Grand Prix Łotwy na żużlu

Grand Prix Łotwy na żużlu

Jedyną nową lokalizacją w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix 2023 organizowanym przez FIM będzie Ryga. W stolicy Łotwy żużlowcy gościli już wcześniej, ale w tym roku po raz pierwszy w historii wystąpią na Biķernieku spīdveja stadions. Do walki o tytuł indywidualnego mistrza świata podejdzie Bartosz Zmarzlik. Czy zdobędzie kolejne punkty w klasyfikacji generalnej? Co musisz wiedzieć o GP Łotwy, aby postawić pewne typy bukmacherskie w LV BET? Poznaj najważniejsze informacje o mistrzostwach świata na żużlu i przyłącz się do rywalizacji!

Najważniejsze informacje o Grand Prix Łotwy na żużlu

Grand Prix Łotwy w sporcie żużlowym to zawody, które znalazły się w cyklu żużlowego Grand Prix. Po raz pierwszy żużlowcy rywalizowali o Wielką Nagrodę Łotwy w 2006 r. W tym roku turniej znalazł się w kalendarzu, ponieważ organizatorzy chcieli cyklu Grand Prix chcieli zwiększyć liczbę eliminacji z dziewięciu do dziesięciu. Pierwsze zawody Speedway Grand Prix 2023 Ryga przed nami!

Gdzie odbędzie się Speedway Grand Prix Łotwy na żużlu?

12 sierpnia najlepsi żużlowcy świata wystąpią w łotewskiej Rydze. Sportowcy po raz pierwszy wystąpią na nowym obiekcie. Będzie to Stadion Biķernieku, który już raz miał być areną rundy zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Nie udało się i stolica Łotwy cały czas czeka na swój debiutancki turniej. Tor ten oferuje specyficzny, dość długi owal. W ostatnich latach występowali na nim głównie młodzieżowcy. Na stadionie Biķernieku w sezonach 2021 i 2022 ścigali się najlepsi zawodnicy Europy do lat 19. W turnieju triumfował reprezentant gospodarzy. Zawodnicy skarżyli się na stan nawierzchni.

Wcześniejsze edycje mistrzowskich zmagań w Łotwie rozgrywane były na Stadions Lokomotīve (Spīdveja centrs) w Dyneburgu. Żużlowcy rywalizowali tam od 1963 r.

Harmonogram Grand Prix Łotwy na żużlu

Podobnie jak inne wydarzenia rozgrywane w ramach GP, tak i zawody w Rydze rozpoczną się od kwalifikacji. Podczas tego biegu zawodnicy będą walczyli o numery startowe w głównym wyścigu. Najprawdopodobniej rywalizacja ta będzie rozegrana wieczorem 12 sierpnia 2023 r.

Uczestnicy Grand Prix Łotwy na żużlu

W dotychczasowych zmaganiach sezonu Speedway GP udział wzięło 23 zawodników. Pierwsze zawody rozegrane zostały w Chorwacji. Wygrał broniący mistrzowskiego tytułu Bartosz Zmarzlik. W kolejnych zawodach Polak umocniał swoją przewagę. Obecnie ma więcej o 20 pkt. od drugiego w klasyfikacji Fredrika Lindgrena. Znacznie gorzej radzi sobie dwóch innych Polaków: Patryk Dudek (11. miejsce) i Maciej Janowski (13. miejsce). W czołówce rywalizacji znajdują się obecnie Jack Holder (3. miejsce), Martin Vaculik (4. miejsce), Daniel Bewley (5. miejsce) czy Jason Doyle (6. miejsce). Ich dobre wyniki nie są jednak zaskoczeniem. Po jednym punkcie na koncie mają: Szymon Woźniak, Kai Huckenbeck, Vaclav Milik i Matej Zagar, a Filip Hjelmland i Nick Skorja nie zdobyli żadnych punktów.

Zawodnicy w klasyfikacji generalnej Speedway GP 2023:

 1. Bartosz Zmarzlik – 102 pkt.
 2. Fredrik Lindgren – 82 pkt.
 3. Jack Holder – 79 pkt.
 4. Martin Vaculik – 69 pkt.
 5. Daniel Bewley – 69 pkt.
 6. Jason Doyle – 69 pkt.
 7. Leon Madsen Dania – 63 pkt.
 8. Robert Lambert – 63 pkt.
 9. Tai Woffinden – 46 pkt.
 10. Max Fricke – 45 pkt.
 11. Patryk Dudek – 44 pkt.
 12. Anders Thomsen – 36 pkt.
 13. Maciej Janowski – 33 pkt.
 14. Mikkel Michelsen – 32 pkt.
 15. Kim Nilsson – 22 pkt.
 16. Andrzej Lebiediew – 8 pkt.
 17. Jacob Thorssell – 6 pkt.
 18. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt.
 19. Szymon Woźniak – 1 pkt.
 20. Kai Huckenbeck – 1 pkt.
 21. Vaclav Milik – 1 pkt.
 22. Matej Zagar – 1 pkt.
 23. Filip Hjelmland – 0 pkt.
 24. Nick Skorja – 0 pkt.

Faworyci Grand Prix Łotwy na żużlu

Dotychczasowe zawody rozgrywane w Łotwie były dla Polaków bardzo szczęśliwe. W ostatniej edycji, w 2017 r., biało-czerwoni opanowali podium.

Wyniki GP Łotwy w żużlu:

2014 r. – Krzysztof Kasprzak, Dania Nicki Pedersen, Greg Hancock

2015 r. – Maciej Janowski, Nicki Pedersen, Troy Batchelor

2017 r. – Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Maciej Janowski

Warto pamiętać jednak, że wcześniejsze rywalizacje rozgrywano na Biķernieku spīdveja stadions Spīdveja centrs. Wyniki tegorocznej rywalizacji mogą więc zaskoczyć. Polscy kibice trzymają kciuki za Bartosza Zmarzlika, który wciąż prezentuje mistrzowską formę.

Obstawianie Grand Prix Łotwy na żużlu w LV BET

Rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu wciąż trwa! W ramach Speedway Grand Prix 2023 sportowcy wystąpią trzy razy w Polsce. Będzie ich gościła Warszawa, Gorzów Wielkopolski i Bydgoszcz. To też zawody poza naszym krajem, m.in. właśnie na Łotwie. Przed postawieniem swoich kuponów na mistrza świata i innych zawodników warto dokładnie przeanalizować informacje o zawodnikach, ich możliwościach i formie. Nowy tor, to też wielka niewiadoma. Jesteś gotowy zaryzykować? Postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET! Nie zapomnij regularnie zaglądać na blog sportowy bukmachera LV BET. To właśnie tam znajdziesz najważniejsze informacje o rozgrywkach i zawodnikach.

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Łotwy na żużlu w LV BET

Żużel pozwala na skorzystanie z szerokiego wyboru rynków. Wszystkie dostępne opcje poznasz w dwóch miejscach: w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Znajdziesz tam dokładnie taką samą ofertę wydarzeń, rynków i kursów. W LV BET możesz też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Podejmij nowe wyzwanie i postaw swoje typy na żużel Speedway Grand Prix w LV BET już dziś!