World Baseball Classic – baseballowy turniej międzynarodowy

World Baseball Classic – baseballowy turniej międzynarodowy

Przed nami piąta odsłona World Baseball Classic! Turniej ten miał odbyć się w 2021 r., jednak został odwołany w wyniku pandemii COVID-19. Kwalifikacje do turnieju rozpoczęły się we wrześniu 2022 r. w Arizonie. Zwiększyła się też liczba drużyn. Organizatorzy rozszerzyli też skład z 16 do 20 drużyn. Do rozgrywek zakwalifikowały się wszystkie drużyny, które wzięły udział w 2017 r. W tym roku dołączą do nich cztery kolejne. Kto powalczy o mistrzostwo? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i obstawiaj baseball w zakładach bukmacherskich LV BET!

Czym jest World Baseball Classic?

World Baseball Classic to baseballowy międzynarodowy turniej. Organizuje go Międzynarodowa Federacja Baseballu (IBAF). Zwycięzca turnieju zostaje mistrzem świata.

Zawodowy Baseballistów, czyli Major League Baseball, utworzony został w 2005 r. Rozgrywki prowadził równolegle z mistrzostwami świata w baseballu oraz turniejem olimpijskich. Obie imprezy już nie są rozgrywane, a najlepsi baseballiści rywalizują w ramach World Baseball Classic. Do rywalizacji podchodzi 16 zespołów. Pierwszymi zwycięzcami zostali reprezentanci Japonii. Od 2009 r.  wydarzenie to rozgrywane jest co cztery lata. W 2013 r., podczas rywalizacji w San Fracisco, zagrało 18 zespołów.

Kto bierze udział w World Baseball Classic?

Do turnieju w 2023 r. przystąpi 20 reprezentacji krajów. 17 drużyn to uczestnicy poprzedniej edycji rozgrywek:

Ameryka:

– Kanada

– Columbia

– Kuba

– Dominikana

– Meksyk

– Puerto Rico

– Stany Zjednoczone

– Wenezuela

– Panama

– Nikaragua

Azja:

– Chiny

– Chińskie Tajpej

– Japonia

– Korea Południowa

Europa:

– Izrael

– Włochy

– Holandia

– Wielka Brytania

– Czechy

Oceania:

– Australia.

Do gry dołączy więc trzech debiutantów: Czechy, Wielka Brytania i Nikaragua. Do rozgrywek, po dwóch edycjach, powrócą też zawodnicy z Panamy.

Kto zwyciężył w World Baseball Classic baseballowy turniej międzynarodowy 2017? W finałowym meczu zagrali zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych i Puerto Rico. Na Dodger Stadium znacznie lepsi okazali się baseballiści z Ameryki Środkowej. W walce o miejsce w finale wzięli też sportowcy z Holandii i Japonii.

Gdzie odbędzie się World Baseball Classic 2023?

Turniejowe mecze rozegrane będą w czterech rywalizacjach, w trzech państwach: Tajwanie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Część ćwierćfinałowych meczów zaplanowano w Tokio (Japonia), a pozostałe w Miami (USA). Tam też rozegrane będą półfinały i mecz o mistrzostwo.

Zakłady na World Baseball Classic 2023 w LV BET

Międzynarodowy Turniej Baseballowy to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z tym sportem. Szerokie możliwości typowania znajdziesz w LV BET. Możesz je poznać w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Sprawdzisz dostępne rynki oraz kursy. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Niezależnie od czasu i miejsca postawisz swoje kupony bukmacherskie i wygrasz!

Obstawianie baseballa w LV BET

Mistrzostwa Świata w baseballu to jedno z wydarzeń, które możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich. Swoje typy możesz stawiać całkowicie „w ciemno”, ale też po przeprowadzeniu analizy. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko i postawisz pewne kupony! Baseball, szczególnie popularny w USA, pozwala na skorzystanie z szerokiego wyboru rynków bukmacherskich. Możesz typować zwycięzcę meczu czy turnieju, wybrać zakłady powyżej/poniżej czy handicapy. Obstawiaj baseball i wygrywaj w LV BET!