KSW 92

KSW 92

16 marca 2023 r. odbędzie się kolejna fighterska gala polskiej organizacji KSW. Poznaliśmy już pierwsze nazwiska w karcie walk KSW 92. Znalazł się w niej pojedynek o mistrzowski pas w wadze koguciej oraz pożegnalna walka jednego z zawodników MMA. Co warto wiedzieć przed tym wydarzeniem? Poznaj najważniejsze informacje i przygotuj się do typowania pojedynków w MMA.

Co trzeba wiedzieć o gali KSW 92?

Wydarzenie najlepszej polskiej organizacji MMA oznaczone numerem 92 odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Fighterzy wystąpią w tym mieście po raz pierwszy. Gala będzie trzecim wydarzeniem w 2024 r. XTB KSW 92 odbędzie się 16 marca w Arenie Gorzów. W walce wieczoru dojdzie do mistrzowskiego starcia – Jakub Wikłacz (14-3-2, 9 Sub), czempion wagi koguciej wejdzie do oktagonu z numerem dwa rankingu tej kategorii Zuriko Jojuą (9-1, 1 KO, 4 Sub). Wydarzenie to cieszy się wielką popularnością. Już wyprzedano ponad 75 procent biletów. Chcesz przyłączyć się do tej rywalizacji? Obstawiaj wyniki walk w zakładach bukmacherskich LV BET!

Gdzie i kiedy odbędzie się KSW 92?

Trzecia gala KSW w 2024 r. odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie MMA po raz pierwszy odbędzie się w tym mieście. Gala XTB KSW 92 zaplanowana jest na 16 marca 2024 r. w Arenie Gorzów.

Uczestnicy gali KSW 92

Podczas marcowego wydarzenia odbędzie się zapewne tradycyjnie dziesięć pojedynków. Na razie znamy tylko część fighterskich zestawień. Do okrągłej klatki po raz ostatni w swojej karierze wejdzie Maciej „Irokez” Jewtuszko (12-5, 7 KO, 5 Sub), były mistrz wagi lekkiej KSW. Na informację, kto będzie jego rywalem, musimy jeszcze poczekać.

W karcie walk gali XTB KSW 92 znaleźli się również m.in. Piotr Kuberski (13-1, 11 KO), Wojciech Janusz (12-8, 3 KO, 6 Sub) i Damian Mieczkowski (2-0, 1 KO). Na fali trzech wygranych z rzędu do rywalizacji podejdzie Oskar Szczepaniak (5-1, 1 KO), a jego rywalem będzie niepokonanym do tej pory Michał Gniady (2-0, 2 KO). Do walki dojdzie w kategorii półśredniej.

XTB KSW 92 karta walk

Walka wieczoru: Walka o pas wagi koguciej KSW | Main event: KSW Bantamweight Championship Bout

  • 61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz #C (14-3-2, 9 Sub) vs Zuriko Jojua #2 (9-1, 1 KO, 4 Sub)

Karta główna | Main card

  • 83,9 kg/185 lb: Piotr Kuberski #3 (13-1, 11 KO) vs TBA
  • 77,1 kg/170 lb: Maciej Jewtuszko (12-5, 7 KO, 5 Sub) vs TBA
  • 83,9 kg/185 lb: Wojciech Janusz (12-8, 3 KO, 6 Sub) vs TBA
  • 77,1 kg/170 lb: Oskar Szczepaniak (5-1, 1 KO) vs Michał Gniady (2-0, 2 KO)
  • 83,9 kg/185 lb: Damian Mieczkowski (2-0, 1 KO) vs TBA

Walka wieczoru – co trzeba wiedzieć o uczestnikach?

Jednym z pierwszych ogłoszonych zestawień zawodników, którzy wystąpią na gali KSW 92, było Jakub Wikłacz (14-3-2, 9 Sub) – Zuriko Jojua (9-1, 1 KO, 4 Sub). W długo wyczekiwanym starciu mistrzowskim wagi koguciej zmierzy się obecny champion w wiceliderem rankingu KSW.

Jakub Wikłacz po mistrzowski pas kategorii koguciej sięgnął w grudniu 2022 r. Jego rywalem był Sebastian Przybysz. Ich pojedynek został wybrany najlepszą walką wieczoru. Z Zuriko Jojuą Wikłacz miał spotkać się wkrótce po tym pojedynku. Do pierwszej obrony pasa nie doszło, bo Gruzin nabawił się kontuzji. W to miejsce wstawiono rewanżowy pojedynek z Przybyszem – to starcie zakończyło się remisem, a więc Wikłacz pozostał na tronie wagi koguciej.

Co warto wiedzieć o tym zawodniku? Jest reprezentantem klubu Arrachion Olsztyn. Eksperci podkreślają, że jest on prawdziwym specjalistą od gry parterowej. W ten sposób wygrał w swojej karierze dziewięć konfrontacji w klatce. Na gali KSW 63 zdobył nawet bonus za najlepsze poddanie wieczoru. Do tej pory w okrągłej klatce Jakub Wikłacz wystąpił pięć razy, z cztery razy tryumfował. W szóstym wyzwaniu ma zmierzyć się Zuriko Jojuą. Gruzin zadebiutował w polskiej organizacji KSW w 2022 r. W swojej debiutanckiej dosłownie zdominował Shamila Banukayeva. Mieszkający w Łodzi zawodnik klubu Octopus w kolejnym wyjściu zmierzył się z byłym mistrzem KSW, Antunem Račiciem. Pokonał go, dzięki czemu otworzył sobie drogę do walki o mistrzowski pas. Trzeba przyznać, że Zuriko szczęścia nie, bo już dwa razy był wystawiany do najważniejszego starcia i dwa razy kontuzje nie pozwalały mu na podejście do rywalizacji. Fani MMA mają nadzieję, że tym razem dojdzie do planowanego pojedynku. W swojej zawodowej karierze Gruzin wygrał dziewięć walk, z czego cztery kończył przez duszenie lub dźwignię, a raz rozniósł rywala ciosami.

Transmisja KSW 92- gdzie oglądać?

Pojedynków, które odbędą się podczas gali KSW 92, nie zobaczysz w telewizji. Polska organizacja przyzwyczaiła nas już do transmisji na platformie Viaplay oraz na stronie kswtv.com. Dostęp do nich jest płatny.

Typowanie zwycięzcy gali KSW 92 w LV BET

Aby pewnie wskazać zwycięzców pojedynków rozegranych na gali XTB KSW 92 musisz się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest do tego analiza bukmacherska. Podstawą jest bardzo dobra znajomość zawodników, zarówno ich wcześniejszych sukcesów, jak i obecnej formy oraz sposobu przygotowania. Sprawdź też opinie ekspertów oraz typy bukmacherów. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na określenie szans na wygraną, zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i wygraną w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na galę KSW 92 w LV BET

Najlepsze możliwości obstawiania walk MMA, w tym organizowanych przez KSW, znajdziesz w zakładach bukmacherskich LV BET. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony w serwisie bukmacherskim lub w aplikacji mobilnej. Możesz też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Podejmij wyzwanie razem z najlepszymi fighterami świata i obstawiaj galę XTB KSW 92 w LV BET!