Polska – Albania: Eliminacje do mistrzostw świata 2022

Polska – Albania: Eliminacje do mistrzostw świata 2022

Już we wrześniu wracają mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Po pierwszych trzech spotkaniach, sytuacja Biało-Czerwonych w grupie I nie należy do najlepszych. Nasza reprezentacja musi wygrać mecz z Albanią, aby zbliżyć się do czołowych miejsc w grupie. Będą to również pierwsze mecze reprezentacji Polski po mistrzostwach Europy. Mecz Polska – Albania odbędzie się już 2 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mecz eliminacyjny do MŚ 2022 Polska – Albania

Eliminacje do mistrzostwa świata 2022 to poważny sprawdzian dojrzałości dla reprezentacji Polski. W grupie I rywalizuje sześć zespołów. Rywalami Biało-Czerwonych są: Anglia, Węgry, Albania, Andora i San Marino. Tylko najlepszy zespół wywalczy sobie bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Faworytem do zajęcia pierwszego miejsca jest oczywiście srebrny medalista mistrzostw Europy, reprezentacja Anglii. Drugi zespół w grupie powalczy w barażach. I to właśnie drugie miejsce wydaje się realnym celem naszej reprezentacji. Głównymi przeszkodami na drodze reprezentacji Polski będą zespoły Albanii oraz Węgier.

Polska przeciętnie rozpoczęła zmagania w marcu. Najpierw remis z Węgrami 3-3 na wyjeździe po bardzo zaciętym meczu, następnie wygrana z Andorą i porażka z Anglią, choć wydawało się, że Biało-Czerwoni będą w stanie wywalczyć w Anglii jeden punkt. Z dorobkiem czterech punktów Polska zajmuje dopiero czwartą pozycję w grupie I. Następny rywal Biało-Czerwonych plasuje się na miejscu trzecim z dorobkiem sześciu punktów. Wygrana z Albanią jest zatem niezwykle istotna w kontekście dalszej rywalizacji o awans na mistrzostwa świata.

Analiza i typy bukmacherskie na mecz Polska – Albania

W oficjalnych meczach reprezentacyjnych, zespoły Polski i Albanii mierzyły się 11-krotnie. Siedem razy górą była reprezentacji Polski, trzykrotnie padł remis, a tylko raz lepsza okazała się Albania. Ostatnie starcie tych zespołów miało miejsce w maju 2008 roku, kiedy to Biało-Czerwoni wygrali 1-0. Na papierze sytuacja jest klarowna. Reprezentacja Polski dysponuje znacznie silniejszym składem i może pochwalić się kilkoma gwiazdami światowego formatu. Problem w tym, że nasz zespół ma ostatnimi czasy duże problemy z wygrywaniem z teoretycznie słabszymi zespołami. Wystarczy wspomnieć chociażby katastrofalny występ ze Słowacją na Euro 2020.

Dobrą wiadomością jest to, że polska reprezentacja wraca do swojej twierdzy, czyli na Stadion Narodowy. Po raz ostatni, nasz zespół miał okazję zaprezentować się w tym miejscu w listopadzie 2019 roku. Następnie rozgrywki storpedowała pandemia, która wymusiła konieczność utworzenia szpitala tymczasowego na stadionie. Jeśli do września sytuacja w Polsce nie ulegnie znacznemu pogorszeniu, mecz Polska – Albania odbędzie się właśnie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po Euro 2020 Paulo Sousa z pewnością jest coraz bliżej wyodrębnienia swojej wyjściowej jedenastki.

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Albania w LV BET

Mecz Polska – Albania będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Trzy kolejne spotkania Biało-Czerwonych prezentują się bardzo interesująco. Najpierw kluczowy mecz z Albanią, później wyjazd do San Marino, a następnie rewanż z Anglią, który również zaplanowano na Stadionie Narodowym. Jeśli Biało-Czerwoni chcą utrzymać się w grze o awans na mistrzostwa świata, w tych trzech spotkaniach muszą urwać przynajmniej 6-7 punktów, jeśli zakładamy grę w barażach. Awans z pierwszego miejsca będzie zadaniem arcytrudnym, biorąc pod uwagę formę reprezentacji Anglii.

Reprezentacja Polski jest faworytem w meczu z Albanią, aczkolwiek można spodziewać się trudnego i zaciętego meczu, zwłaszcza, że słabsze zespoły uwierzyły w to, że przy odpowiednim nastawieniu można wygrać mecz z Biało-Czerwonymi. Mamy jednak nadzieję, że Stadion Narodowy zadziała mobilizująco na nasz zespół, a Paulo Sousa dobierze optymalną taktykę. U bukmachera LV BET dostępne jest kilkaset rynków, które pozwalają na swobodne typowanie wyniku meczu. Zakłady bukmacherskie na Polska – Albania będzie można obstawiać również w ofercie Live. To dobry sposób na to, aby zaoferować sobie większe emocje w trakcie oglądania meczu.

Gdzie oglądać mecz Polska – Albania?

Mecz Polska – Albania odbędzie się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, które odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia 2022 roku. Sytuacja Biało-Czerwonych w grupie I nie należy do najlepszych, a najbliższe trzy mecze zaplanowane na wrzesień mogą nam udzielić wielu ważnych informacji. Mecz Polska – Albania odbędzie się 2 września na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek spotkania o godzinie 20:45. Mecz będzie można oglądać na kanale TVP1, a także za pośrednictwem internetowego streamu TVP Sport. Po spotkaniu z Albanią, nasz zespół czekają dwa kolejne mecze: z San Marino na wyjeździe 5 września oraz z Anglią na Narodowym 8 września.