Puchar Davisa: Faza grupowa 

Puchar Davisa: Faza grupowa 

Od kilku lat organizatorzy Pucharu Davisa zmieniają zasady rozgrywek. W tym roku również nie zabraknie nowości. Rozdzielono fazę grupową od pucharowej, rozegrane będą w różnych terminach. Co musisz wiedzieć przed postawieniem typów bukmacherskich na tenis i Puchar Davisa? Poznaj najważniejsze informacje i obstawiaj rozgrywki w LV BET!  

Najważniejsze informacje o fazie grupowej Pucharu Davisa

Puchar Davisa, czyli Davis Cup to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są co rok przez Międzynarodową Federację Tenisową. Kobiecym odpowiednikiem jest Puchar Billie Jean King.

Turniej został wymyślony przez czterech zawodników z uniwersyteckiej drużyny tenisowej Harvard University. Chcieli zmierzyć się ze studentami brytyjskim. Jeden z pomysłodawców, Dwight Davis, dopracował reguły konkursu i z własnych oszczędności zakupił srebrny puchar – główną nagrodę. Pomysł zawodów szybko zyskał aprobatę międzynarodowego środowiska tenisowego i do USA i UK dołączały kolejne państwa. Do dziś w zmaganiach o Puchar udział wzięło 129 państw. Niekwestionowanym liderem jest USA – zawodnicy tej drużyny zwyciężyli 32 edycje turnieju.

Organizatorzy Pucharu Davisa ogłosili znaczne zmiany w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Rozdzielono fazę grupową rozgrywek grupy światowej od pucharowej. Osiem najlepszych drużyn będzie rywalizowało o awans we wrześniu. Zmagania o trofeum zaś zaplanowano w listopadzie. Eksperci wskazują, że nowy termin może uderzyć w Puchar Lavera. Udział w tych rozgrywkach zapowiedzieli już Rafael Nadal i Roger Federer.

Kiedy i gdzie odbędą się rozgrywki fazy grupowej?

16 zespołów będzie rywalizować w czterech grupach w dniach 12-17 września 2023 r. Po dwie najlepsze drużyny awansuje do ćwierćfinału. Faza pucharowa Pucharu Davisa, czyli ćwierćfinały, półfinały i finał odbędą się w dniach 21-26 listopada 2023 r. w Maladze.

W tym roku uczestnicy zmagań będą podzieleni na cztery grupy po cztery zespoły, zamiast sześciu grup po trzy zespoły. Będą też cztery, a nie trzy, miasta-gospodarze. Organizatorzy Pucharu Davisa uważają, że jest to wyjście naprzeciw tenisistom. Dzięki temu sezon będzie skrócony o tydzień.

Uczestnicy fazy grupowej Pucharu Davisa

Kto zagra w fazie grupowej Pucharu Davisa? Znamy dokładne składy poszczególnych grup. Zostały one wybrane w drodze losowania.

Kwalifikacje do fazy grupowej odbyły się na początku lutego 2023 r. Wyłoniły 12 uczestników turnieju finałowego. Wcześniej prawo gry o Puchar Davisa uzyskali broniący tytułu Kanadyjczycy oraz ubiegłoroczny finaliści Australijczycy i nagrodzeni dziką kartą Hiszpanie i Włosi.

Grupy turnieju finałowego Pucharu Davisa 2023:

Grupa A (Bolonia)  Grupa B (Manchester) 
 • Kanada
 • Włochy
 • Szwecja
 • Chile
 • Australia
 • Wielka Brytania
 • Francja
 • Szwajcaria
Grupa C (Walencja)  Grupa D (Chorwacja) 
 • Hiszpania
 • Serbia
 • Czechy
 • Korea Południowa
 • Chorwacja
 • Holandia
 • USA
 • Finlandia

Hiszpania i Serbia drugi rok z rzędu znalazły się w tej samej grupie rozgrywek o Puchar Davisa tenisistów. Fani liczą na to, że w tegorocznym turnieju dojdzie do kolejnego pojedynku gwiazd – Rafaela Nadala i Novaka Djokovica. Rok temu zawodnicy ci nie zagrali w turnieju.

Spotkania fazy grupowej zaplanowano w 4 europejskich miastach. Grupa A zagra w Bolonii, grupa B w Manchesterze, grupa C w Walencji, a grupa D w Chorwacji, ale nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji.

Faworyci fazy grupowej Pucharu Davisa

Trofeum w rozgrywkach bronić będzie Kanada. W zeszłorocznym finale pokonała Australię 2:0. Była to pierwsza wygrana tego państwa w rozgrywkach. Rosja, która zwyciężyła w 2021 r., nadal jest wykluczona z rywalizacji. To skutek sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) po inwazji zbrojnej na Ukrainę. Kto jeszcze stawał na podium Pucharu? Poznaj wyniki z ostatnich lat, które ułatwią Ci typowanie przyszłych zwycięzców w zakładach bukmacherskich.

 • 2022 r. Kanada – Australia (2:0)
 • 2020-2021: Rosja – Chorwacja (2:0)
 • 2019: Hiszpania – Kanada (2:0)
 • 2018: Chorwacja – Francja (3:1)

Faworytów tegorocznej rywalizacji będzie można wskazać po ogłoszeniu dokładnych składów drużyn. Trzymaj rękę na pulsie i stawiaj swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie w LV BET!

Typy i zakłady na fazę grupową Pucharu Davisa w LV BET

Jedno jest pewne – faza grupowa Pucharu Davisa, a później turniej finałowy to rywalizacja tenisowa na najwyższym poziomie! Mecze przyciągają fanów tego sportu na trybuny i przez telewizory, a typerów do zakładów bukmacherskich. Jak sobie poradzą tenisiści w tym roku? Oglądaj spotkania fazy grupowej i typuj ich wyniki w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia postawienie kuponów w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Możesz to zrobić niezależnie od czasu i miejsca. Przed rozpoczęciem spotkań w fazie grupowej skorzystaj z oferty pre-match, zaś po ich rozpoczęciu – z zakładów live. Szerokie możliwości typowania otrzymasz też na turniej finałowy. Nie zapomnij również skorzystać z promocji i bonusów. Dzięki tej ofercie masz szansę na wyższe wygrane!

Obstawianie Pucharu Davisa w LV BET

Aby postawić pewne typy na tenisa warto wcześniej się odpowiednio przygotować. Poziom, jaki prezentują tenisiści, ich przygotowania, ale też wcześniej osiągane wyniki czy cele- to podstawowe informacje niezbędne do pewnego obstawiania. O wyniku zbliżającej się rywalizacji będą decydowały jednak całe drużyny, a nie indywidualni zawodnicy. Przeprowadź analizę bukmacherską i przyłącz się do rywalizacji o Puchar Davisa w LV BET!