Speedway Grand Prix w Cardiff

Speedway Grand Prix w Cardiff

Ósma odsłona tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w żużlu odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Zawodnicy tradycyjnie już wystąpią w walijskiej stolicy Cardiff. Do tej pory to miejsce było do Biało-czerwonych bardzo szczęśliwe. Do obrony mistrzowskiego tytułu przystąpi Bartosz Zmarzlik. Kto ma szanse na zwycięstwo podczas kolejnych zmagań w tym miejscu? Przyjrzyj się zawodnikom, przeanalizuj ich możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET!

Najważniejsze informacje o Speedway Grand Prix w Cardiff

Cardiff od lat jest stałym i bardzo ważnym punktem na mapie żużlowej GP. W ubiegłym roku miejsce to wróciło do kalendarza, po dwuletniej nieobecności. Kolejne zawody odwoływane były z powodu pandemii COVID-19. Najbliższa edycja GP Wielkiej Brytanii zaplanowana jest na 2 września 2023 r. Możliwe, że będzie to jedna z najważniejszych rund cyklu. Po tych zawodach zawodnicy będą mieli tylko dwie szanse na wywalczenie punktów w generalnej klasyfikacji – 16 września będą rywalizowali w Vojens (Dania), a 30 września zakończą sezon w Toruniu. Wtedy też dowiemy się, do kogo trafi zaszczytny tytuł „indywidualny mistrz świata”.

Zawodnicy walczą o Wielką Nagrodę Wielkiej Brytanii. Żużlowcy rywalizują o nią od początku istnienia cyklu Grand Prix. W międzyczasie zmieniano miejsca przeprowadzania rywalizacji na Bradford, Coventry czy walijski Millenium Stadium w Cardiff.

W ostatniej edycji GP w Cardiff niespodziewanie zwyciężył 23-letni Daniel Bewley. Na podium stanęli też Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. W przeszłości w stolicy Walii dwukrotnie wygrywali Polacy. W 2017 r. najlepszy był Maciej Janowski, a rok później Bartosz Zmarzlik. W ostatnich zawodach przed przerwą na najwyższym stopniu podium stanął Duńczyk Leon Madsen.

Najlepsi żużlowcy świata występują tradycyjnie na The Millennium Stadium (wal. Stadiwm y Mileniwm), zwanym od 2016 r. Principality Stadium (wal. Stadiwm Principality). Na co dzień pełni rolę stadionu narodowego Walii. Rozgrywane są tam mecze reprezentacji Walii w rugby. Na czas Speedway GP tworzony jest jednodniowy tor.

Uczestnicy Speedway Grand Prix w Cardiff

Wszystko wskazuje na to, że Bartosz Zmarzlik, do którego należy tytuł indywidualnego mistrza świata, również w tym roku bez problemu pokona rywali. Już posiada 20-punktową przewagę nad zajmującym 2. miejsce Fredrikiem Lindgrenem. Dość słabo wypadają pozostali Polacy – Patryk Dudek zajmuje 11. miejsce, a Maciej Janowski jest 13. Dwóch zawodników nie zdobyło ani jednego punktu (Filip Hjelmland, Nick Skorja), a czterech ma na koncie tylko po jednym punkcie (Szymon Woźniak, Kai Huckenbeck, Vaclav Milik, Matej Zagar).

 1. Bartosz Zmarzlik – 102 pkt.
 2. Fredrik Lindgren – 82 pkt.
 3. Jack Holder – 79 pkt.
 4. Martin Vaculik – 69 pkt.
 5. Daniel Bewley – 69 pkt.
 6. Jason Doyle – 69 pkt.
 7. Leon Madsen – 63 pkt.
 8. Robert Lambert – 63 pkt.
 9. Tai Woffinden – 46 pkt.
 10. Max Fricke – 45 pkt.
 11. Patryk Dudek – 44 pkt.
 12. Anders Thomsen – 36 pkt.
 13. Maciej Janowski – 33 pkt.
 14. Mikkel Michelsen – 32 pkt.
 15. Kim Nilsson – 22 pkt.
 16. Andrzej Lebiediew – 8 pkt.
 17. Jacob Thorssell – 6 pkt.
 18. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt.
 19. Szymon Woźniak – 1 pkt.
 20. Kai Huckenbeck – 1 pkt.
 21. Vaclav Milik – 1 pkt.
 22. Matej Zagar – 1 pkt.
 23. Filip Hjelmland – 0 pkt.
 24. Nick Skorja – 0 pkt.

