Draft do NFL 2024 | LV BET Blog

Draft do NFL 2024

Jak będzie wyglądała liga futbolu amerykańska w przyszłym sezonie? Kto w niej zagra? Nowych zawodników poznamy podczas corocznego Dratft NFL 2024. Śledzenie go ułatwi Ci pewne typowanie NFL w zakładach bukmacherskich LV BET!

2024 NFL Draft- najważniejsze informacje

Draft do NFL 2024 będzie 89. wydarzeniem w historii. Ma on na celu wyłonienie nowych zawodników National Football League (NFL). Znamy już datę i miejsce wydarzenia, a teraz czas na kolejne szczegóły! Z nami dowiesz się, czym jest draft i jak obstawiać to wydarzenie w LV BET!

Czym jest 2024 NFL Draft i na czym polega?

Draft do NFL 2024 | LV BET BlogDraft jest corocznym wyborem zawodników do ligowych drużyn. Udział w tym wydarzeniu biorą sportowcy, którzy właśnie zakończyli naukę i uprawianie sportu na uniwersytetach. To ostatni krok do zostania profesjonalistą. Warto pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych panuje inny sposób nauki i przystępowania do profesjonalnych rozgrywek niż w Europie. Nie ma tam żadnych szkółek ani przyklubowych akademii. Sportowcy rozpoczynają swoją edukację w szkołach, a później kontynuują ją na w collegach. Zazwyczaj dopiero po ich zakończeniu przechodzą na profesjonalizm. Co prawda niektórzy są na tyle zdolni, że zostają profesjonalistami wcześniej, ale tylko jeśli pozwolą na to zasady, np. LeBron James, czy Kobe Bryant do NBA przystąpili z liceum. Zawodnikom zależy na dołączenie do ligi z kilku powodów. Po pierwsze: sport akademicki jest amatorski, a po drugie – nie niesie za sobą pieniędzy.

Jak będzie wygadał draft? To siedem rund, które rozegrane będą w ciągu trzech dni. Każda z 32 drużyn, które będą uczestniczyły w wydarzeniu, ma wstępnie po jednym wyborze w każdej z nich. Wstępnie, bo ostateczna ilość możliwych do wybrania zawodników, określana jest na podstawie wyników drużyny z poprzedniego sezonu. Im był on gorszy, tym lepiej dla drużyny w drafcie – najgorsza ekipa sezonu otrzymuje numer 1, kolejna numer 2 itd. Od 19. miejsca zaczynają się drużyny play-offowe, przy których bilans liczy się w drugiej kolejności. Zwycięzca Super Bowl w drafcie zawsze otrzyma wybór numer 32.

Kiedy i gdzie odbędzie się 2024 NFL Draft?

Detroit – to właśnie w tym mieście odbędą się prezentacje nowych zawodników. Draft do NFL 2024 rozegrany będzie w Campus Martius Park i Hart Plaza. Runda 1 rozpocznie się 25 kwietnia, rundy 2 i 3 26 kwietnia, a rundy 4–7 27 kwietnia. Wydarzenie to będzie transmitowana w ESPN, ABC i aplikacji ESPN.

2024 NFL Draft drużyny

Kolejność wszystkich 32 drużyn, które przystąpią do tegorocznego draftu NFL, jest już ustalona. Z nr 1 wystąpią Chicago Bears. Być może drużyna zechce zmienić rozgrywającego, którym do tej pory był Justin Fields. Jeśli nie – najprawdopodobniej będzie budować wokół niego pozostałą część drużyny. Fields powrócił po kontuzji kciuka w 11. tygodniu, jednak jego dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Z nr 2. przystąpią do draftu Washington Commanders. W przypadku tej drużyny szczególnie mówi się o rozgrywającym Samie Howellu i jego pozycji w zespole.

Jak wygląda dalsza kolejność drużyn?

 1. New England Patriots (from Carolina Partners)
 2. Arizona Cardinals
 3. Los Angeles Rams
 4. New York Giants
 5. Tennessee Titans
 6. Atlanta Falcons
 7. Chicago Bears
 1. New York Jets
 2. Minnesota Vikings
 3. Denver Broncos
 4. Las Vegas Raiders
 5. New Orleans Saints
 6. Minnesota Vikings
 7. Indianapolis Colts
 8. Seatlle Seahawks
 9. Jacksonville Jaguars
 10. Cincinnati Bengals
 11. Los Angeles Rams
 12. Pittsburgh Steelers
 13. Miami Dolphins
 14. Philadelphia Eagles
 15. Huston Texans (z Cleveland Browns)
 16. Dallas Cowboys
 17. Green Bay Packers
 18. Tampa Bay Buccaneers
 19. Arizona Cardinal (z Houston Texans)
 20. Buffalo Bills
 21. Baltimore Ravens
 22. Detroit Lions
 23. San Francisco 49ers
 24. Kansas City Chiefs

A po kogo można będzie sięgnąć w zbliżającym się drafcie? Lista zawodników aspirujących do NFL jest długa. Wśród nich można znaleźć takich zawodników jak m.in.: Caleb Williams (zwycięzcą Heismana z 2022 r.), Marvin Harrison Jr., Drake Maye, Brock Bowers, Joe Alt, Malik Nabers, Olumauyiwa Fashanu, Rome Odunze, Jayden Daniels, Dallas Turner, Nate Wiggins, Taliese Fuaga, Laiatu Latu i in.

2024 NFL Draft harmonogram

Prezentacje zawodników, którzy chcą przejść na mistrzostwo, będą trwały trzy dni. Kiedy będzie można je śledzić?  

Runda Dzień Godzina
1. runda 25 kwietnia 2024 r. (czwartek) godz. 20.00
2-3. runda 26 kwietnia 2024 r. (piątek) godz. 19.00
4-7. runda 27 kwietnia 2024 r. (sobota)

Ile czasu na wybór?

Runda 1: 10 min. na selekcję  

Runda 2: 7 min. na selekcję

Rundy 3-6: 5 min. na selekcję

Runda 7: 4 min. na selekcję

Typy i zakłady na NFL

Szeroki wybór rynków na zakłady National Football League znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher pozwala na obstawianie online wiele ciekawych rynków, w tym m.in. zakłady na zwycięzcę meczu, połowy czy kwarty, dokładny wynik, mniej/więcej, czy z handicapem. W sumie otrzymasz nawet kilkadziesiąt różnych rynków!

Obstawianie NFL w LV BET

Pewne obstawianie wymaga przygotowania. Futbol amerykański nie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce, jednak typerzy nie powinni mieć większych problemów z pewnym obstawieniem zwycięzców. Znajomość nie tylko drużyn, ale przede wszystkim zawodników, jest tu kluczowa. Często to od ich możliwości i dyspozycji zależy końcowy wynik spotkania. Porównanie szans, zawodników na podobnych pozycjach oraz styl gry – to podstawa każdej analizy bukmacherskiej, niezbędnej do pewnego typowania NFL w LV BET!