UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakic

UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakic

Marcowa data UFC Fight Night poruszyła wielu fanów. To właśnie na niej zmierzyć się mieli Jan Błachowicz i Aleksandar Rakic. „Cieszyński Książę” doznał jednak kontuzji kręgosłupa i spotkanie przełożono. Już znany jest nowy termin wydarzenia, w którym tych dwóch zawodników wejdzie do oktagonu. Czy będzie miało to wpływ na przebieg walki? Oto najważniejsze informacje o zbliżającym się wydarzeniu UFC Fight Night. Walka Blachowicz vs. Rakic już wkrótce znajdzie się w LV BET! W serwisie bukmachera postawisz swoje MMA zakłady bukmacherskie! 

Pierwotnie do starcia UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakic miało dojść 26 marca 2022 r. w Columbus. Kontuzja kręgosłupa Polaka pokrzyżowała jednak te plany. Zawodnik jest w trakcie rehabilitacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że przynosi ona dobre efekty i już w marcu Polak powróci do treningów. Pojawiła się też nowa data pojedynku – 14 maja 2022 r. Ma być to główne wydarzenie gali UFC. Organizatorzy nie podali jeszcze lokalizacji tego wydarzenia.

Jan Błachowicz: kto to?

„Cieszyński Książę” to przede wszystkim polski mistrz MMA. Po zwakowaniu mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej w UFC przez Jona Jonesa do walki o tytuł przystąpił Jan Błachowicz. W najważniejszej walce pokonał Dominica Reeyesa. Tytuł udało mu się obronić tylko raz – pokonał Isreala Adesanye, mistrza wagi średniej. W drugim podejściu co prawda również był faworytem, jednak to Glover Teixeir okazał się lepszy. Teraz znów walczy o wejście na szczyt. Do najbliższego pojedynku podchodzi z dorobkiem 28-9, 8 KO, 9 SUB.

Drogę tę dopiero zaczyna Alexandar Rakic (14-2, 9 KO, 1 SUB). Jest on dość młodym zawodnikiem, który w UFC walczy od 4 lat. Eksperci wskazują, że Austriak ma szanse na mistrzowski pas, tym bardziej w tak zaawansowanej wiekowo kategorii.

Czołówka rankingu UFC w kategorii półciężkiej:

  1. Mistrz: Glover Teixeira
  2. Jan Błachowicz
  3. Jiri Prochaza
  4. Alexandar Rakic
  5. Anthony Smith
  6. Thiago Santos
  7. Magomed Ankalaev

Aleksandar Rakic: kim jest?

Austriak od młodego wykazywał agresywne zachowania, które wyładowywał trenując boks i kick-boxing. Zadebiutował w MMA w wieku 19 lat i… od razu przegrał. Kolejne 8 lat jednak był niepokonany. W UFC, gdzie wygrał cztery pierwsze walki, zmierzył się m.in. z Jimim Manuwą i Devinem Clarkiem. Drugą porażkę w karierze zaliczył w grudniu 2019 r. Po bardzo wyrównanym boju z Volkanem Oezdemirem sędziowie niejednogłośnie orzekli wygraną rywala. Z tym werdyktem Rakic nie zgadzał się od początku i do dziś zdania nie zmienił. Następnie zmierzył się z Anthonym Smithem. Tę walkę jednak wygrał decyzją sędziów. Podobnie zresztą jak kolejną – Thiago Santosem, z którym zmierzył się na gali UFC 259. Tego samego wieczoru Błachowicz pokonał Adesanyę.

MMA: zakłady bukmacherskie na walkę Blachowicz vs. Rakic

Rakic to wszechstronny zawodnik, który preferuje walkę w stójce. Na jego korzyść na pewno zadziała szybkość i… młodość. Nie można zapominać, że Jan Błachowicz skończy właśnie 39 lat, czyli już dość dużo, jak na zawodnika MMA. Trudno przewidywać w jakiej będzie formie, chociaż nie ma co myśleć, że straci swoją legendarną siłę. Kto wygra majowe spotkanie?

Typerzy i bukmacherzy od dawna próbują wskazać zawodnika, który ma większe szanse na triumf. Według analityków bukmachera LV BET nieznacznie większe szanse na triumf ma Austriak.

Obstawianie walk MMA. Zakłady bukmacherskie na UFC Fight Night w LV BET

MMA to bardzo widowiskowy sport. Jeszcze niedawno mieszane style walki przyciągały coraz większą liczbę fanów i coraz lepszych zawodników, jednak dziś już mają na tyle ugruntowaną pozycję, że występy w MMA zdominowały inne dyscypliny sportów walki. Pojedynki różnych federacji, m.in. polskiego KSW czy światowego UFC to też wydarzenia, które chętnie typowane są przez graczy w zakładach bukmacherskich.

Najlepszą ofertę obstawiania walk MMA znajdziesz w LV BET! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej będziesz miał możliwość typowania wyników wszystkich najważniejszych wydarzeń w tej dyscyplinie. Aby postawić swój kupon wystarczy, że wybierzesz wydarzenie, a później obstawisz interesujące Cię rynki. Zakład na zwycięzcę to tylko jedna z możliwości. Przeprowadź dokładną analizę bukmacherską, wytypuj swojego faworyta w walce UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakic i ciesz się wygraną w LV BET!