Mistrzostwa Świata w zapasach w Serbii

Mistrzostwa Świata w zapasach w Serbii

Seniorzy po raz kolejny powalczą w Serbii, a Polska straciła prawo organizacji zmagań juniorów. Kto wywalczy medale na mistrzostwach świata w zapasach w 2023 r.? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i postaw swoje typy na zapasy w zakładach bukmacherskich LV BET!

Mistrzostwa Świata w Zapasach- najważniejsze informacje

Pierwsze Mistrzostwa świata w zapasach w historii rozegrane zostały w stylu klasycznym w 1904 r. w Wiedniu. Rywalizacja w stylu wolnym zaś odbyła się w 1951 r. w Helsinkach. Na zmagania Kobiet było trzeba poczekać jeszcze dłużej – pierwsze mistrzostwa rozegrały w 1987 r. w Lørenskog. Organizatorem zawodów jest FILA.

W klasyfikacji generalnej tej dyscypliny sportu wygrywają zawodnicy ZSRR. Zdobyli oni 253 złotych medali, 93 srebrne i 69 brązowych. Na trzecim miejscu są natomiast Rosjanie z dorobkiem 111 złotych medali, 68 srebrnych i 96 brązowych. Dzielą ich Japończycy, który sięgnęli po 129 medali złotych, 71 srebrnych i 84 brązowych. Polacy zajmują w tej klasyfikacji 17. miejsce. Bialo-czerwoni sięgnęli po 15 złotych krążków, 38 srebrnych i 39 brązowych.

W ostatnim czasie środowisko zapaśnicze było wstrząśnięte decyzją Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (UWW), która odebrała Polsce prawa do organizacji mistrzostw świata do lat 20, które w dniach 14-20 sierpnia 2023 miały zostać rozegrane w Warszawie. Polski Związek Zapaśniczy poinformował też, iż przyczyną jest niedopuszczenie do rywalizacji sportowców z Białorusi i Rosji, którzy nie otrzymali wiz wjazdowych do kraju. Ostatecznie Mistrzostwa przeniesiono do Ammanu w Jordanii.

Mistrzostwa Świata w Zapasach- data i miejsce

16 – 24 września 2023 r. – w tych dniach odbędą się tegoroczne mistrzowskie zmagania zapaśników. Wystąpią oni w Kombank Arena w serbskim Belgradzie. Dokładnie w tym samym miejscu rozegrano zawody rok temu.

Pierwotnie MŚ miały odbyć się w Rosji, ale ze względu na agresję zbrojną na Ukrainę państwo to zostało wykluczone z międzynarodowej rywalizacji sportowej. Impreza musiała więc zmienić lokalizację. O prawa do organizacji mistrzostw świata w 2023 r., oprócz Serbii, starała się Turcja oraz Azerbejdżan.

W głosowaniu przedstawicieli United World Wrestling (UWW) po raz drugi z rzędu zwyciężył Belgrad. Zmienił się też zakładany na początku termin mistrzostw. Zamiast na początku września zawody rozegrane zostaną na drugą połowę września, aby termin nie pokrywał się z Igrzyskami Azjatyckimi.

W Serbii zawodnicy powalczą nie tylko o mistrzowskie tytuły, ale też o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 r. Z każdej kategorii awansuje najlepsza piątka zawodników.

Mistrzostwa Świata w Zapasach- kategorie

Mężczyźni powalczą o medale w stylu klasycznym i wolnym, zaś kobiety – jedynie w wolnym. Uczestnicy zmagań podzieleni zostaną na kategorie w zależności od wagi.

Podzieleni będą:

– styl klasyczny: kategorie: do 55 kg, 60 kg, do 63 kg, do 67 kg, do 72 kg, do 77 kg, do 82 kg, do 87 kg, do 97 kg, do 130 kg

– styl wolny: kategorie: do 57 kg, do 61 kg, do 65 kg, do 70 kg, do 74 kg, do 79 kg, do 86 kg, do 92 kg, do 97 kg, do 125 kg

Kobiety rywalizować będą w stylu wolnym w kategoriach: do 50 kg, do 53 kg, do 55 kg, do 57 kg, do 59 kg, do 62 kg, do 65 kg, do 68 kg, do 72 kg, do 76 kg

Mistrzostwa Świata w Zapasach obstawianie

Do mistrzowskiej rywalizacji przystąpią również Polacy. Na walkę o najwyższe miejsca będą mieli zawodnicy i zawodniczki, którzy wygrali podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Po medale sięgnęli: Sebastian Jezierzański w stylu wolnym w kategorii 86 kg, Katarzyna Krawczyk w wadze 55 kg i Kamil Czarnecki w stylu klasycznym w kategorii 72 kg. Analiza wcześniejszych występów i wyników zapaśników to podstawa pewnego i trafnego typowania w zakładach bukmacherskich LV BET. Poznaj zeszłorocznych zwycięzców i ich cele na obecny sezon. Istotnymi informacjami są też te dotyczące kontuzji, zarówno w trakcie leczenia, jak i przebytych. Zły stan zdrowia często psuje plany nawet najlepszych zawodników i mocnych faworytów.

Typy i zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w Zapasach w LV BET

Najlepsze zakłady bukmacherskie na zmagania zapaśników i zapaśniczek znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków bukmacherskich i atrakcyjne rynki w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę do tej interesującej, a następnie zawrzesz swoje kupony. Jesteś gotowy na przyłączenie się do rywalizacji? Podejmij nowe wyzwanie już dziś i postaw swoje typy na zapasy w zakładach bukmacherskich LV BET!