Początek EURO 2021 – co warto wiedzieć o piłkarskich mistrzostwach Europy?

Początek EURO 2021 – co warto wiedzieć o piłkarskich mistrzostwach Europy?

Inauguracja Mistrzostw Europy w piłce nożnej będzie miała miejsce 11 czerwca. W meczu otwarcia, reprezentacja Turcji zmierzy się z Włochami. Przed nami miesiąc emocjonujących zmagań piłkarskich na najwyższym poziomie. 24 zespoły powalczą na 11 różnych arenach walcząc o medale mistrzostw Europy w zupełnie nowym formacie turnieju. W tym miejscu postaramy się omówić najważniejsze kwestie związane z nadchodzącym turniejem.

Terminarz Mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej

Mecz otwarcia rozpocznie się 11 czerwca o godz. 21:00. Pojedynek Turcji z Włochami z pewnością zaoferuje nam wiele emocji, co adekwatnie podkreśli początek turnieju. Do 23 czerwca będziemy świadkami rywalizacji grupowej, w której 24 zespoły będą walczyć o 16 miejsc w 1/8 finału. Faza pucharowa rozpocznie się 26 czerwca. Finał, w którym poznamy nowego mistrza Europy zostanie rozegrany 11 lipca na stadionie Wembley w Londynie. Nas najbardziej interesują oczywiście mecze reprezentacji Polski. Oto terminarz:

  •         14 czerwca, 18:00: Polska – Słowacja
  •         19 czerwca, 21:00: Hiszpania – Polska
  •         23 czerwca, 18:00: Szwecja – Polska

Z reprezentacją Hiszpanii nasz zespół zmierzy się na stadionie Estadio La Cartuja w Sewilli. Spotkania ze Słowacją i Szwecją odbędą się na stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu w Rosji. Los polskich piłkarzy przez dłuższy czas był niepewny. Początkowo mecze miały odbywać się w Bilbao i Dublinie, ale Kraj Basków i Irlandia nie były w stanie zapewnić uczestnictwa publiczności podczas meczów w stopniu akceptowalnym przez UEFA.

Faza grupowa na Euro 2020 / Euro 2021

W turnieju o mistrzostwo Europy wezmą udział 24 reprezentacje podzielony na sześć grup po cztery zespoły. Każdy zespół rozegra po trzy mecze, budując finalną pozycję w grupie. Do 1/8 finału awansuje w sumie 16 zespołów: pierwsza i druga drużyna każdej grupy, a także cztery zespoły z trzecich miejsc o najlepszym wyniku punktowym lub bilansie bramek. W przypadku równej liczby punktów po zmaganiach grupowych, w dalszej kolejności decyduje: bilans bramek, większa liczba bramek strzelonych, klasyfikacja fair-play, a na końcu pozycja w rankingu UEFA.

Już pierwsza kolejka zmagań grupowych przyniesie nam kilka interesujących spotkań. W grupie D zmierzą się zespoły Anglii oraz Chorwacji, które na mistrzostwach świata 2018 miały okazję spotkać się w półfinale. Zwycięska okazała się reprezentacja Anglii. W „polskiej” grupie, Biało-Czerwoni zmierzą się na otwarcie ze Słowacją, natomiast Hiszpania podejmie Szwecję. Wielki szlagier czeka na nas także w grupie F, gdzie aktualni mistrzowie świata, Francuzi, zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Tak prezentuje się układ grup na EURO 2020 / EURO 2021:

  •         Grupa A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
  •         Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
  •         Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
  •         Grupa D: Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
  •         Grupa E: Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
  •         Grupa F: Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

Analizy i typy bukmacherskie na Euro 2021

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców z całego świata. Już dziś znajdziemy w sieci mnóstwo analiz i typów na cały turniej, jak również na poszczególne mecze fazy grupowej. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupie F, w której rywalizować będą Portugalczycy, Francja, Niemcy oraz Węgrzy. Faworytami do awansu z tej grupy są oczywiście Hiszpanie i Francuzi. Biorąc pod uwagę obecną dyspozycję Niemiec, wcale nie jest powiedziane, że ten zespół zdoła awansować z trzeciego miejsca z dobrym wynikiem punktowym.

Jeśli chodzi o analizę „polskiej” grupy, kibice przewidują zarówno bardzo optymistyczny, jak również pesymistyczny scenariusz. O ile nasz zespół powinien uporać się ze Słowacją, o tyle o punkty z Hiszpanią będzie niezwykle trudno. Wydaje się, że o awansie zdecyduje mecz ze Szwecją. Faworytami do zwycięstwa w całym turnieju są na ten moment Hiszpanie oraz Anglicy.

Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 / Euro 2021

Wszystkie mecze podczas Mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej będzie można obstawiać w serwisie LV BET. Bukmacher przygotował dla graczy wiele ciekawych promocji, które umilą obstawianie zakładów na Euro 2021. Wyniki można typować zarówno przed meczem, jak również w ofercie live podczas śledzenia transmisji. Już dziś, klienci serwisu LV BET mogą również pokusić się o obstawianie swojego faworyta do mistrzostwa Europy 2020. Najniższe kursy na dzień dzisiejszy widnieją przy reprezentacjach: Francji, Anglii, Belgii, Niemiec, Portugalii oraz Hiszpanii.