Zapowiedź 3 kolejki PGE Ekstraliga | LV BET Blog

Grand Prix Chorwacji w Goričan na żużlu

Przed nami rozpoczęcie sezonu żużlowego. Prezentacja zawodników, którzy wystąpią na torze w Gorican już za nami, a teraz czas na typowanie zwycięzców. Czy Bartosz Zmarzlik po raz trzeci triumfuje w GP Chorwacji? Obstawiaj w LV BET!

Najważniejsze informacje o Grand Prix Chorwacji na żużlu

Grand Prix Chorwacji zadebiutowały w cyklu 29 sierpnia 2010 r. Żużlowcy od początku ścigają się w miejscowości Gorican. Są to pierwsze w historii Grand Prix zawody rozegrane na Bałkanach. W inauguracyjnej odsłonie triumfował Amerykanin Greg Hancock. Po trzech kolejnych turniejach lokalizacja ta zniknęła z harmonogramu GP w ostatniej odsłonie w 20012 r. na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Gollob). Zawody powróciły do cyklu po dziesięciu latach i po pandemi COVID-19.

W Grand Prix Chorwacji 2022 zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a na podium stanęli też Maciej Janowski i Mikkel Michelsen. Rok później Polak obronił mistrzowski tytuł, a za nim uplasowali się Robert Lambert i Fredrik Lindgren.

A już 27 kwietnia 2024 r. w chorwackim Gorican zainaugurowany zostanie kolejny cykl Grand Prix 2024. Zawodnicy będą mogli się zmierzyć w jedenastu rundach, a aż cztery z nich odbędą się w Polsce (Warszawa, Gorzów, Wrocław, Toruń). W tym roku nie zabraknie też nowości – nowym obiektem na mapie GP jest niemieckie Landshut. Pojawi się też jeden nowy, stały uczestnik cyklu Grand Prix. Będzie nim Jan Kvech, który do tej pory występował w pojedynczych rundach z dziką kartą.

Terminarz Speedway Grand Prix 2024:

Gdzie odbędzie się Speedway Grand Prix Chorwacji na żużlu?

Zawodnicy chorwackiego GP wystąpią tradycyjnie w miejscowości Donji Kraljevec, w pobliżu Gorican. Miasteczko to rozsławione jest dzięki znajdującemu się tam światowej klasy torowi żużlowemu – Speedway Stadion Milenium.

Obiekt ten został wybudowany w 2005 r., a jego powstanie sfinansowali Zvonimir i Juricy Pavlic, były mistrz żużlowy Jugosławii i jego ojciec. Rekordzistą tego obiektu jest Fredrik Lindgren, który 29 sierpnia 2010 r. uzyskał czas 58,34 sekundy.

Harmonogram Grand Prix Chorwacji na żużlu

Najlepsi żużlowcy na świecie przystąpią do rywalizacji w Gorican 27 kwietnia 2024 r. Tego dnia rozpoczną swoje występy od treningu, który rozpocznie się o godz. 13.00. Właściwy wyścig o mistrzowskie tytuł i punkty w klasyfikacji generalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

Uczestnicy Grand Prix Chorwacji na żużlu

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) przyznała na sezon 2024 pięć stałych „dzikich kart”, uprawniających zawodników do udziału w cyklu finałów indywidulanych mistrzostw świata. Wśród nich znalazł się m.in. Polak Dominik Kubera oraz Niemiec Kai Huckenbeck, którzy został własne zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Do rywalizacji dołączy jeszcze Brytyjczyk Robert Lambert (For Nature Solutions Apator Toruń), czyli kolejny żużlowiec klubu z woj. kujawsko-pomorskiego.

W stawce SGP 2024 znajdzie się też trzech najlepszych zawodników sierpniowego finału światowych eliminacji, czyli SGP Challenge. Te zawody rozgrane były w szwedzkim Gislaved. Mowa o następujących żużlowcach: Jason Doyle, wychowanek bydgoskiej Polonii Szymon Woźniak i Jan Kvech. Dziesiąta przepustka trafiła do zwycięzcy cyklu indywidualnych mistrzostw Europy (Tauron Speedway Euro Championships) – Mikkela Michelsena. Stałe dzikie karty otrzymali Daniel Bewley i Tai Woffinden. Jako stali uczestnicy zaś wystąpią: Kubera („wypełni” lukę po torunianinie Patryku Dudku i Macieju Janowskim), Andrzej Lebiediew (pierwszy stały uczestnik cyklu z Łotwy) i Huckenbeck (pierwszy Niemiec od sezonu 2014)

Lista startowa SGP 2024: 

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
 2. Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
 3. Martin Vaculik (Słowacja) #54
 4. Jack Holder (Australia) #25
 5. Leon Madsen (Dania) #30
 6. Robert Lambert (Wielka Brytania) #505
 7. Daniel Bewley (Wielka Brytania) #99
 8. Jason Doyle (Australia) #69
 9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
 10. Mikkel Michelsen (Dania) #155
 11. Andrzej Lebiediew (Łotwa) #29
 12. Kai Huckenbeck (Niemcy) #744
 13. Dominik Kubera (Polska) #415
 14. Szymon Woźniak (Polska) #48
 15. Jan Kvech (Czechy) #201

  Nominalni rezerwowi:
  16. Max Fricke (Australia) #46
  17. Maciej Janowski (Polska) #71
  18. Kim Nilsson (Szwecja) #233
  19. Rasmus Jensen (Dania) #67
  20. Luke Becker (USA) #22
  21. Dimitri Berge (Francja) #96
  22. Mateusz Cierniak (Polska) #842

Obstawianie Grand Prix Chorwacji na żużlu w LV BET

Patryk Dudek w obecnym sezonie nie otrzymał od promatora stałej „dzikiej karty” na rok 2024. Do rywalizacji podejdzie jednak broniący mistrzowskiego tytułu Bartosz Zmarzlik.  Czy mu się to uda? Przygotuj się do pewnego typowania występów najlepszych żużlowców świata w LV BET! Niezbędna jest szeroka wiedza o zawodnikach – nie tylko ich historycznych wynikach, ale przede wszystkim o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu, formie i celach w tym sezonie. Warto na bieżąco sprawdzać media społecznościowe zawodników i teamów, ale też poznawać wskazania sportowych ekspertów. O tym, na kogo stawiają bukmacherzy, najłatwiej można przekonać się dzięki analizie oferowanych kursów. Porównaj posiadane dane i postaw swoje szczęśliwe kupony w LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Chorwacji na żużlu w LV BET

Serwis internetowy i aplikacja mobilna legalnego bukmachera LV BET – to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze zakłady bukmacherskie na żużel online. Z tej oferty bez problemu skorzystać może każdy polski typer. Wystarczy kilka kliknięć, aby postawić swoje szczęśliwe kupony – zarówno na ligowe zmagania, jak i wyniki cyklu GP. Przed kolejnymi wydarzeniami oferowane będą nowe możliwości typowania, a przez cały sezon będziesz mógł wskazać przyszłego triumfatora cyklu. Jesteś gotowy na nowe, żużlowe wyzwanie? Podejmij je w zakładach bukmacherskich LV BET i postaw swoje typy na Grand Prix Chorwacji w LV BET!