UFC Fight Night 218: Lewis vs. Spivak

UFC Fight Night 218: Lewis vs. Spivak

Walka Lewis (26-10-0) vs Spivak (15-3-0) jest jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków ostatnich miesięcy. Pojedynek był przekładany, teraz zmianie uległo jego miejsce. Początkowo galę UFC 218 planowano w Seulu w Korei Południowej. UFC jednak zdecydowało się na zmianę miejsca gali po tym, jak Chan Sung Jung doznał kontuzji barku. Jakie musisz poznać informacje, aby postawić pewne typy bukmacherskie na MMA i galę UFC 218?

Co trzeba wiedzieć o walce Lewis vs. Spivak na gali UFC Fight Night 218?

Gala przeniesiona została do UFC Apex w Enterprise w Nevadzie, a walka Lewis vs. Spivak będzie głównym wydarzeniem tego wieczoru. Do oktagonu wejdzie Derrick Lewis, były pretendent do mistrzostw wagi ciężkiej UFC z Sergeyem Spivakiem. A jeszcze niedawno pojedynek ten był planowany jako walka wieczoru listopadowej gali. W trakcie jednak Lewis musiał zrezygnować ze względów zdrowotnych. Czy tym razem się uda? Wszystko wskazuje na to, że tak! Rozpocznij więc przygotowania do typowania tego pojedynku i postaw swoje typy bukmacherskie na MMA w LV BET!

Kiedy odbędzie się gala UFC Fight Night 218 i walka Lewis vs. Spivak?

Gala UFC Night Night 218 to kolejne wydarzenie organizowane przez tę organizację.  Zawodnicy walczą w najpopularniejszej w ostatnim czasie formule, czy MMA. Kolejne starcia mieszanych sztuk walki można będzie zobaczyć 4 lutego 2023 r. Gala odbędzie się w UFC Apex w Nevadzie. Pojedynek Lewis vs. Spivak będzie najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru. Karta walk UFC Fight Night: Lewis vs Spivak:

 • Walka kobiet w wadze muszej: Kim Ji-veon kontra Mandy Böhm
 • Walka w wadze półciężkiej: Devin Clart kontra Jung Da-un Jung
 • Walka w wadze półśredniej: Yusaku Kinoshita kontra Adam Fugitt
 • Walka w wadze muszej: Tatsuro Taira kontra Jesús Santos Aguilar
 • Walka kobiet w wadze słomkowej: Loma Lookboonme kontra Elise Reed
 • Walka w wadze piórkowej: Choi Doo-ho kontra Kyle Nelson
 • Walka w wadze średniej: Park Jun-yong kontra Denis Tiuliulin
 • Droga do finału turnieju wagi lekkiej UFC: Jeka Saragih kontra Anshul Jubli
 • Droga do finału turnieju wagi piórkowej UFC: Lee Jeong-yeong kontra Yi Zha
 • Droga do finału turnieju wagi koguciej UFC: Rinya Nakamura kontra Toshiomi Kazama
 • Droga do finału turnieju wagi muszej UFC: Choi Seung-guk kontra Park Hyun-sung

Jak wyglądały ich wcześniejsze starcia?

Będzie to pierwsza walka tych zawodników! Amerykanin, chociaż bardziej doświadczony, w lutym nie wejdzie do oktagonu jako faworyt. Czy sprawi niespodziankę widzom? O tym się przekonamy już wkrótce. Obecnie w zestawieniu wagi ciężkiej UFC zajmuje on 7. miejsce, a jego przyszły rywal Spivak jest na 12.

Walka: Lewis vs. Spivak. Co warto wiedzieć o uczestnikach?

To pojedynek, na który czeka fighterski świat! Długo wyczekiwana walka nie tylko wybierze lepszego zawodnika, ale też może namieszać w klasyfikacji wagi ciężkiej UFC. Najlepszym zawodnikiem w rankingu jest obecnie Francis Ngannou. Kolejne miejsca zajmują: Ciryl Gane, Curtis Blaydes, Sergey Pavlovich, Tom Aspinall, Tai Tuivasa i Alexander Volkov.

Derrick Lewis

Podczas walki w lutym Lewis będzie bardzo zmotywowany, aby wygrać.  Nie miał ostatnio dobrego czasu. W swoich ostatnich czterech wyjściach zaliczył aż trzy porażki. W 2022 r. przegrał przez nokaut z Tai Tuivasą, Siergiejem Pawłowiczem, a wcześniej z Cirylem Gane’em. Co ważne – był niepokonany od 2019 r. do grudnia 2021 r. W ostatnim zwycięskim pojedynku pokonał przed czasem Chrisa Daukausa.

Mimo wszystko – Lewis jest liderem UFC w nokautach. Ustanowił ten rekord w pojedynku z Chrisem Daukausem. Nie bez powodu nazywany jest „Czarną Bestią”. Obok Francisa Ngannou, Cyrtisa Blaydesa czy Alexandra Volkova uchodzi za najlepszego zawodnika swojej wagi i od długiego czasu jest pretendentem do mistrzowskiego pasa.

Sergey Spivak

Ten fighter pozostaje niezwyciężony! Jego dobra passa rozpoczęła się pod koniec 2021 r., gdy bez problemu pokonał Toma Aspinalla. W marcu 2022 r. w nieco ponad dwie minuty położył Grega Hardy’ego, a w sierpniu przegrał z nim Augusto Sakai. Brazylijczyk uległ mu już w drugiej rundzie. W swojej karierze wygrał 87% walk, z niemal równą liczbą nokautów i poddań. Eksperci wskazują, że Sergiej Spivak jest na fali wznoszącej, a pojedynek z Lewisem może być najważniejszym w jego dotychczasowej karierze.

Gdzie można obejrzeć transmisję gali UFC Fight Night 218?

Transmisja gali UFC, na której mieli zmierzyć się Lewis – Spivak, była transmitowana w Polsacie Sport News i na Polsacie Box Go. Można spodziewać się, że to właśnie na tych kanałach polscy kibice będą mogli śledzić walkę tych zawodników również w lutym.

Typowanie walki Lewis vs. Spivak w LV BET

Wszystko wskazuje na to, że Derrick Lewis i Sergiej Spivak wejdą w lutym do oktagonu! Z tej okazji bukmacher LV BET przygotuje najlepsze zakłady bukmacherskie. Będziesz mógł wskazać zwycięzcę, ale też skorzystać z innych rynków. Przygotuj się do tej walki i postaw swoje typy.

Typy i zakłady bukmacherskie na UFC Fight Night 218 w LV BET

Najlepsze możliwości obstawiania walk UFC znajdziesz u legalnego bukmachera LV BET. Swoje szczęśliwe kupony postawisz w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przyłączysz się do pojedynku i będziesz miał szansę na wygraną. Obstawiaj wynik walki Lewis vs Spivak i innych pojedynków UFC 218 w LV BET!