Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal

Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal

Po rocznej przerwie do kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich powróci konkurs w Klingenthal. Kto powalczy w Niemczech? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającym się wydarzeniu i przygotuj do typowania skoków narciarskich w zakładach bukmacherskich LV BET!

Co warto wiedzieć o PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal?

Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal rozgrywane są od sezonu 1985/1986. Skoczkowie występowali na obiekcie Aschbergschanze, a obecnie na Vogtland Arena w Klingenthal.  Pierwszym zwycięzcą został Fin Matti Nykanen. Impreza do Saksonii powróciła w sezonie 2006/2007. Zawody w Engelberg zainaugurowały sezony 2014/2015 oraz 2015/2016. Rekord skoczni ustanowił Michael Uhrmann, który 2 lutego 2011 r. skoczył na odległość 146,5 m. O trzy metry dalej skoczył w tym miejscu Marius Lindvik i to do niego należy nieoficjalny zimowy rekord.

W najbliższej edycji konkurs zaplanowany jest 9 grudnia 2023 r. Skoczkowie wystąpią na obiekcie Vogtland-Arena, która powstała w latach 2004-2006.  Przez wielu uważana jest za najnowocześniejszą skocznię na świecie. W sezonie 2013/2014 Klingenthal było miastem, w którym następowała inauguracja sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Poprzednie edycje PŚ w Klingenthal

W Klingenthal rozegrano do tej pory 14 konkursów. Dwukrotnie wygrywali tam Polacy. Na najwyższym miejscu podium stawał Kamil Stoch (2011 r.) oraz Krzysztof Biegun (2013 r.) Dwukrotnie wygrywała też drużynowa reprezentacja Polski (w 2016 r. i 2019 r.) W zespole znaleźli się: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot, a w kolejnej edycji miejsce Macieja Kota zajął Jakub Wolny.

A jak wyglądały wyniki rywalizacji indywidualnej?

 • 15 grudnia 2019 r. – 1. miejsce Ryoyu Kobayashi, 2. miejsce Stefan Kraft 3. miejsce Marius Lindvik
 • 6 lutego 2021 r. – 1. miejsce Halvor Egner Granerud, 2. miejsce Kamil Stoch, 3. miejsce Bor Pavlovcic
 • 7 lutego 2021 r. – 1. miejsce Halvor Egner Granerud, 2. miejsce Bor Pavlovcic, 3. miejsce Markus Eisenbichler
 • 11 grudnia 2021 r. – 1. miejsce Stefan Kraft, 2. miejsce Halvor Egner Granerud, 3. miejsce Kamil Stoch
 • 12 grudnia 2021 r. – 1. miejsce Ryoyu Kobayashi, 2. miejsce Daniel-Andre Tande, 3. miejsce Marius Lindvik

Po raz ostatni konkurs w Klingenthal rozegrany został w sezonie 2021/2022. Do rywalizacji w kwalifikacjach podeszło 62 skoczków z 19 krajów. W niedzielnym konkursie udział wzięło trzech Polaków – Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Problemów nie sprawiał wiatr, ale śnieg z deszczem. Z tymi warunkami nie poradziło sobie kilku faworytów. Po pierwszej serii prowadził Japończyk Ryoyu Kobayashi, a za nim uplasowali się Norweg Halvor Egner Granerud i Daniel Andre Tande (130,5 m). Fatalne próby zaliczyli Niemcy

– Markus Eisenbichler (40. lokata), Karl Geiger (29. miejsce). Ostatecznie zawody wygrał Japończyk Kobayashi, a za nim było aż pięciu Norwegów: Tande, Marius Lindvik, Robert Johansson, Granerud i Johann Andre Forfang.

Uczestnicy Pucharu Świata w Klingenthal

Kogo można będzie zobaczyć na skoczni w Klingenthal? Pełną listę uczestników organizatorzy opublikują przed samym konkursem. Wśród kilkudziesięciu sportowców na pewno wystąpi czołówka skoczków z całego świata.

W kadrze Thomasa Thurnbichlera na sezon 2023/2024 znaleźli się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Niemiecką drużynę, prowadzoną przez Stefana Horngacher, reprezentować będą: Andreas Wellinger, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Philipp Raimund, Felix Hoffmann oraz Justin Lisso. Austriacka kadra prowadzona przez Andreasa Widhölzla będzie liczyła sześciu zawodników. Znajdą się w niej: Stefan Kraft, Michael Hayböck, Manuel Fettner, Jan Hörl, Daniel Huber oraz Daniel Tschofenig oraz zadebiutują Michael Hayböck i Daniel Tschofenig.

W drużynie narodowej Norwegii pod wodzą Alexandra Stoeckla znaleźli się: Halvor Egner Granerud, Johhann Andre Forfang, Daniek-Andre Tande, Marius Lindvik, Bendi Jokobsen Heggli oraz Kristoffer Erisen Sundal. W tym roku wśród najlepszych skoczków z tego kraju zabrakło Roberta Johannsona.

Harmonogram PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal

Konkursy narciarskie zaplanowane w ramach Pucharu Świata w sezonie 2023/2024 będzie można oglądać dzięki transmisji telewizyjnej i online. Dokładny harmonogram rywalizacji pozwoli Ci na śledzenie rozgrywek oraz obstawianie wyników w zakładach bukmacherskich LV BET.

Harmonogram PŚ w Klingenthal wraz informacją, gdzie oglądać konkurs:

8 grudnia 2023 r. (piątek)

 • godz. 15.15 – PŚ w Klingenthal– kwalifikacje – Eurosport
 • godz. 15.20 – PŚ w Klingenthal– kwalifikacje – Player

9 grudnia 2023 r. (sobota)

 • godz. 15.15 – PŚ w Klingenthal– konkurs indywidualny – Eurosport, TVN
 • godz. 15.50 – PŚ w Klingenthal– konkurs indywidualny – Player

10 grudnia 2023 r. (niedziela)

 • godz. 14.20 – PŚ w Klingenthal– kwalifikacje i konkurs indywidualny – Player
 • godz. 15.45 – PŚ w Klingenthal– kwalifikacje i konkurs indywidualny – Eurosport, TVN

Obstawianie Pucharu Świata w Klingenthal

Rywalizacja w Klingenthal będzie czwartym konkursem w sezonie 20232024 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy wystąpią wcześniej w Ruce i Lillehammer. Po pierwszych występach przekonasz się, kto jest gotowy do wygrywania. Poznaj też stawiane przez sztaby cele oraz analizy sportowych ekspertów. Do rywalizacji przystąpi na pewno kilkadziesiąt sportowców, ale w walce o najwyższe miejsca weźmie kilku z nich. Czy Polacy powalczą o zwycięstwo? Przeprowadź własną analizę bukmacherską i postaw swoje typy na skoki narciarskie w LV BET.

Typy i zakłady na PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal

Serwis internetowy oraz aplikacja mobilna LV BET – to właśnie w tych miejscach postawisz swoje szczęśliwe kupony na konkursy rozgrywane w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w rozpoczynającym się sezonie! Już wkrótce znajdziesz tam szeroki wybór rynków bukmacherskich i atrakcyjne kursy, dzięki którym będziesz miał szansę na wysokie wygrane. Przyłącz się do rywalizacji w LV BET!