Liga Mistrzów – typy i analizy. Jak obstawiać zakłady na Ligę Mistrzów, aby wygrać.

Liga Mistrzów – typy i analizy. Jak obstawiać zakłady na Ligę Mistrzów, aby wygrać.

Liga Mistrzów – typy bukmacherskie

Ligę Mistrzów typy bukmacherskie zmieniają się wraz ze zmianą faz rozgrywek. Na początku, podczas fazy grupowej, są to przede wszystkim zakłady na pojedyncze spotkania. Niektórzy typerzy uważają, że są one najprostsze do wytypowania, inni zaś, że najtrudniejsze. Na tym etapie wszystkie drużyny są mocno zmotywowane. Statystyki pokazują, że nawet najsłabsze zespoły, a szczególnie na własnym boisku, potrafią strzelić bramkę dla prawdziwych piłkarskich gigantów. Podczas tego etapu Ligi Mistrzów szczególnie warto stawiać kupony, że obie drużyny strzelą gola. W taki sposób skończyła się prawie połowa spotkań tej fazy

Analizując typy bukmacherskie na Ligę Mistrzów warto odróżnić też mecze grupowe od tych rozgrywanych w fazie pucharowej. Podczas tego etapu turnieju już widać dokładną formę, którą prezentują drużyny oraz ich aspiracje. Faworyci rozgrywek statystycznie mają na koncie co najmniej 60% wygranych wcześniej meczy. Im dalszy etap rozgrywek tym trudniej jednak wytypować lepszego i wskazać, kto zwycięży czy awansuje do dalszych rozgrywek. Często nie pomagają też statystyki, które są bardzo zbliżone. Zgodnie z nimi faworyci wygrywają ok. 50% meczy, ale underdog aż 40%. To powód, dla którego w fazie pucharowej mniej opłacają się typy Ligi Mistrzów na pojedyncze mecze, a lepiej skupić się na kombinacjach. Doświadczeni typerzy Ligi Mistrzów wskazują, że łatwo jest zarobić na typowaniu rzutów rożnych czy żółtych kartek. Można też ograniczyć się do wskazania, czy obie drużyny strzelą gola.

Od lat najpopularniejszym typem zakładów bukmacherskim, zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w innych rozgrywkach, jest ten wskazujący zwycięzcę całego turnieju. W tym przypadku nie jest to łatwe, bo jak wybrać mistrza wśród mistrzów? Typowanie zwycięzcy Champions League jest więc bardzo ryzykowne, a czasami wprost przypomina loterię. Bukmacherzy oferują bardzo różne kursy, co też nie sprzyja łatwości wyboru.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów

Turniej mistrzów to zdecydowanie najpopularniejsze wydarzenie sportowe w Europie. Swoje typy bukmacherskie na Ligę Mistrzów możesz stawiać praktycznie przez cały rok. W zależności od tego, kiedy zdecydujesz się rozpocząć swoją przygodę, będziesz mógł obstawiać inne zakłady. Przełom lipca i sierpnia to czas na obstawianie meczów eliminacyjnych. We wrześniu rozpoczyna się faza grupowa. Aż do grudnia, we wtorki i środy, można typować kolejne mecze. W sumie jest to sześć kolejek. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to przerwa w rozgrywkach. Najlepsze drużyny piłkarskie Europy wracają na boiska w lutym. To właśnie wtedy rozpoczyna się faza pucharowa, która trwa aż do wielkiego finału. Ten zazwyczaj odbywa się w drugiej połowie maja.

Nie ma serwisu sportowego, który nie relacjonowałby na bieżąco tych rozgrywek. Bez problemu można więc uzyskać aktualne i najbardziej potrzebne informacje, ale też skorzystać z różnych analiz, statystyk czy podpowiedzi ekspertów. Możesz też na bieżąco reagować na zmiany kursów, które oferują bukmacherzy, szczególnie gdy są bardzo atrakcyjne. Champions League to piłka nożna na najwyższym poziomie, piłka mistrzów. Liga europejska pozwala na odnalezienie się w niej każdemu kibicowi tego sportu. Podobnie, jak w LV BET. Zakłady bukmacherskie oferowane przez tego legalnego operatora pozwalają na skorzystanie z bardzo szerokich możliwości obstawiania tych rozgrywek.

Zakłady na zwycięzcę Ligi Mistrzów

Niezależnie od etapu rozgrywek LV BET umożliwia postawienie kuponów na zwycięzcę Ligi Mistrzów i króla strzelców. Zacznijmy od tej pierwszej kategorii. Znajduje się w niej 16 drużyn. Najniższe kurs bukmacher oferuje na Manchester City, który wynosi 5. Oznacza to, że właśnie tę drużynę wskazuje na zwycięzcę rozgrywek. Niewiele więcej można zarobić stawiając kupon na Liverpool (kurs 5.5), Barcelonę (kurs 6) czy Bayern Monachium (8). Zgodnie z przewidywaniami bukmachera najmniejsze szanse na wygraną ma Lyon. Na kupony wskazujące tę drużyną jako zwycięzcę oferuje kurs wynoszący aż 201! Mniejszy kurs, bo wynoszący 101, można dostać typując Valencię i Atalantę. Wysokości kursów są zmienne. W praktyce ich poziom zmniejsza się, a więc są mniej korzystne, wraz z zaawansowaniem rozgrywek. Im bliżej finału tym mniej możesz wygrać.

