UFC 275: Glover Teixeira vs. Jiří Procházka

UFC 275: Glover Teixeira vs. Jiří Procházka

Walka Glover Teixeira vs Jiří Procházka przełożona! Zawodnicy powalczą ze sobą dopiero podczas gali UFC 275. Poznaj również inne walki tego wieczoru i nasze typy bukmacherskie na blogu LV BET!

Początkowo pojedynek o mistrzowski tytuł wagi półciężkiej Glover Teiceira vs Jiri Prochazka miała odbyć się podczas gali UFC 274. Termin pierwszej obrony tytułu UFC przez Glovera Teixeire została jednak przesunięty o miesiąc. Odbędzie się 1 czerwca 2022 r. podczas gali UFC 275. 

Walka Glover Teixeira vs Jiří Procházka

Nie jest znany powód zmiany terminu walki, ale nowy termin potwierdzony został przez obu zawodników. Walka o mistrzowski tytuł w Azji Południowo-Wschodniej odbędzie się w Singapurze. Impreza ma być transmitowana w systemie pay-per-view. Z uwagi na różnicę czasu między Azją a Ameryką wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę rano,

42-letni Teixeira (33-7 MMA, 16-5 UFC) jest u schyłku swojej kariery, ale wciąż kontynuuje swoją dobrą passę.  Mistrzowski tytuł wagi półciężkiej UFC przez poddanie Jana Blachowicza w październiku na UFC 267. Była to jego szósta zwycięska walka z rzędu, pięć wygrał przez nokaut.

Mistrz w oktagonie spotka się ze znacznie młodszym, bo 29-letnim przeciwnikiem. Jiri Prochazka (28-3-1 MMA, 2-0 UFC) ma na koncie 12 zwycięstw, w tym dwa pierwsze pojedynki w UFC. Prochazka to były mistrz organizacji RIZIN FF w wadze półciężkiej.  Ostatnie jego walki zakończyły się wielkim zwycięstwem. Znokautował Dominicka Reyesa w maju 2021 roku, wcześniej rozniósł zaś Volkana Oezdemira. Obecnie zawodnik ten jest jest numerem 2. w rankingu UFC w wadze do 205 funtów.

UFC 275: karta walk

Podczas singapurskiej gali nie zabraknie również innych emocjonujących pojedynków! Do oktagonu wejdą również kobiety – Shevchenko (22-3 MMA) vs Santos (19-1 MMA).

33-latnia Shevchenko wygrała 8 ostatnich walk, a w 6 z tych walk broniła posiadanego tytułu kategorii muszej UFC. W swojej karierze walczyła i pokonywała m.in. Joannę Jędrzejczyk, Juliannę Penę czy Jessicę Andrade. 15 walk zakończyła przed czasem. Tym razem w oktagonie spotka się z 28-letnią Santos. Zawodniczka zaliczyła nieudany debiut w UFC – przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Marą Romero Borellą. Później jednak wygrała cztery kolejne walki, w tym ostatnią z Joanną Wood przez duszenie zza pleców. 13 z 19 stoczonych pojedynków kończyła przed czasem.

Ciekawie zapowiada się też starcie Whitttaker (MMA 23-6, UFC 14-4) vs Vettori (MMA 18-5-1, UFC 8-3-1). „The Peaper” był mistrzem kategorii średniej w latach 2017-2019. Próbował odzyskać pas, ale przegrał z Israelem Adesanyą. Tym razem stoczy pojedynek z Vettorim. Włocha można było oglądać ostatnio w oktagonie podczas październikowej gali UFC Fight Night, ale uległ Adesanyi. Połowę swoich walk w karierze wygrał przez poddanie i nigdy nie przegrał przed czasem.

Największym i to bardzo miłym zaskoczeniem dla fanów MMA jest powrót do klatki Joanny Jędrzejczak. W Singapurze zaplanowany jest rewanż Polski z Weili Zhang. Podczas ich pierwszego starcia w marcu 2020 r. o pas mistrzowski kategorii słomkowej decyzją sędziów minimalnie wygrała Chinka. Zacięty pojedynek został ogłoszony najlepszym starciem w dywizji kobiecej w UFC 2020 r. Jak tym razem poradzi sobie najlepsza polska zawodniczka MMA?

Karta walk gali UFC 275

Walka wieczoru: 

  • Glover Teixeira. (33-7-0) vs Joro Prochazka (28-3-1)

Pozostałe walki: 

  • Walentyna Szewczenko (22-3-0) vs Taila Santos (19-1-0)
  • Weili Zhang (21-3-0) vs Joanna Jędrzejczyk (16-4-0)
  • Robert Whittaker (23-6-0) vs Marvin Vettori (18-5-1)
  • Brendan Allen (18-5-0) vs Jakub Malkoun (6-1-0)
  • Hyung Ho Kang (17-9-0) vs Saimon Oliveira (18-4-0)
  • Silcana Gomez Juarez (10-4-0) vs NaLiang (17-5-0)

Mistrz kategorii półciężkiej UFC

Jak wygląda obecnie ranking Ultimate Fighting Championship w wadze półciężkiej? Wśród zawodników MMA w wadze do 79,379 kg najlepszy pozostaje Brazylijczyk Glover Teixeira. Po piętach depcze mu Jan Blachowicz. Najbliższy rywal mistrza zaś jest obecnie 5 zawodnikiem na świecie. Czy uda mu się spełnić pokładane w nim nadzieje i wygrać w Singapurze? Swoje typy możesz stawiać już dziś!

Faworytem zbliżającego się pojedynku jest Jiri Prochazka. Przemawia za nim nie tylko wiek, ale też fakt, że stał się przeciwnikiem, który w oktagonie bez przeszkód pokonuje wszystkich rywali. Z drugiej strony Teixeira w ostatnich swoich walkach był wskazywany jako przegrany, a zwyciężał z Blachowiczem, Thiago Santosem i Anthonym Smithem. Wykończył swoich rywali przez nokaut lub poddanie. Nie można zapominać, że wciąż jest panującym mistrzem, a to zobowiązuje.

Zakłady bukmacherskie na walkę Glover Teixeira vs Jiří Procházka w LV BET

Swoje typy bukmacherskie na walkę Teixeira vs. Prochazka możesz postawić już dziś w LV BET! Komu analitycy tego legalnego bukmachera przyznają większe szanse na wygraną? Zgodnie z przewidywaniami ekspertów na triumf może liczyć Jiri Prochazka. Kupon na jego zwycięstwo postawisz z kursem 1.5, zaś na Teixeira – 2.4. To jeden z uruchomionych już rynków. Możesz też obstawiać, ile rund potrwa walka, czy odbędzie się w pełnym dystansie lub wskazać zawodnika, który wygra przed czasem. A na kogo Ty postawisz swój kupon?  Typuj pojedynek o mistrzowski tytuł wagi półciężkiej Glover Teiceira vs Jiri Prochazka w LV BET!