Analiza strategii zakładów na różne dyscypliny sportowe

Analiza strategii zakładów na różne dyscypliny sportowe

W bukmacherce każdy powtarza – strategia to podstawa. Musisz ją obrać na początku zabawy i być konsekwentny. Czy istnieje jedna uniwersalna strategia, która sprawdzi się we wszystkich zakładach bukmacherskich?

Czym jest strategia bukmacherska?

Rozpoczynając zabawę z zakładami bukmacherskimi każdy myśli o wygranej. Warto jednak pamiętać, że nie jest ona taka oczywista i pewna. Oczekiwania finansowe na początku są wysokie, ale szansa ich pozyskania niewielka. Warto więc odpowiednio się przygotować, aby jak najszybciej sięgnąć po zyski.

Zdecydowana większość z nowych typerów obstawia zakłady wyłącznie na podstawie własnych sympatii i intuicji. Grę w zakładach traktują podobnie, jak zakładanie się z kolegami podczas oglądania meczu. Takie typy nie zagwarantują Ci wygranej. Jeśli będziesz miał szczęście owszem trafisz, jednak na dłuższą metę i tak znajdziesz się na przegranej pozycji zaczniesz sporo dokładać do tej zabawy. Profesjonalne i odpowiedzialne podejście do typowania wymaga przeprowadzenia analizy bukmacherskiej, a także zastosowania pewnych systemów lub strategii obstawiania.

Odpowiednio dobrane i umiejętnie zastosowane systemy obstawiania mogą być użytecznym narzędziem dla każdego typera – zarówno rozpoczynającego swoją przygodę z obstawianiem, jak i bardziej doświadczonego. Ich zastosowanie ma na celu zwiększenie szans na osiągnięcie zysku. Warto jednak pamiętać, że pod uwagę w tym przypadku brana jest dłuższa perspektywa czasu, a nie wygrane natychmiastowe.

Warto też, abyś od początku wiedział, że żadna strategia nie zagwarantuje Ci 100% sukcesu i wyłącznie wygranych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – żaden bukmacher nie byłby w stanie zarobić i ten interes nie miałby sensu.

Strategie bukmacherskie mają jedynie na celu zwiększenie skuteczności i osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie. Co ważne – w każdej z nich pod uwagę brane są wygrane, ale też przegrane, które są normalnym etapem podczas obstawiania.

Jaką strategię obstawiania zastosować?

Chcesz rozpocząć swoją zabawę z obstawianiem i szukasz najbardziej atrakcyjnego systemu? Nie wiesz, który wybrać? Niestety, nikt Ci nie podpowie i nie wybierze za Ciebie. Nie ma jednego uniwersalnego systemu gry.

Każdy obstawiający jest inny, ma inne potrzeby. Dana strategia może jednej osobie odpowiadać, a innej całkowicie się nie spodobać się. Profesjonalni typerzy radzą, aby po wybraniu strategii, ale przed rozpoczęciem gry na prawdziwe pieniądze, upewnić się w praktyce, czy jest ona właśnie dla Ciebie. Wypróbuj ją „na papierze”, ewentualnie postaw kupony za minimalną kwotę, której straty nie będziesz żałował. Jeśli interesuje Cię pierwszy wariant przetestowanie takiej strategii jest proste – wystarczy zapisywać swoje typy wraz z kursami i innymi istotnymi informacjami na kartce, a następnie i sprawdzać i zapisywać ich skuteczność, a więc i swoje potencjalne zyski. Ten sposób ma jeszcze jeden plus – równocześnie możesz wypróbować kilka różnych strategii bez wydawania pieniędzy, a następnie wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada i przynosi najwyższe wygrane.

W sieci możesz znaleźć wiele różnych systemów gry. Ba! Każdy typer może stosować własny. Wielu profesjonalnych graczy preferuje sprawdzone strategie. To pozwoli uniknąć sporych strat.

Najpopularniejsze strategie bukmacherskie

Przez lata typerzy skorzystali z wielu systemów gry, jednak najpopularniejsze z nich są obecne w grze od lat. Rozpoczynając swoją przygodę z bukmacherką warto się z nimi zapoznać.

Strategia Martingale

Jest ona stosunkowo ryzykownym systemem gry opartej na progresji. Gracz musi więc posiadać stosunkowo bezpieczną sumę na koncie i liczyć się z jej stratą. Celem tego systemu zakładów jest pokrycie swoich strat poprzez podwojenie stawki na kolejny zakład. Ryzyko polega na tym, że typer nie ma gwarancji, że w końcu wygra i ostatecznie wyjdzie na swoje. Zagrożeniem jest również brak funduszy na dalsze obstawianie.

Strategia Martingale zakłada więc, że typer będzie bardzo cierpliwy i poczeka na wygraną, która może… nie nastąpić.