Zakłady na króla strzelców

Znacznie wyższe kursy LV BET oferuje na zakłady na króla strzelców. Najniższe kursy, a więc według bukmachera największe szanse na zdobycie tego tytułu ma Robert Lewandowski – 1.04. Mniejsze szanse mają tacy piłkarze jak Lionel Messi (Barcelona), Mahomed Salah (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City) – kurs 21 czy Harry Kane (Tottenham), Kylian Mbappe-Lottin (PSG) – kurs 26.

Zakłady na mecze Ligi Mistrzów

Obecnie w serwisie internetowym LV BET Zakłady Bukmacherskie można też typować mecze z najbliższej kolejki, czyli rozgrywane 18 lutego 2020 r. Każdy z nich oferuje ponad 200 rynków: zwycięzca, wynik z handicapem, czy obie drużyny strzelą gola – to tylko niektóre z typów oferowanych przez tego bukmachera. Postaw swój szczęśliwy kupon i sprawdź, czy jesteś dobrym typerem!

Kursy na Ligę Mistrzów

W serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET już teraz gracze mogą sprawdzić Liga Mistrzów kursy. Wystarczy wybrać odpowiednia zakładkę w menu, a będzie można przejrzeć całą ofertę. Jednak warto pamiętać, że oferta jest zmienna. Dotyczy to zarówno oferowanych meczów – zawsze znajdują się w niej aktualne spotkania – jak i kursów. Oznacza to, że jeśli w następnej kolejce będzie grał na przykład Real Madryt na pewno będziesz mógł postawić zakłady na tę drużynę. Odwiedzaj nasz serwis regularnie, aby być na biężąco.

Liga Mistrzów – statystyki meczów

Każde typowanie, które oparte jest na przemyślanej strategii pozwala na zminimalizowanie ryzyka. Niezastąpione są więc odpowiednio przygotowane tabele Ligi Mistrzów i statystyki. Część przyszłych typerów pewnie zastanawia się, po co im tak szczegółowa wiedza. Otóż ma ona przełożenie na typowanie. Mimo dużej losowości i zmienności pozwala na wyciągnięcie wniosków, które pozwalają na zminimalizowanie ryzyka podczas typowania Ligi Mistrzów i ułatwienie wyboru.

A jak wyglądają statystyki Ligi Mistrzów w ostatnich sezonach? Prawie połowa spotkań, bo aż 48%, kończyła się zwycięstwem gospodarza spotkania. Goście natomiast wygrywali w 29% mecz. Pozostałe, a więc 23%, kończyło się remisem, w którym obie drużyny strzelą gola. Tylko w 7% spotkaniach remisowych nie zdobyły bramki obie drużyny. To oznacza, że o wyniku na dalszym etapie rozgrywek o awansie decydowały rzuty karne. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji można stawiać kolejne zakłady bukmacherskie, właśnie na rzuty karne. W prawie połowie spotkań Ligi Mistrzów (49%) padało powyżej 2.5 bramki, zaś 29% kończyło się wynikiem powyżej 3.5 zdobytych bramek.

Jak przekładają się statystyki na liczbę zdobytych goli? Wynikiem 1:1 kończyło się średnio 7% meczy; taka sama proporcja dotyczy wyniku 1:0. Wynik 0:1 lub 2:1 zaś padł w 8% spotkań. Statystyki pokazują też, że w 40% meczy w pierwszej połowie był remis, a więc o wyniku spotkania zadecydowała druga połowa. Dodatkowo w 32% meczy nie padła ani jedna bramka w pierwszej połowie.

Pewniaki w Lidze Mistrzów czyli na które kluby warto postawić zakład

Co roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów można znaleźć najlepsze, a więc i najbardziej utytułowane kluby Europy. FC Barcelona, Real Madryt, Manchester United, Juventus FC, Liverpool czy Bayern Monachium to praktycznie stali uczestnicy tych rozgrywek, którzy zawsze prezentują najwyższą formę. To właśnie dzięki takim pewniakom można zarobić szybką i dużą wygraną w zakładach bukmacherskich. Typują nie tylko typerzy, ale też eksperci zakładów bukmacherskich.
Trzeba jednak pamiętać, że Liga Mistrzów to sport, a więc jest nieprzewidywalna. Często mimo mistrzowskiego poziomu na boisku może wydarzyć się wiele sytuacji niemożliwych do przewidzenia. Nawet najlepsi mogą też nie wytrzymać presji. Dzięki temu co roku można liczyć na zmienność w rozgrywkach i uczestnictwo klubów, które nie były typowane na faworytów rozgrywek.

Weźmy pod uwagę ubiegły sezon rozgrywek. W gronie faworytów, typowanych przez bukmacherów, byli: FC Barcelona, Juventus Turyn, Manchester City oraz Liverpool. Trzeba przyznać, że ostatnia drużyna była wskazywana jednak nieczęsto, bo tylko 8% graczy zakładów bukmacherskich typowała ją na zwycięzcę. W półfinałach zaś udział wzięły takie kluby jak Ajax czy Tottenham. Owszem, można było bez problemów postawić na nie kupony, a do tego otrzymać bardzo dobry kurs. To jednak wskazywało, że drużyny te zgodnie z przewidywaniami „nie powinny” zajść aż tak daleko w rozgrywkach. Podobnie jak Liverpool, który wygrał całą Ligę Mistrzów. Postawienie kuponu właśnie na tę drużynę na początku turnieju pozwoliło więc na zgarnięcie niezłych pieniędzy. To najlepszy dowód na to, że sport oraz zakłady są nieprzewidywalne. Oprócz wiedzy trzeba więc mieć też szczęście. Wyznaczenie zwycięzcy, jak sama nazwa wskazuje, spośród mistrzów, to nie łatwe zadanie.