Puchar Sześciu Narodów 2023

Puchar Sześciu Narodów 2023

2023 Guinness 6 Nations, czyli Puchar Sześciu Narodów będzie 24. edycją międzynarodowego turnieju w rugby union. To najstarszy turniej rugby, bo jest kontynuacja turniejów Home Nations Championship i Pucharu Pięciu Narodów, które rozgrywane są od 128 lat. Co roku do rozgrywek przystępuje sześć najlepszych drużyn z Europy. Tegoroczna edycja rozegrana będzie w dniach 4 lutego – 18 marca 2023 r. Na najważniejsze boiska wyjdą reprezentacje narodowe Anglii, Francji, Irlandii, Szkocji, Walii i Włoch. Wyniki wszystkich turniejowych meczów możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o Pucharze Sześciu Narodów

Drużyny rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”, a wyniki będą publikowane w tabeli. Zwycięzca każdego meczu otrzyma cztery punkty, za remis zaś dwa. Porażka nie jest punktowana. Za zdobycie przynajmniej czterech przyłożeń lub przegraną nie więcej niż siedmioma punktami drużyny mogą liczyć na jeden punkt bonusowy. Za zgarnięcie Wielkiego Szlema przyznawane są trzy dodatkowe punkty, dzięki czemu jego zdobywca zawsze wygra z rywalami. Najważniejsze międzynarodowe zawody rugby są uznawane za nieoficjalne mistrzostwa, a zwycięzca Pucharu – za nieoficjalnego mistrza Europy.

Co to jest rugby union?

Rugby union to gra zespołowa, w której uczestniczą dwa zespoły składające się z piętnastu zawodników. Podają sobie oni owalną piłkę ręką lub nogą, ale wyłącznie w sposób zgodny z zasadami. Podczas meczu przyznawane są punkty, m.in. 5 za przyłożenie piłki na polu punktowym przeciwnika, 3 za celny strzał z karnego, 2 za przyłożenie z tzw. podwyższenia.

Odmianą rugby union jest rugby 7. Gra ta odbywa się na identycznych zasadach, ale w ograniczonym składzie siedmiu graczy.

Kiedy odbędzie się turniej 2023 Six Nations Championship?

Najbliższa edycja międzynarodowego turnieju rozpocznie się 4 lutego, a zakończy 18 marca 2023 r. W tym czasie rozegranych będzie 15 meczów.

Uczestnicy Pucharu Sześciu Narodów

Sześć państw – tylu uczestników obecnie bierze udział w najważniejszych europejskich rozgrywkach. Są to reprezentacje następujących krajów: Anglii, Francji, Irlandii, Szkocji, Walii i Włoch. Wszystkie mecze odbywają się właśnie w tych państwach.

Zwycięzcy poprzednich edycji turnieju

Francuzi – to oni okazali się najlepsi w Pucharze Sześciu Narodów w 2022 r. Turniej trwał od 5 lutego do 19 marca. Mistrzowie zapewnili sobie mistrzowski tytuł w ostatniej kolejce meczowej, a do tego zdobyli Wielkiego Szlema. Odznaczenie Triple Crown zaś trafiło do Irlandczyków. Włosi natomiast przerwali swoją świetną serię bez porażek. Po 36 meczach przegrali na wyjeździe z Walią. Najwięcej punktów w turnieju zdobył Anglik Marcus Smith, a najlepszym zawodnikiem zawodów został uznany Antoine Dupont.

Faworyci 2023 Six Nations Championship

Za najsilniejszą drużynę zbliżającego się turnieju uważani są Francuzi. W zeszłym roku również byli faworytami bukmacherów i te przewidywania się potwierdziły. Wcześniej do Puchar sięgnęli aż w 2010 r. W przyszłym roku będą oni gospodarzami nieoficjalnych mistrzostw. Drewniana Łyżka, czyli trofeum przyznawane dla najsłabszej drużyny zawodów, najprawdopodobniej znów trafi do Włochów. Rugbiści z tego kraju otrzymywali ją od 2000 r. już siedemnastokrotnie.

Terminarz rozgrywek 2023 Six Nations Championship

Tydzień 1

4 lutego 2023 r., godz. 15.15

Walia – Irlandia (Millennium Stadium, Cardiff)

4 lutego 2023 r., godz. 17.45

Anglia – Szkocja (Twickenham Stadium, London)

5 lutego 2023 r., godz. 16.00

Włochy – Francja (Stadio Olimpico, Rzym)

Tydzień 2

11 lutego 2023 r., godz. 15.15

Irlandia – Francja (Aviva Stadium, Dublin)

11 lutego 2023 r., godz. 17.45

Szkocja – Walia (Murrayfiield Stadium, Edynburg)

12 lutego 2023 r., godz. 16

Anglia – Włochy (Twickenham Stadium, London)

Tydzień 3

25 lutego 2023 r., godz. 15.15

Włochy – Irlandia (Stadio Olimpico, Rzym)

25 lutego 2023 r., godz. 17.45

Walia – Anglia (Millennium Stadiium, Cardiff)

26 lutego 2023 r., godz. 16

Francja – Szkocja (Stade de France, Saint-Denis)

Tydzień 4

11 marca 2023 r., godz. 15.15

Włochy – Walia (Stadio Olimpico, Rzym)

11 marca 2023 r., godz. 17.45

Anglia – Francja (Twickenham Stadium, London)

12 marca 2023 r., godz. 16

Szkocja – Irlandia (Murrayfield Stadium, Edynburg)

Tydzień 5

18 marca 2023 r., godz. 13.30

Szkocja – Włochy (Murrayfield Stadium, Edynburg)

18 marca 2023 r., godz. 15.45

Francja – Walia (Stade de France, Saint-Denis_

18 marca 2023 r., godz. 18

Irlandia – Anglia (Aviva Stadium, Dublin)

Zakłady bukmacherskie na 2023 Six Nations Championship

Rugby to sport, który stwarza szeroki możliwości obstawiania. Wszystkie poznasz w zakładach bukmacherskich LV BET! W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz szeroki wybór rynków na najważniejsze spotkania, w tym na mecze rozgrywane w ramach Pucharu Sześciu Narodów. Skorzystasz też z ciekawych promocji i bonusów, dzięki którym obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Najważniejsze informacje o rozgrywkach znajdziesz zaś na blogu www.lvbet.pl.

Obstawianie Pucharu Sześciu Narodów

Aby być skutecznym typerem i stawiać tylko pewne typy na najstarszy turniej rugby na świecie warto wcześniej się przygotować. Każdy mecz będzie oznaczał 80 minut bardzo emocjonującej zabawy i Twoją wygraną! Jakie rynki można obstawiać? To m.in. typ na zwycięzcę spotkania czy każdej jego części, ale też na zwycięzcę turnieju. Rugby pozwala też na obstawianie poniżej/powyżej czy handicapów. A to tylko niektóre z możliwości oferowane przez legalnego bukmachera LV BET! Sprawdź je i postaw swoje kupony na Puchar Sześciu Narodów!