Strategia Fibonacciego

Nazwa tej strategii pochodzi od matematycznego ciągu Fibonacciego. Naukowiec ten zastosował zbiór liczb naturalnych, w których każda kolejna liczba stanowi sumę dwóch poprzednich. Przykład: 0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 itd. Jak przekłada się to na zakłady sportowe?

Typer podczas gry musi kombinować przy stawce zakładu. Strategię tę powinno stosować się w przypadku kursów na remisy. Dlaczego akurat remisy? Wiele osób w takim rezultacie spotkania widzi najsłabszy punkt w zakładach bukmacherskich – zazwyczaj typowany jest zwycięzca i przegrany, a wyrównana walka jest pomijana. Stawka zakładu z zastosowaniem strategii Fibonacciego zwiększa się mniej dynamicznie, jednak wymusza grę na wysokich kursach.

System Greenwood

To ostatni z bardzo znanych systemów opartych na progresji Pod wieloma względami podobny do systemów Martingale i Fibonacci. Te stworzone zostały jako matematyczne wyliczenia, zaś system Greenwood – specjalnie z myślą o zakładach bukmacherskich. Jako jedyna z nich uwzględnia różne wartości kursów u bukmacherów. Jej stosowanie rozpoczynamy od ustalenia kwoty, którą chcemy wygrać, a następnie wyliczenia, za jaką stawkę mamy zagrać, w oparciu o kursy na zakład, aby sięgnąć i tą wygraną. Używane jest do tego równanie:

STAWKA = (Zakładana wygrana / ((Kurs-1) x 10)) x 1

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych strategii również i ta będzie wymagała od gracza posiadania sporego wkładu własnego.

Strategia stałej stawki tj. Fixed Wager

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem typera jest określenie stałej stawki i trzymanie się jej, niezależnie od oferowanego kursu. Najlepiej, jeśli to będzie niska kwota, która nie będzie ma znaczenia dla Twojego budżetu. Kluczowe znaczenie przywiązuje się tu do przygotowania typera – jego wiedzy, znajomości statystyk, oferowanych typów. Analiza bukmacherska jest więc podstawą.

Pod koniec okresu rozliczeniowego, np. pod koniec miesiąca, wszystkie osiągnięte podczas typowania wyniki wpisujesz do formularza kalkulacyjnego i na koniec miesiąca obliczasz saldo. Nie nastawiaj się na wielkie wygrane. Zabawa na niskich stawkach ich Ci niezagwarantuje.

Strategia niskiego procentu kapitału

Podobną do wcześniejszej strategii stałe stawki jest strategia niskiego procentu kapitału. Różnica polega na tym, że zadaniem typera nie jest obstawianie codziennie, ale wtedy, gdy masz na to ochotę. Raz w miesiącu wyznaczasz sobie za to procent kapitału, który jesteś w stanie przeznaczyć na zakłady. Wyznaczasz sobie niski procent swoich zarobków, który możesz przeznaczyć na grę, np. 2 procent. Kwotę tę możesz podzielić na dowolne zakłady, z dowolnym kursem. Dzięki temu masz pewność, że nie zostaniesz bankrutem, a przy kolejnej porażce i wykorzystaniu budżetu na dany okres nie popadniesz w długi.

Strategia „przeciwko tłumowi”

Polacy lubią obstawiać faworytów. Częściej są w stanie cieszyć się z niewielkiej wygranej niż podjąć ryzyko i wygrać dużo. Doskonale widać to podczas typowania piłki nożnej. Jeśli nie chcesz typować jak większość typerów ta strategia jest stworzona dla Ciebie. Musisz nauczyć się wyłapywać zaniżone kursy na faworyzowaną drużynę i grać przeciwko nim, a będziesz miał szansę na wysokie wygrane.

Czy warto zmieniać strategie na każdą dyscyplinę sportową?

W ofercie każdego bukmachera dostaniesz możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich na wiele dyscyplin sportowych. Wprowadzenie systemu nie wymaga od Ciebie zmieniania obranej strategii gry wraz z sportem, a jedynie trzymanie się z góry założonego planu podczas obstawiania. Regularna analiza swoich strat i zysków, a przede wszystkim umiejętność wyciągania trafnych wniosków z popełnianych błędów pozwoli na zmaksymalizowanie wygranej w długim okresie czasu. Pamiętaj jednak, że zysk nie oznacza brak strat. Przegrana to stały element gry w bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie na sport w LV BET

Długoterminowe zyski możesz uzyskać obstawiając w LV BET. U legalnego bukmachera dostaniesz szanse na wygraną w wielu dyscyplinach, wśród których najpopularniejsze to piłka nożna, tenis stołowy, tenis ziemny, koszykówka snooker, czy hokej. Poznaj ofertę LV BET w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej, a następnie wybierz strategię gry. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swój kupon i będziesz mieć szansę na zysk!