Wyścig kolarski Dookoła Flandrii

Wyścig kolarski Dookoła Flandrii

Jeden z europejskich klasyków. Przez lata w wyścigu kolarskich Dookoła Flandrii udział biorą najlepsi kolarze świata, a rywalizacja ta przyciąga też typerów do zakładów bukmacherskich. Zobacz, jak będzie wyglądał tegoroczny wyścig i postaw swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na Ronde van Vlaanderen, czyli Wyścig Dookoła Flandrii w LV BET!

Najważniejsze informacje o wyścigu Dookoła Flandrii

Ronde van Vlaanderen, czyli Wyścig Dookoła Flandrii, to jednodniowy wyścig kolarski. Rozgrywany jest co roku w bejgijskim regionie Flandrii. Jest jednym z najsłynniejszych klasycznych wyścigów, zaliczanych do tzw. kolarskich monumentów. Należą do niego też wyścigi: Mediolan – San Remo, Paryż – Roubaix, Leige – Bastogne – Liege i Giro di Lombardia. Od 2005 r. UCI włączył belgijską rywalizację do cyklu ProTour, a od 2011 r. do UCI World Tour.

Trasa wyścigu

Jak sama nazwa wskazuje peleton przejedzie przez pagórkowate tereny Flandrii. Całość trasy podzielone będzie na kilkanaście krótkich, stromych podjazdów. Drogi, przez które przejadą, są często bardzo wąskie, co dodatkowo utrudnia poruszanie się kolarzom. Jeszcze większe trudności sprawia pogoda, która często jest bardzo wietrzna. Pięć lat temu meta flandryjskiego wyścigu została przeniesiona z Meerbeke do Oudenaarde. To właśnie tam stanie meta również i w tym roku.

Od jak dawna odbywa się wyścig Dookoła Flandrii?

Inauguracyjny wyścig miał miejsce w 1913 r. Pomysłodawcą imprezy był dziennikarz Karel Van Wynendaele. Pierwszym zwycięzcą we Flandrii został Belg Paul Deman. Do tej pory odbyło się 106. edycji zmagań.

Uczestnicy wyścigu Dookoła Flandrii

Co roku w Belgii występują Polacy. W 2019 r. w rywalizacji udział wzięli: Łukasz Wiśniowski, Maciej Bodnar i Kamil Gradek, a rok później Biało-czerwonych reprezentował Michał Kwiatkowski. W ubiegłorocznych zmaganiach udział wzięło trzech kolarzy: Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski i Maciej Bodnar. Na dokładna listę Biało-czerwonych na starcie belgijskiego startu musimy jeszcze poczekać.

Dookoła Flandrii po raz ostatni w karierze pojedzie zapewne trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym Peter Sagan. 33-latek ogłosił ostatnio, że jego celem na najbliższy sezon jest jak najlepszy start w lipcowym Tour de France, a później zakończy swoją karierę. Do tej pory Sagan wygrał m.in. 12 etapów Tour de France, klasyki Paryż-Roubaix i Dookoła Flandrii, a w 2011 r. Tour de Pologne. Tytuł mistrza świata wywalczył w latach 2015, 2016 i 2017.

Faworyci wyścigu Dookoła Flandrii

Organizatorzy oficjalnie poinformowali, że Tadej Pogacar nie tylko weźmie udział w zbliżającym się wyścigu, ale też postawił sobie wygraną w nim za główny cel wiosny.

Słoweniec ogłosił to na konferencji z zespołem UAE Team Emirates w Alicante. Tadej Pogacar wystartuje również w Dwars door Vlaanderen.

W ubiegłym roku wystartował on w Tour of Flanders po raz pierwszy. Nie był obeznany z flamandzkimi brukowanymi stokami, a zajął 4. miejsce. Po pokonaniu 272,5 km wyprzedzili go jednak Mathieu van der Poele, Dylana van Baarle i Valentina Madouasa. Będą to jego główni konkurencji w wiosennej rywalizacji.

Jak obstawiać wyścig Dookoła Flandrii?

Kolarstwo jest jedną z dyscyplin sportowych, na które możesz postawić swoje kupony w zakładach bukmacherskich LV BET. Wyścig Dookoła Flandrii to klasyk, w którym co roku udział biorą najlepsi kolarze. Przed rozpoczęciem typowania tegorocznych zmagań warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Sprawdzenie wyników wcześniejszych edycji, obecnej formy zawodników czy ich celów pozwoli Ci na zminimalizowanie ryzyka i postawienie pewnych typów na belgijskie zmagania!

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo i wyścig Dookoła Flandrii

Swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na kolarstwo, w tym na wyścig Dookoła Flandrii możesz postawić w LV BET. Legalny bukmacher udostępnia swoją ofertę w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. A to oznacza, że możesz typować niezależnie od czasu i miejsca! Wśród możliwości znajdziesz zakłady H2H, na zwycięzców etapów oraz zawodników, którzy zakończą wyścig na miejscach 1-3, 1-5 lub 1-10. Nie zapomnij też sprawdzić promocje i bonusy (w tym bonus bez depozytu), dzięki których Twoja gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Czy Mathieu van Der Poel powtórzy swój sukces? Przeprowadź analizę, sprawdź dostępną ofertę i postaw swoje typy w LV BET!