Puchar Świata w biegach narciarskich 2022

Puchar Świata w biegach narciarskich 2022

Zmagania w ramach Pucharu Świata w biegach narciarzy w sezonie 2022/2023 rozpoczną się 25 listopada 2022 r. w ośrodku narciarskim Ruka w Finlandii. Finał PŚ zaś zaplanowany jest na. 26 marca 2023 r. w fińskim Lahti. Kto okaże się najlepszy w tej rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i postaw swoje typy bukmacherskie na nowy sezon biegów narciarskich w LV BET!

Puchar Świata w w biegach narciarskich 2022/2023- najważniejsze informacje

FIS, organizator PŚ, zadziwił ostatnio sportowy świat. Ogłosił, że bardzo możliwym jest powrót do rywalizacji zawodników i zawodniczek z Rosji i Białorusi. Stanowisko to spotkało się z mocną krytyką zarówno sponsorów jak i innych sportowców. A to oznacza, że rozegranie tegorocznego sezonu może być problematyczne. Co zaplanowało FIS na zimowe zmagania w sezonie 2022/2023? To przede wszystkim po 25 imprez, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W zależności o lokalizacji przygotowane są różne dystansem, m.in. sprint stylem klasycznym, 10 km stylem klasycznym lub dowolnych, 20 km również w obu stylach czy 9 km stylem dowolnym w starcie masowym.

Poprzednia edycja Pucharu Świata w narciarstwie biegowym – kto triumfował?

Mistrzowskie tytuły w ubiegłorocznych zawodach trafiły do Rosjanki Natalji Nieprajewy i Norwega Johannesa Holsflota Klaebo. To właśnie ci zawodnicy wypadli najlepiej w generalnej rywalizacji. Sezon trwał od 26 listopada 2021 r. (zawody w Ruka) do 13 marca 2022 r. (finał w Falun). Pierwotnie ostatnia. Impreza miała być rozegrana w rosyjskim Tiumenie. FIS jednak zmieniło lokalizację po inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę.

Zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach: 

  • generalna: Natalja Nieprajewa, Johannes Hosflot Klaebo
  • Tour de Ski: Natalija Nieprajewa, Johannes Hosflot Klaebo
  • długodystansowa: Therese Johaug, Iivo Niskanen
  • sprinterska: Maja Dahlaqvist, Richard Jouve
  • generalna U-23: Frida Karlsson, Aleksandr Tierientijew
  • Puchar Narodów: Szwecja, Norwegia

W jakich krajach odbędą się Mistrzostwa Świata w biegach narciarskich?

Finlandia, Norwegia, Szwajcaria, Niemcy, Włochy, Francja, Szwecja i Estonia – w tych ośmiu państwach wystąpią biegacze narciarscy w najbliższych sezonach. W pierwszym z nich sportowcy rozpoczną i zakończą swoje zmagania. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wystartują w 25 zawodach. Sportowcy trzy razy wystąpią we Włoszech (Val di Fiemme, Mediolan i Toblach), a raz w Niemczech (Oberstdorf), Francji (Les Rousses), Szwecji (Falun) i Estoniii (Tallinn). W pozostałych państwach wystąpią dwukrotnie.

Puchar Świata w biegach narciarskich- uczestnicy

Przed nowym sezonem najwięcej emocji budzi fakt, że do rywalizacji mogą wrócić reprezentanci Rosji i Białorusi. Pod neutralną flagą, ale jednak. A to, jak się okazuje, może mieć wielki wpływ na listę zawodników, których zobaczymy na startach PŚ. Szwedzkie biegaczki sprzeciwiły się tej decyzji, a Linn Svahn wezwała innych sportowców. Do bojkotu zawodów.

Niezależnie od tego, jak zakończy się sytuacja, duże problemy mogą wystąpić w kadrze Norwegii. Troje kluczowych zawodników ma problemy zdrowotne i nie uczestniczy w. przygotowaniach do sezonu. Tiril Eckhoff boryka się z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem, Marte Olsbu Roeiseland ma inne problemy ze zdrowiem. Od lipca z kontuzją zmaga się ubiegłoroczny zwycięzca PŚ, Johannes Hoesflot Klaebo. Biegacz może nie wystartować w przedsezonowych zmaganiach w Beitostoelen, które zaplanowane są w dniach 18-20 listopada br. Ma za to przygotować się na MŚ w Planicy.

Kadrę Polek i Polaków poznaliśmy jeszcze wiosną. Polski Związek Narciarski zrezygnował w tym roku z tradycyjnego podziału na kadrę kobiecą i męską. Zamiast tego powstały kadra A, B i juniorska. W pierwszej znaleźli się zawodnicy, którzy punktują w PŚ, w drugiej którzy rokują, a w ostatniej młode talenty. Jakie nazwiska się w niej znalazły?

Mężczyźni

  • Kadra A: bracia Dominik i Kamil Burzy oraz Maciej Staręga

Ich trenerem jest Lukas Bauer, który przez trzy sezony prowadził wyłącznie kadrę mężczyzn.

  • Kadra B: Mateusz Haratyk (spadek z kadry A w ubiegłym sezonie), Robert Bugara i Sebastian Bryja (awans z kadry młodzieżowej).

Poprowadzi ją Martin Bajcicka, do niedawna trener kadry A kobiet.

Kobiety

  • Kadra A: Izabela Marcisz i Monika Skinder
  • Kadra B: Karolina Kukuczka

Z reprezentacji wypadły Weronika i Karolina Kaleta.

Transmisja Pucharu Świata w biegach narciarskich – gdzie będzie można oglądać?

Transmisję zawodów w biegach narciarskich można będzie obejrzeć na antenach Eurosportu. Będzie można tam obejrzeć również zmagania kombinacji norweskiej, w narciarstwie dowolnych, snowboardzie oraz w skokach narciarskich.

Zakłady na Puchar Świata w biegach narciarskich LV BET

Najlepsze zakłady bukmacherskie znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher nie mógł ominąć tak. Ważnego wydarzenia, jakim jest PŚ w biegach. Możesz mieć pewność, że w jego serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej na bieżąco będą pojawiały się nowe rynki na kolejne konkursy. Jedną z najciekawszych imprez będą MŚ w Planicy zaplanowane w dniach 21 lutego – 5 marca 2023 r.

Typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w biegach narciarskich LV BET

Zimowa rywalizacja stwarza wiele ciekawych możliwości typowania. W zakładach bukmacherskich LV BET wskażesz zwycięzcę każdego konkursy PŚ, postawisz zakłady H2H, czy TOP 3. Biegi oferują wiele szczegółowych rynków, np. czasowa różnica zwycięstwa, na skuteczność zawodników, czyli na lidera po pierwszym strzelaniu. Poznaj wszystkie możliwości oferowane przez legalnego bukmachera LV BET i obstawiaj MŚ w biegach!