Poznań Athletics Grand Prix 2023. Memoriał Czesława Cybulskiego

Poznań Athletics Grand Prix 2023. Memoriał Czesława Cybulskiego

Kolejne lekkoatletyczne zmagania przed nami! Memoriał Czesława Cybulskiego, rozgrywany dotychczas jako Poznań Athletics Grand Prix, z roku na rok ma większą rangę poprzez uczestnictwo gwiazd sportu. Organizatorzy już zapowiedzieli pierwszych sportowców. Kto weźmie udział w Athletic Grand Prix mityng? Poznaj najważniejsze informacje o mytingu i obstawiaj występy lekkoatletów w zakładach bukmacherskich LV BET!

Memoriał Czesława Cybulskiego- co trzeba wiedzieć?

Memoriał Czesława Cybulskiego – pod taką nazwą od tegorocznej edycji będzie rozgrywany mityng lekkoatletyczny z udziałem gwiazd Królowej Sportu na Golęcinie. Najbliższa edycja odbędzie się już 18 czerwca 2023 r. Zawody rozgrywane były dotychczas pod nazwą Poznań Athletics Grand Prix. W tym roku odbędzie się piąta edycja mytingu.

Kim był Czesław Cybulski?

Czesław Cybulski to legendarny trener rzutu młotem. W 1955 r. ukończył Średnią Szkołę Sportową w Gdańsku. Następnie rozpoczął pracę jako trener i nauczyciel wychowania fizycznego. Początkowo specjalizował się w sprintach, jednak w późniejszym czasie rozpoczął trenowanie zawodników w rzutach. Pracował w Poznaniu, a od 1968 r. związał się z AZS Poznań. W 1978 r. obronił doktorat na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Trener Cybulski wychował wielu podopiecznych, którzy następnie zostali mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata i Europy. To właśnie on trenował takich sportowców jak Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Paweł Fajdek oraz pierwszy w historii polskiego rzutu młotem mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski.

Czesław Cybulski za swoje osiągnięcia został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydenta RP przyznał to odznaczenie w 2021 r. W 2013 r. Rada Miasta Poznania zaś przyznała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania.

Trener Czesław Cybulski znany był z zamiłowania do ciężkiej pracy i wymaga pełnego zaangażowania od swoich zawodników. Był jednym z najwybitniejszych trenerów lekkoatletyki w Polsce i znacząco wpłyną na rozwoju polskiego sportu.

Kiedy i gdzie odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix 2023?

18 czerwca 2023 r., Stadion POSiR Golęcin – tego wydarzenia nie możesz pominąć! Najlepsi sportowcy powalczą na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie. Kompleks sportowy położony jest w północno-zachodnim klinie zieleni Miasta Poznania. Na trybunach może zasiąść 3000 widzów. Na boisku znajduje się strefa rozgrzewkowa ze sztuczną nawierzchnią oraz 4-torowa bieżnia, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą. Obok wydzielona jest rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, do treningów i zawodów.

Uczestnicy i dyscypliny podczas Memoriału Czesława Cybulskiego

Organizatorzy poinformowali, że program Memoriału Czesława Cybulskiego zapełnia się konkurencjami, w których udział rywalizować będą największe gwiazdy sportu.

W rzucie młotem podczas poznańskich zawodów w kole pojawią się Anita Włodarczyk, Marcin Wrotyński, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. W biegu na 100 m przez płotki pobiegnie Pia Skrzyszowska. O złoto w skoku o tyczce mężczyzn powalczy Piotr Lisek i Raphael Holzdeppe. W biegu na 1500 m zaś wystąpi Martyna Galant. Pozostałych zawodników memoriału poznamy niebawem.

Rywalizacja podczas Memoriału będzie odbywała się kilku dyscyplinach:

Mężczyźni:

Rzut młotem, bieg na 200 m, skok o tyczce, 100 m paraatletów, 400 m pł, pchnięcie kulą paraatletów, 1500 m, 800 m

Kobiety:

Rzut młotem, 100 m paraatletów, skok w dal, 400 m pł., 100 m, 2000 m przeszkody, 1500 m, 100 m pł., 800 m

Jak obstawiać Poznań Athletics Grand Prix 2023?

Postawienie pewnych typów na zawody lekkoatletyczne nie musi być trudne! Jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz nie będziesz miał problemów ze wskazaniem zwycięzców rywalizacji. Po poznaniu uczestników zmagań warto porównać ich możliwości. Istotnymi informacjami podczas analizy są też wyniki ubiegłorocznej rywalizacji. Po złote medale sięgali m.in. Emile Erasmus z RPA, który wyrównał rekord stadionu Kima Collinsa na 100 m (10.14), Pia Skrzyszowska ustanowiła piąty historyczny czas wśród Polek na 100 m przez płotki (12.68), Imani Lansiquot zaś ustalił rekord mityngu na 100 kobiet (11.15), a Anna Kiełbasińska – rekord stadionu oraz wyrównała życiówkę na 300 m (36.34). Brendan Rodney z Kanady w biegu na 200 metrów zwyciężył z czasem 20.55. Piotr Lisek zwyciężył skacząc na wysokość 5.41. Toni Keranen rzucił oszczepem na odległość 79.37. Przed poznańską publicznością wystąpili też paralekkoatleci oraz amatorzy.

Podejmij wyzwanie i typuj tegoroczne zmagania!

Obstawianie Poznań Athletics Grand Prix 2023 w LV BET

Serwis internetowy i aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam możesz postawić swoje typy bukmacherskie na lekkoatletykę. Memoriał Czesława Cybulskiego to jedno z wydarzeń, które możesz obstawiać. Poznaj dostępne rynki i oferowane kursy bukmacherskie. Wybierz interesujące i przyłącz się do rywalizacji! wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz zawody na najwyższym poziomie. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, ale też odwiedzić blog sportowy LV BET. To właśnie tam poznasz najważniejsze informacje o wydarzeniu i zawodnikach, dzięki którym z łatwością postawisz swoje typy bukmacherskie i wygrasz! Obstawiaj Poznański Mityng i wygrywaj!