Wyścig kolarski Clásica de San Sebastián

Wyścig kolarski Clásica de San Sebastián

Trasa kolarska prowadząca po pagórkach Kraju Basków? To musi być wyścig kolarski Clasica de San Sebastian 2023. Peleton wystartuje pod koniec lipca i uda się na Murgil Tontorra. Kto będzie najszybszy w 42. edycji Clásica de San Sebastián? Śledź zmagania zakowników i obstawiaj kolarstwo w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o wyścigu Clásica de San Sebastián

Clásica de San Sebastián to jednodniowy wyścig kolarski, rozgrywany od 1981 r. Co roku kolarze mają do pokonania jest na trasie wokół hiszpańskiego miasta San Sebastian. W latach 1989–2004 zawody te należały do cyklu Pucharu Świata, w latach 2005–2010 do UCI ProTour, a od 2011 należy do UCI World Tour. Od 2019 r. na trasę wyjeżdżają też kobiety. Damski wyścig nosi tą samą nazwę.
Posiadaczem mistrzowskiego tytułu z 2022 r. jest Remco Evenepoel. W zeszłym roku na podium stanęli też Pavel Sivakov i Tiesj Benoot.

Trasa wyścigu Clásica de San Sebastián

Peleton wyjedzie na hiszpańską trasę w sobotę 29 lipca 2023 r. Tradycyjnie przejedzie przez pagórkowaty Kraj Basków. W tym roku z miejscowości Desvio Murgli do Alameda. W sumie do pokonania będą mieli 209 km. Na trasie minął takie miejscowości jak: Camping, Curva de Herradura czy Murgil – Tontorra. Finisz tradycyjnie odbędzie się na ulicach San Sebastian. Nie zabraknie więc charakterystycznych dla tych zmagań stromych podjazdów w górach.

Uczestnicy wyścigu Clásica de San Sebastián

Organizatorzy nie podali jeszcze zawodników, którzy przystąpią do tegorocznych zmagań. Można spodziewać się, że będą to kolarze, którzy będą rywalizowali m.in. w Tour de France oraz Vuelta d’Espanol. Polscy kibice liczą na to, że na trasie zobaczymy Michała Kwiatkowskiego. Polak wygrał wyścig Clasica San Sebastian w 2017 r. Kto jeszcze wygrywał ten wyścig?

Zwycięzcy Clásica de San Sebastián:

2022: Remco Evenepoel (Bel)
2021: Neilson Powless (USA)
2020: odwołany
2019: Remco Evenepoel (Bel)
2018: Julian Alaphilippe (fra)
2017: Michał Kwiatkowski (pol)
2016: Bauke Mollema (nld)
2015: Adam Yates (GB)
2014: Alejandro Valverde (spa)

Faworyci wyścigu Clásica de San Sebastián

Wśród tegorocznych faworytów hiszpańskiego klasyka wymienia się Remco Evenepoel, czyli zeszłorocznego zwycięzcę. Jest o krok od wyrównania rekordu wyścigu ustanowionego przez Marino Lejaretta. Kolarz trzykrotnie wygrywał te zmagania (w 1981 r., 1982 r. i 1987 r.) Jeśli Remco Evenepoel tego dokona, zapisze się w historii jako jeden z dwóch najlepszych kolarzy Clasica de San Sebastian. Obecnie należy do niego jeszcze jeden rekord – był najmłodszym zwycięzcą wyścigu. Triumfował mając 19 lat Evenepoel.

Dwa razy z rzędu wygrywali też Lejaretta, Francesco Casagrande i Laurent Jalabert.

Jak obstawiać wyścig Clásica de San Sebastián?

Kolarstwo w LV BET – tej oferty nie możesz pominąć! Skorzystaj z atrakcyjnych rynków oraz kursów na najważniejsze wydarzenia w tej dyscyplinie sportu. Jak pewnie obstawiać Clasica de San Sebastian? Podobnie jak każdy inny wyścig kolarski. Sprawdź zawodników, w tym liderów teamów. Poznaj ich formę i możliwości. Wyścig w Kraju Basków odbywa się zazwyczaj tydzień po Tour de France, a więc wśród liderów tej rywalizacji znajdują się zwycięzcy francuskiego klasyka. Poznaj też wskazania ekspertów, jak i innych typerów. Dzięki temu postawisz swoje pewne typy bukmacherskie na kolarstwo w LV BET!

Zapowiedzi najważniejszych imprez sportowych, ale też najważniejsze informacje o zawodnikach czy typach bukmacherskich znajdziesz na blogu sportowym LV BET. To miejsce, dzięki któremu nie ominie Cię żadna ważna informacja!

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo i wyścig

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo i wyścig Clásica de San Sebastián 2023 w LV BET

Najlepsze możliwości typowania kolarstwa oferuje LV BET. Legalny bukmacher pozwala na postawienie szczęśliwych kuponów w dwóch miejscach. Możesz to zrobić bezpośrednio w przeglądarce internetowej, korzystając z serwisu internetowego. Na własne urządzenie mobilne zaś możesz ściągnąć aplikację bukmachera. Skorzystasz tam z szerokiej oferty: zarówno wydarzeń, jak i rynków. Atrakcyjne kursy sprawią, że Twoje wygrane będą wysokie! Nie zapomnij też poznać dostępnych promocji i bonusów oferowanych przezLV BET. Obstawiaj wyścig Clasica de San Sebastian 2023 i wygrywaj!