Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022

Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022

Biegi narciarskie to jedna z najważniejszych dyscyplin zimowych. Już wkrótce ruszą kolejne zmagania najlepszych zawodników i zawodniczek z całego świata! Co prawda w polskiej kadrze nie mamy już Justyny Kowalczyk, jednak w rywalizacji wezmą udział również inni zawodnicy, marzący o złotym krążku. Ich występy możesz typować w zakładach bukmacherskich online LV BET. Obstawianie biegów narciarskich jeszcze nigdy nie było takie łatwe!

Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury i Mateusz Haratyk oraz Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka i Karolina Kaleta – to polska reprezentacja w biegach narciarskich, która wystartuje w sezonie 2021/2022. Biegi narciarskie zakłady bukmacherskie znajdziesz w LV BET.

Zawody bez mistrza?

Jak informują rosyjskie media w tegorocznej rywalizacji niepewny jest udział mistrza ostatnich dwóch sezonów – Aleksandra Bolszunowa. Już wiadomo, że zawodnik nie wystąpi w pierwszych tegorocznych zawodach FIS w Muoino, które odbędą się w połowie listopada. Rosjanin jest po operacji szczęki i przedłuża się jego rekonwalescencja. Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi czterokrotnego medalistę igrzysk olimpijskich i kiedy wróci do formy.

O tym, że będzie to ostatni sezon w karierze, poinformował zaś Dario Cologna. Hewlett ma za sobą 15 lat występów. W tym czasie zdobył cztery Kryształowe Kule, cztery tytuły mistrza olimpijskiego oraz zwycięstwa w Tour de Ski oraz trzy medale mistrzostw świata i kilkanaście zwycięstw w zawodach pucharowych. Niedługo przystąpi do ostatniego sezonu w swojej zawodowej karierze.

Podobną decyzję ogłosiła też Laurien Van der Graff. 34-latka chce po raz ostatni wystąpić podczas Igrzysk Olimpijskich i po tym zakończyć sportową karierę. Z niemałymi sukcesami na koncie, bo przez wiele lat pozostawała jedną z czołowych sprinterek na świecie. Ma na koncie pięć medali z najważniejszych imprez, w tym dwa złote oraz srebrny medal mistrzostw świata w Oberstdorfie. Wraz z Nadine Faehndrich zdobyła go w sprincie drużynowym.

Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022: terminarz

 • 26-28 listopada 2021 r. – Ruka
 • 3-5 grudnia 2021 r. – Lillehammer
 • 11-12 grudzień 2021 r. – Davos
 • 18-19 grudnia 2021 r. – Drezno
 • 31 grudnia 2021 r. – 1 stycznia 2022 r. – Oberstdorf
 • 3-4 stycznia 2022 r. – Val di Fienne
 • 28-29 stycznia 2022 r. – Lenzerheide
 • 14-16 stycznia 2022 r. – Les Roussess
 • 22-23 stycznia 2022 r. – Planica
 • 26-27 luty 20202 r. – Lathi
 • 3 marca 2022 r. – Drammen
 • 5-6 marca 2022 r. – Oslo
 • 11-13 marca 2022 r. – Falun
 • 18-20 marca 2022 r. – Tyumen

Gdzie obejrzeć Puchar Świata w biegach narciarskich 2020/2021

To jedna z największych niespodzianek dla fanów tego sportu. Do tej pory transmisję Pucharu Świata można było oglądać w Telewizji Polskiej. W tym roku prawa posiada Grupa Discovery i wszyscy spodziewali się, że zimowe sporty będzie można obejrzeć w TVN. Rywalizację kobiet w Pucharze Świata w biegach narciarskich można będzie obejrzeć na kanale Metro. Najprawdopodobniej zawody damskie i męskie będą również transmitowane w Eurosporcie.

Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022

Rozgrywki w ubiegłym sezonie rozpoczęły się 27 listopada 2020 r. w fińskiej miejscowości Ruka, a zakończyły 14 marca 2021 r. w szwajcarskiej Engadynie. Nie odbył się finał Pucharu Świata w Zhangjiakou. Przyczyną była oczywiście pandemia koronawirusa. Najważniejsza imprezą sezonu były więc mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Rozegrane w dn. 22 lutego – 7 marca 2021 r. Tytułów bronili Norweżka Therese Johaug oraz Rosjanin Aleksandr Bolszunow. W klasyfikacji generalnej kobiet triumfowała Amerykanka Jessica Diggins, zaś Rosjanin obronił posiadany tytuł. Ci sami zawodnicy zwyciężyli również Tour de. Ski oraz rywalizację długodystansową. W sprinterskiej najszybsi okazali się Anamarija Lampic oraz Federico Pellegrino. Puchar Narodów trafił do Szwecji i Rosji.

Analizy i typy bukmacherskie na Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022

Typowanie biegów narciarskich może być ciekawym doświadczeniem. To nie lada gratka szczególnie dla fanów tego sportu, bo znajomość nie tyle jego reguł, co zawodników, będzie dużym atutem. Przeanalizowanie ich szans na wygraną pozwoli na postawienie pewnego kuponu bukmacherskiego na Puchar Świata i skorzystanie z dostępnych rynków.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Świata w biegach narciarskich 2021/2022

Legalny bukmacher LV BET co roku przygotowuje wyjątkową ofertę zakładów bukmacherskich na wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, w tym na Puchar Świata w biegach narciarskich. Swoje typy możesz postawić w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Skorzystasz z możliwości wyboru ciekawych rynków, ale też wysokich kursów. Nie zapomnij też zapoznać się z promocjami i bonusami (w tym bonus bez depozytu), dzięki którym obstawianie może być jeszcze bardziej emocjonujące!