Harmonogram Speedway Grand Prix w Cardiff

Przed zawodnikami biorącymi udział w zawodach w Wielkiej Brytanii dwa dni rywalizacji. 1 września 2023 r. zaplanowany jest trening kwalifikacyjny. Sportowcy powalczą o pierwszy numer startowy. Początek o godz. 15.00. Główny wyścig zaplanowany jest dzień później, czyli 2 września 2023 r. o godz. 17.00. Po jego zakończeniu poznamy weekendowego zwycięzcę Speedway GP.

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix w Cardiff

Jakie zakłady bukmacherskie na żużel dostaniesz w LV BET? Największy wybór rynków otrzymasz na zawody rozgrywane w ramach Grand Prix. To przede wszystkim zakłady na zwycięzcę. Mogą dotyczyć zarówno całych zawodów, jak i poszczególnych wyścigów. Doświadczeni typerzy mogą pokusić się o wskazanie dokładnego miejsca żużlowca (drugie miejsce, trzecie miejsce itd.), a mniej pewni siebie skorzystać z zakładów under / over w pdniesieniu do sumy punktów. Legalny bukmacher umożliwia też skorzystanie z zakładów z handicapem czy zakładów H2H, które odnoszą się do dwóch wskazanych zawodników. Wszystkie dostępne rynki poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Tam też zobaczysz oferowane kursy i promocje, które zwiększają szansę na Twoją wygraną. Jesteś gotowy na podjęcie nowego wyzwania?

Obstawianie Speedway Grand Prix w Cardiff w LV BET

Obstawianie żużla w zakładach bukmacherskich może być świetną przygodą. Profesjonalni typerzy podchodzą do tego zadania bardzo ambitnie i przeprowadzają wnikliwą analizę. Dzięki niej można zminimalizować ponoszone ryzyko i stawiać pewne kupony bukmacherskie na żużel w LV BET!

Na co zwrócić szczególną uwagę? Po pierwsze: ranga zawodów. Najlepsi żużlowcy na świecie koncentrują się wyłącznie na zawodach Speedway Grand Prix. To w nich dają w siebie wszystko. Starty w innych zawodach traktują jako sprawdziany lub testy, nie szarżują i nie ryzykują. Wprawieni typerzy są w stanie określić możliwości i formę zawodników już podczas kwalifikacji do głównego turnieju. Wywalczenie w nich dobrej pozycji sportowej również pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Ważna jest też faza sezonu i ilość startów, które żużlowcy mają za sobą. Każdy sezon jest krótki, ale za to bardzo intensywny. We znaki daje się więc zmęczenie. Od lat mówi się, że sukces w zawodach żużlowych zależy nie tylko od możliwości zawodnika, ale też sprzętu, z którego korzysta. Motocykl powinien być idealnie dopasowany do kierowcy, bezawaryjny i stwarzający warunki do wygrywania. Profesjonalni typerzy potrafią nawet sprawdzać silniki, a dokładniej tunera, które je wykonał i analizować ich możliwości na podstawie wcześniejszych zawodów.

Istotną rolę w żużlowej rywalizacji odgrywa także pogoda. Szczególny wpływ na wyniki rywalizacji mają duże opady deszczu. Trudne warunki mogą pokrzyżować plany nawet najbardziej doświadczonych zawodników. Żużel to kontuzyjny sport. Problemy ze zdrowiem, ale też powrót to formy zawsze są zagadką. Jakie wyniki osiągną zawodnicy? Obstawiaj w LV BET!