Polska – Anglia: Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Polska – Anglia: Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Reprezentacja Polski już we wrześniu będzie miała okazję zmierzyć się ze świeżo upieczonymi wicemistrzami Europy. Mecz zapoczątkuje serię spotkań rewanżowych w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Zdobycie choćby jednego punktu w tym spotkaniu będzie zadaniem bardzo trudnym, jednak z drugiej strony wiemy, że Biało-Czerwoni potrafią się motywować na trudniejszych rywali. Mecz Polska – Anglia odbędzie się już 8 września.

Mecz Polska – Anglia w ramach eliminacji do MŚ 2022

Awans na mistrzostwa świata w Katarze będzie zadaniem wyjątkowo trudnym. W grupie I rywalizuje sześć zespołów: Polska, Anglia, Węgry, Albania, Andora oraz San Marino. Tylko najlepszy zespół zdoła zapewnić sobie bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa. Zespół, który zajmie drugie miejsce otrzyma dodatkową szansę w ramach baraży. Biorąc pod uwagę doskonałą grę Anglików, ciężko sobie wyobrazić scenariusz, w którym Synowie Albionu nie zajmują pierwszego miejsca w tej grupie. Z kolei zajęciem drugiego miejsca, poza reprezentacją Polski, żywotnie zainteresowane są również zespoły Albanii oraz Węgier.

Biało-Czerwoni przeciętnie rozpoczęli zmagania eliminacyjne, chociaż wyjazdowy remis z Węgrami oraz porażka z Anglią na Wembley to wyniki, których niestety można było się spodziewać. Wszystko wskazuje jednak na to, że za nami dwa najtrudniejsze mecze w ramach eliminacji. Dużym plusem jest to, że rewanżowe spotkanie z Anglią najprawdopodobniej odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. To solidna twierdza, na której nasz zespół potrafi wygrywać wielkie mecze. W październiku 1973 roku odbył się pamiętny mecz na Wembley, w którym Polska zdołała wywalczyć remis i uzyskać awans do mistrzostw świata 1974 w RFN. Kto wie, być może po 47 latach będziemy świadkami kolejnego „zwycięskiego” remisu.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Polska – Anglia

Faworytem meczu Polska – Anglia będą oczywiście Synowie Albionu, którzy na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy zdobyli srebrny medal. Drużyna Garetha Southgate’a gra bardzo mądry i pragmatyczny futbol, stawiając przede wszystkim na żelazną obronę. Anglicy tracą bardzo mało bramek i potrafią budować sobie sytuacje potrzebne do wywalczenia zwycięstwa. Do tej pory, Anglicy w eliminacjach stracili tylko jedną bramkę i to właśnie w meczu z Polakami. Autorem trafienia był Jakub Moder. Atutem reprezentacji Polski w tym spotkaniu będzie również możliwość gry na Stadionie Narodowym. Wrześniowe mecze będą pierwszymi spotkaniami od wybuchu pandemii, rozegranymi na domowym stadionie naszej reprezentacji.

Nawet jeden punkt przeciwko Anglii może diametralnie odmienić sytuację reprezentacji Polski w grupie I. Liczymy, że po serii wrześniowych spotkań, Biało-Czerwoni przesuną się na drugie miejsce dające awans do baraży. Mamy jedynie nadzieję, że Polska nie popełni szkolnych błędów, które przydarzały się na Euro 2020. Jeśli Biało-Czerwoni wyjdą na to spotkanie z takim nastawieniem, jak na mecz z Hiszpanią, wówczas możemy liczyć na naprawdę korzystny wynik oraz emocjonującą grę. Zagadką na ten moment jest wyjściowy skład, który na mecz z Anglią wybierze Paulo Sousa.

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Anglia w LV BET

Obstawiając wynik meczu Polska – Anglia można zapewnić sobie większe emocje w trakcie oglądania spotkania. Bogatą ofertę zakładów przygotował dla swoich klientów bukmacher LV BET. Kursy bukmacherskie przemawiają na korzyść Anglików, aczkolwiek jest to dobra wiadomość dla tych kibiców, którzy wierzą w niespodziankę i korzystny wynik dla reprezentacji Polski. W ostatnim czasie jest to zresztą domena naszej reprezentacji: bardzo przeciętne lub słabe mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami oraz bardzo dobre spotkania w faworyzowanymi zespołami.

Zakłady na mecz Polska – Anglia pozwolą wytypować dokładny wynik, wskazać strzelców bramek, obstawić rzuty rożne lub kartki, a także inne, dowolne aspekty rywalizacji. W serwisie LV BET do dyspozycji graczy pozostaje kilkaset rynków, co znacznie ułatwia swobodne typowanie wyników. Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Anglia są dostępne zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie live. Typowanie zakładów na żywo do kolejny sposób na to, aby zagwarantować sobie większe emocje w trakcie oglądania meczu.

Gdzie oglądać mecz Polska – Anglia?

Reprezentacja Polski rozegra we wrześniu trzy mecze eliminacyjne: 2 września z Albanią, 5 września z San Marino oraz 8 września z Anglią. Pojedynek z wicemistrzami Europy zapoczątkuje rundę rewanżową, która rozstrzygnie o losach awansu do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Spotkanie Polska – Anglia odbędzie się prawdopodobnie na Stadionie Narodowym. Mecz będzie można oglądać w telewizji na kanałach: TVP1 oraz TVP Sport. Ponadto, do dyspozycji widzów pozostaje również darmowy stream online dostępny na stronie TVP Sport. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Przed nami niezwykle trudny, a zarazem emocjonujący mecz.