi dodają, że Tommy Fury nie jest przecież znaczącym zawodnikiem i gdyby nie jego brat nikt by się tym zawodnikiem nie zainteresował.

Jakie były szanse na wygraną?

Jak nie patrząc to Tommy Fury jest zawodowcem, który poświęcił tej dyscyplinie swoje życie. Jake Paul to „tylko” gwiazdor społecznościowych mediów, który bawi się w boks. Czy miał szansę stawić czoła przeciwnikowi? Wygrana z członkiem rodziny Fury na pewno byłaby niezłym zabiegiem marketingowym. Tommy zaś miał walczyć o coś jeszcze – o honor. Walka jednak nie została odwołana. Na ringu z Jake Paul miał się spotkać z Tyronem Woodleyem.

Analiza i typy bukmacherskie na walkę Jake Paul vs Tyron Woodley

Typerzy, którzy chcą przeprowadzić dokładną analizę możliwości tego spotkania, będą mieli utrudnione zadanie. Nie jest łatwo porównać możliwości amatora i profesjonalisty. Wydaje się, że Jake Paul podchodzi do tej walki bardzo rozrywkowo i od początku robi wielkie show. Woodley jednak ma wiele do stracenia i to właśnie on wskazywany jest na zwycięzcę grudniowego pojedynku. LV BET już dziś umożliwia postawienie takiego typu. 

W dotychczasowej karierze na ringu Jake Paul nie pokazał niczego wyjątkowego, a to może okazać za mało, aby wygrać w zawodowcem. Już wcześniej z Tyronem Woodleyem Amerykanin miał sporo problemów. Czy teraz będzie podobnie?

Swoje typy boks możesz postawić na kilka rynków bukmacherskich. LV BET umożliwia postawienie kuponu na m.in. sposób zwycięstwa, ilość rund, typ czy walka odbędzie się w pełnym dystansie oraz rundę, w której się zakończy pojedynek.

Zakłady bukmacherskie na walkę Jake Paul vs Tyron Woodley

Internetowi bukmacherzy typy boks udostępniają na długo przed walkami. Tak jest również w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET! Już dziś możesz w nim obstawiać wynik walki Jake Paul vs Tyron Woodley. Skorzystaj z zakładów długoterminowych, ale nie zapomnij też o promocjach i bonusach, dzięki którym Twoje obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Sprawdź dostępne rynki, skorzystaj z atrakcyjnych kursów i przyłącz się do zabawy!