Copa America 2021 – informacje o turnieju, terminarz – grupa A i grupa B, kto ma największe szanse dostać się do finału?

Copa America 2021 – informacje o turnieju, terminarz – grupa A i grupa B, kto ma największe szanse dostać się do finału?

Turniej Copa America 2021 wciąż boryka się z problemami. Na przeddzień rozgrywek z organizacji najpierw wycofała się Kolumbia, a później również Argentyna. CONMEBOL jednak się nie poddaje i sprawdza kolejne państwa, które zadeklarowały chęć organizacji turnieju. Mimo niepewności czy Copa America 2020 się odbędzie, przygotowaliśmy najważniejsze informacje o turnieju, które ułatwią postawienie swoich typów bukmacherskich na to wydarzenie. Legalny bukmacher LV BET już teraz zamieścił w swojej ofercie pierwsze mecze południowoamerykańskiego turnieju.

Copa America zaplanowany był na ubiegły rok. Rozpoczęła się jednak epidemia koronawirusa i rozgrywki przełożono – mecze mają być rozgrywane od 13 czerwca do 10 lipca 2021 r. Zachowano jednak wszystkie warunki organizacyjne. Po raz pierwszy w historii piłkarze mieli rywalizować w dwóch państwach – w Argentynie i Kolumbii. Już wiadomo, że się to nie uda, bo oba państwa wycofały się z organizacji turnieju. I to na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem.

Gdzie i kiedy odbędzie się Copa America 2021?

CONMEBOL od razu rozpoczął sprawdzanie ofert innych państw, które wyraziły chęć przejęcia piłkarzy. Nie jest to jednak łatwe, bo czasu jest bardzo mało. Od razu pojawiła się informacja, że Copa America 2021 będzie przeniesiony do Chile. Czy tak się stanie? Na decyzję trzeba poczekać.

Jeśli turniej zorganizuje tylko jedno państwo niezbędne będzie ustalenie nowego terminarza rozgrywek. Obecnie swoje uczestnictwo w rywalizacji zadeklarowało 10 drużyn narodowych zrzeszonych w CONMEBOL: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela. W czerwcu 2020 r. uczestników miało być 12, bo gościnnie miały wystąpić również reprezentacje Australia i Katar. W tym roku jednak zrezygnowały z uczestnictwa w południowoamerykańskim turnieju. Za występ w turnieju każdy kraj otrzyma 4 mln dolarów, a zwycięzca dodatkowe 10 mln dolarów.

Drużyny zostały podzielona na dwa koszyki. W grupie A znalazły się Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj; w grupie B: Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Peru i Wenezuela. Do fazy pucharowej awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Rywalizacja ma rozpocząć się 13 czerwca, a zwycięzcę poznamy 10 lipca.

Terminarz Copa América 2021:

  • Faza grupowa – od 13 do 29 czerwca
  • Ćwierćfinały – 2 i 3 lipca
  • Półfinały – 5 i 6 lipca
  • Mecz o 3. miejsce – 9 lipca
  • Finał – 10 lipca

Mistrzowskiego tytułu będzie Broniła Brazylia.

Analizy i typy bukmacherskie na Copa America 2021 w LV BET

Według ekspertów pretendentów do pucharu jest dwóch: Argentyna i Brazylia. Ekipa Lionela Messiego na pewno będzie chciała zwyciężyć. Do tej pory mają na koncie wicemistrzostwo świata (2014 r.) oraz wicemistrzostwo Ameryki Południowej (2007r., 2015 r., 2016 r.), ale jeszcze nigdy nie wygrali. W Brazylii zaś występuje Neymar. Reprezentacja tego kraju na pewno będzie chciała powtórzyć swój sukces z 2019 r. Mocny skład ma też Kolumbia. Te trzy kraje najczęściej wskazywane są jako pretendenci do zwycięstwa.

W obecnej sytuacji warto jednak trzymać rękę na pulsie. Pod znakiem zapytania stoi nie tylko organizacja turnieju, ale też składy poszczególnych drużyn. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawodnicy mogą nie dotrzeć na rozgrywki. Powody? Brak zezwolenia na wyjazd z klubów ligowych czy zakażenie koronawirusem. Dokładna analiza przed turniejem na pewno znacznie ułatwi postawienie swoich typów bukmacherskich na Copa America 2021.

Zakłady bukmacherskie na Copa America 2021 w LV BET

Najlepsze możliwości typowania południowoamerykańskiego turnieju znajdzie w serwisie legalnego bukmachera LV BET. Już teraz możesz obstawiać pierwsze mecze, a na każdy z nich wybierać spośród ponad 160 dostępnych rynków. Gotowy na wielkie emocje? Postaw swój kupon bukmacherski na Copa America 2021 już dziś!