Kim jest Matty Cash, który dołączy do reprezentacji Polski?

Kim jest Matty Cash, który dołączy do reprezentacji Polski?

To jedna z najważniejszych informacji ostatnich dni w polskiej piłce nożnej. Matty Cash, obrońca Aston Villi, posiada już tymczasowy paszport naszego kraju, a więc został obywatelem Polski! Od razu otrzymał też powołanie od Paulo Sousy do reprezentacji Polski w piłce nożnej. A to oznacza tylko jedno – 24-letni obrońca z Wielkiej Brytanii będzie występował w biało-czerwonych barwach! Jego występy, ale też inne mecze reprezentacji Polski w piłkę nożną będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Już dziś możesz postawić kupon na dwa z nich – mecz z Andorą i Węgrami.

O tym, że Matty Cash może otrzymać polski paszport mówiło się już we wrześniu 2021 r. Miesiąc później było wiadomo, że to nie tylko plotki, ale fakt. Wojewoda mazowiecki potwierdził wtedy nadanie polskiego obywatelstwa zawodnikowi Aston Villi. A już 1 listopada 24-latek znalazł się w składzie Paulo Sousy na mecze z Andorą i Węgrami w ramach eliminacji do mistrzostw świata. A to oznacza, że pierwszy występ obrońcy można będzie obejrzeć już 12 listopada na wyjeździe z Andorą. Trzy dni później zaś Polacy zagrają w Warszawie z Węgrami. Jeśli biało-czerwoni zdobędą komplet punktów przejdą do barażów przed mistrzostwami świata.

Kim jest Matty Cash?

Matty Cash urodził się w 1997 r. w angielskim Slough. Zadebiutował w 2016 r. w Nottingham Forest, którego jest wychowankiem. W barwach tej drużyny wystąpił w 141 meczach, w większości w Championship. Strzelił 13 goli i zaliczył 15 asyst. Następnie trafił do Aston Villi. W sezonie 2020/2021 zagrał w 28 meczach i zanotował trzy asysty.  W tym sezonie zaś zagrał w dziewięciu meczach i strzelił jednego gola. Ciekawostką jest, że za transfer Aston Villa zapłaciła 16 milionów euro. Dużo, ale na pewno nie jest to kwota za przeciętnego piłkarza.

Jak zauważają eksperci na występ w angielskiej reprezentacji nie miał szans. Selekcjoner Gareth Southgate ma wielu piłkarzy na najwyższym poziomie i Matty’emu trudno byłoby się przebić do podstawowego składu. Ten chyba jednak nie był celem zawodnika, bo występami z biało-czerwonymi interesował się już dawno. Polski paszport, a tym samym powołanie do reprezentacji, udało mu się uzyskać dopiero teraz. I ma szansę na natychmiastowe w niej występy.

Matty Cash w kadrze Polaków

Bezpośrednim konkurentem Matty’ego Casha w polskiej reprezentacji jest Bartosz Bereszyński. Eksperci wskazują, że bardzo możliwym jest, że to właśnie Matty zastąpi go w najbliższym meczu. Zagrałby z orzełkiem na piersi już kilkanaście dni po uzyskaniu obywatelstwa. To bardzo realny scenariusz biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Bereszyński, jak i pozostali zawodnicy z defensywy, mają na koncie po jednej żółtej kartce. Zrozumiałym będzie posunięcie Paulo Sousy, aby zabezpieczyć się przed stratą czołowych zawodników przed ewentualnymi meczami barażowymi. To też szansa na sprawdzenie angielskiego obrońcy w polskiej rzeczywistości.

Babcia Janina przed telewizorem

Wiadomości piłkarskie zdominowane zostały ostatnio nie tylko przez Matty’ego, ale też… jego babcię Janinę. Dla całej rodziny Cashów debiut w narodowej reprezentacji to wielkie wydarzenie. Tak wielkie, że na warszawski mecz przyjedzie osiem najbliższych zawodnikowi osób. Zabraknie tylko babci Janiny, która ze względów zdrowotnych pozostanie w domu. To właśnie ona pochodzi z Polski, a dokładniej Brańska na Podlasiu. Jako młoda dziewczyna wyjechała do Anglii i wyszła za mąż, za Polaka. Dalsze losy rodziny są już związane z Wielką Brytanią. Matty nie potrafi nawet mówić po polsku, ale zapewnia, że uczy się ojczystego języka.

Typowanie wyników meczów piłkarskich, piłka nożna

Analizując fakty piłkarskie można uświadomić sobie, że takiego niespodziewanego wzmocnienia polska reprezentacja nie miała jeszcze nigdy. I nie chodzi tylko o poziom zawodnika, ale przede wszystkim o szybko i skutecznie zorganizowaną akcję. 26 października Matty Cash oficjalnie został Polakiem i od tej pory może reprezentować nasz kraj na międzynarodowej arenie. To a oznacza, że typerzy będą mieli szansę na jeszcze więcej zabawy. Wszystkie mecze, w których będzie grał Matty Cash, będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim i aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Znajdziesz tam również możliwość obstawiania wielu indywidualnych rynków dotyczących tego piłkarza i jego gry. Czy strzeli gola? Czy zagrał w pełnym czasie? Czy dostanie żółtą kartkę? To tylko niektóre z możliwości obstawiania Matty’ego Casha w LV BET. A już dziś możesz typować zwycięzców najbliższych meczów reprezentacyjnych. W obu, z Andorą i Węgrami, to biało-czerwoni są liderami.