Jak będzie wyglądało Raw Air Tour 2022?

Jak będzie wyglądało Raw Air Tour 2022?

Raw Air Tour to cykl, w którym bezkonkurencyjnie rządzi Kamil Stoch. Czy w tym roku również zapisze się na kartach historii? W jednym miejscu przygotowaliśmy wszystkie najważniejsze informacje o zawodach, dzięki którym nie tylko będziesz mógł oglądać emocjonujące występy, ale też postawić swoje typy na skoki narciarskie! Co prawda w bardzo okrojonej wersji, ale z najlepszymi zawodnikami świata.

Najwięcej zwycięstw, najwięcej razy na podium, najwięcej zwycięstw w konkursach i prologach, najwięcej punktów w jednej edycji, ostatni zwycięzca Raw Air – w tych wszystkich klasyfikacjach króluje jeden zawodnik, czyli Kamil Stoch. Cykl ten rozgrywany jest od sezonu 2016/1017, ale już zyskał wielki prestiż.

Jak będzie wyglądało Raw Air 2022?

Planowany w tym roku w Norwegii turniej Raw Air zostanie rozegrany w mocno okrojonej wersji. Jak podawali organizatorzy już kilka miesięcy temu – wszystko przez Mistrzostwa Świata w lotach w Vikersundbakken oraz przebudowę kompleksu skoczni Granasen w Trondheim. Ten będzie w trakcie modernizacji przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w 2025 r. W Vikersund miały zaś odbyć się zawody w ramach Pucharu Świata. Ostatecznie jednak wypadły one z kalendarza i po raz kolejny na obiekcie tym nie odbędzie się ani jeden pucharowy konkurs.

Zgodnie z założeniami turnieju Raw Air, ustalonymi jeszcze przed sezonem 2016/2017, co roku miało odbywać się 16 konkursów. Próby oddawane miały być w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz w Vikersund, gdzie zawodnicy mieli otrzymywać końcowe nagrody. Nie udało się spełnić założeń w poprzednim sezonie, nie uda się i teraz. W sezonie 2021/2022 odbyły się tylko dwa konkursy i w marcu również skoczkowie wystąpią tylko w dwóch lokalizacjach.

Do norweskiej rywalizacji skoczkowie przystąpią na początku marca. Pierwsze konkursy odbędą się w Lillehammer. 2 marca 2022 r. przewidziane są kwalifikacje, a dzień później konkursy indywidualne mężczyzn oraz kobiet. 4 marca zawodnicy przeniosą się na obiekt Holmenkollen. Po kwalifikacjach czekają na nich dwa dni rywalizacji, zarówno indywidualnej, jak i drużyn mieszanych (nieuwzględnionej jednak w klasyfikacji generalnej). W LV BET znajdziesz na wszystkie skoki zakłady bukmacherskie.

Faworyci Raw Air 2022

Kamil Stoch jest jedynym skoczkiem na świecie, który dwa razy triumfował w norweskiej rywalizacji – w 2018 r. oraz przerwane zawody w 2020 r. Pierwszym zwycięzcą Raw Air był natomiast Stefan Kraft, który ustalił rekord świata w długości skoku narciarskiego. 18 marca 2017 r. oddał on skok na odległość 253,5 m! W 2019 r. do grona zwycięzców dołączył Ryoyu Kobayashi. W tym roku Japończyk prezentuje bardzo wysoki poziom i jest wskazywany wśród potencjalnych zwycięzców Raw Air. Wydaje się, że z dotychczasowych zwycięzców o kolejną wygraną nie powalczy tylko Kamil Stoch, który w tym sezonie skacze znacznie poniżej oczekiwań. Świetne występy w sezonie 2021/2022 zalicza też Karl Geiger, Egner Halvor Granerud czy Marius Lindvik. Czy to właśnie któryś z tych zawodników w tym roku zwycięży Raw Air? O tym przekonamy się już wkrótce, a przed turniejem możesz skorzystać z najlepszych zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie w LV BET!

Skoki: zakłady bukmacherskie w sezonie 2021/2022

Każde wydarzenie podczas zimowego sezonu skoków narciarskich przyciąga tłumy kibiców pod skoczniami, ale też w zakładach bukmacherskich. Nie inaczej jest z turniejem Raw Air. Chociaż ma krótką historię już wpisał się do kalendarza skoczków, a do tego dołączył do najważniejszych wydarzeń na całym świecie. W LV BET również dopinguje skoczków i z tej okazji co roku przygotowuje najlepszą ofertę zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie. Swoje kupony postawisz zarówno w serwisie internetowym www.lvbet.pl, jak i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz norweski turniej i przyłączysz się do rywalizacji z najlepszymi skoczkami narciarskimi na świecie!