BNP Paribas Poland Open. Jak będzie wyglądała rywalizacja?

BNP Paribas Poland Open. Jak będzie wyglądała rywalizacja?

Turniej BNP Paribas Poland Open to największe tenisowe wydarzenie w Polsce. Czas na kolejną odsłonę tej rywalizacji! Impreza ta znalazła się w kalendarzu naszej mistrzyni Igi Świątek. Jak będzie wyglądała ta rywalizacja? Sprawdź najważniejsze informacje i postaw swoje typy na BNP Paribas Poland Open w LV BET.  

Po raz pierwszy turniej BNP Paribas Poland Open rozegrany był w ubiegłym roku. Zmagania w lipcu w Gdyni rozpoczęły się charytatywnym spotkaniem, w której udział wzięli Iga świątek i Hubert Hurkacz. Obecnie jest jedynym turniejem z głównego cyklu rangi WTA 250. Udział wezmą w nim najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Sponsorem tytularnym turnieju jest Bank BNP Paribas.

BNP Paribas Poland Open

BNP Paribas Poland Open odbędzie się w ostatni tydzień lipca w Warszawie, a dokładniej w dn. 25-21 lipca 2022 r. Zawodnicy będą rywalizowali na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej.

W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi także 16 par deblowych, a 24 zawodniczki zagrają w eliminacjach. Organizatorzy nie zdradzili jeszcze, kto wyjdzie na kort. Od zeszłego roku potwierdzony jest udział tylko jednej tenisistki – Igi Świątek. Polska rakieta nr 1 ma wpisany ten turniej do swojego kalendarza występów. Zawody w Warszawie będą niepowtarzalną okazją zobaczenia polskiej tenisistki w akcji! Iga Świątek od 11. tygodni prowadzi w światowym rankingu tenisistek. Fotel liderki zajmuje od 4 kwietnia 2022 r. Ma ogromną przewagę nad konkurentkami. Na jej koncie znajduje się 8631 pkt., zaś druga w rankingu WTA Anett Kontaveit ma zaledwie 4511 pkt.

Turniej WTA 250

Women’s Tennis Association w obecnym sezonie przewidział 30 zawodów rangi WTA 250. Polskie wydarzenie jest jednym z nich!

Czym jest WTA 250? To kategoria profesjonalnych turniejów tenisowych. Udział w nich biorą najlepsze tenisistki na świecie. Utworzona została pod koniec 2020 r. Miała na celu dopasowanie do zmagań ATP. Za udział i zajęcie najlepszych miejsc w imprezach zawodniczki dostają punkty, które są sumowane w rankingu Race to WTA Championships. Na zakończenie każdego sezonu osiem najlepszych tenisistek walczy w Turnieju Mistrzyń. W rankingu pod uwagę brane są występy z ostatnich 52 tygodni, ale nie więcej niż z 16 turniejów w grze pojedynczej i 11 w grze podwójnej.

Największy turniej tenisowy w Polsce

W tym roku turniej zmieni lokalizację. Tenisistki przeniosą się na korty Legia Tenis & Golf. To miejsce, w którym spotykają się najlepsi tenisiści z Polski. Historia tenisa przy ul. Myśliwieckiej sięga aż 1923 r. W kompleksie znajduje się 10 kortów, a na trybunach może zasiąść 2500 osób. Centralne położenie i lokalizacja w centrum Warszawy ułatwi dotarcie większej liczby fanów kobiecego tenisa na tę imprezę. Powstanie specjalna otwarta strefą dla kibiców, rodziców z dziećmi, aktywnościami miejskimi promującymi tenis. Organizatorzy liczą, że udział Igi Świątek w tym roku ściągnie wiele zainteresowanych osób. BNP Paribas Poland Open ma szansę na rozwój i pozostanie na stałe w kalendarzu WTA!

Zakłady bukmacherskie na BNP Paribas Poland Open w LV BET

Jesteś fanem polskiego tenisa? Turniej BNP Paribas Poland Open zdecydowanie należy do najważniejszych wydarzeń w kraju i nie możesz go ominąć! Legalny bukmacher LV BET na to specjalne wydarzenie przygotuje specjalną ofertę. Postaw swoje typy bukmacherskie na mecze rozgrywane w ramach BNP Paribas Poland Open w LV BET!