Dowiedz się wszystkiego o turniejach tenisowych w czasie Olimpiady w Tokio!

Dowiedz się wszystkiego o turniejach tenisowych w czasie Olimpiady w Tokio!

Międzynarodowa Federacja Tenisa już rok temu podała termin turniejów tenisowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Olimpiadę odwołano, turnieje również. Nikt się chyba nie spodziewał, że będzie to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla Polaków. Dzięki temu dość pewny jest udział w Japonii trójki Polaków: Igi Świątek, Huberta Hurkacza i Łukasza Kubota. Wielkie emocje są więc jeszcze przed nami. Już niedługo będzie można śledzić turnieje kwalifikacyjne, ale też typować ich wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET.

Turnieje tenisa na olimpiadzie w Tokio mają odbyć się w pierwszym tygodniu imprezy. Rozdanych będzie pięć kompletów medali. Przypadną one dla najlepszego tenisisty i najlepszej tenisistki. Ponadto przyznane będą w grze deblowej mężczyzn i kobiet oraz w grze mieszanej. Wszystkie mecze można będzie zobaczyć od 24 lipca do 1 sierpnia. Rozgrywane będą w Ariake Tennis Park w Tokio.

Kto wystąpi w turnieju tenisa na olimpiadzie?

Obecnie cały tenisowy świat żyje francuskim turniejem Rolanda Garrosa, ale już dzień później będzie obserwować kwalifikacje na Tokio 2021. To, którzy tenisiści uzyskają prawo występu na igrzyskach, będzie wiadome już 14 czerwca. Oficjalne listy zgłoszeń, które zatwierdzają m.in. krajowe komitety olimpijskie, poznamy pod koniec czerwca. Początkowo kwalifikacja miała odbyć się w oparciu o ranking z 7 czerwca. Termin ten przesunięto o tydzień.

Na udział w Tokio ma szansę 64 zawodników i zawodniczek. W rywalizacji deblowej zaś wystąpią po 32 pary (kobiece i męskie). W parach mieszanych zaś wystąpi mniej zawodników, bo 16 duetów.

Zgodnie z regulaminem każdy kraj może zgłosić po sześć tenisistek i tenisistów, z czego cztery osoby to zawodnicy singla, a dwie wystąpią w deblu. Do tego państwa mają też szansę na zgłoszenie dwóch par miksta.

Polacy w turnieju olimpijskim w tenisa

Przełożenie kwalifikacji o rok, a tym bardziej po French Open oznacza, że biało – czerwoni mają dużą szansę na występy w Tokio. Dość pewni swoich występów mogą być: Iga Świątek (16. WTA), Hubert Hurkacz (16. WTA) i Łukasz Kubot (16. ATP debel). Szansę na występy, jednak uzależnione od osiągniętych obecnie wyników, mają też Magda Linette (51. WTA), Kamil Majchrzak (117. ATP) oraz Alicja Rosolska (77. WTA debel).

Zmiany zasad naliczania punktów

Nowy system naliczania punktów WTA wprowadziła od 5 kwietnia, po turnieju w Miami. Zmiana ta była szczególnie korzystna dla Igi Świątek. Nawet jeśli Polka nie obroni tytułu w Paryżu i tak nie spadnie w rankingu. Władze tenisa postanowiły bowiem, że tenisistki zachowują zdobyte punkty przez kolejne 52 tygodnie. Jeśli jednak powtórzy swój sukces ma szansę na znaczny awans w rankingu i walkę podczas igrzysk. A te są dla zawodniczki bardzo ważne ze względów sentymentalnych – na igrzyskach w Seulu Polskę reprezentował jej ojciec.

Eksperci podkreślają, że szansę na sukces w Japonii ma i Iga Świątek, i Hubert Hurkacz. Oboje zawodników bardzo dobrze czuje się na kortach twardych. Starty przez Tokio będą na takich właśnie obiektach.

Zakłady bukmacherskie na turniej olimpijski w tenisie w LV BET

W serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET będziesz mógł typować wszystkie dyscypliny sportowe, w których będą się odbywały zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021. Nie zabraknie też specjalnej oferty dla wielbiciela tenisa! Walka w tym roku będzie bardzo emocjonująca. Polacy mają duże szanse nie tylko na występ, ale i na walkę o medale. Kto stanie na najwyższym miejscu podium? Przeprowadź swoją analizę bukmacherską, sprawdź dostępne rynki i postaw kupony bukmacherskie na olimpijski tenis!