Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie – walka o mistrzostwo świata WBO

Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie – walka o mistrzostwo świata WBO

Już 20 marca w Londynie odbędzie się walka o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej. W ringu naprzeciwko siebie staną Krzysztof Głowacki i Lawrence Okolie. Czy Polakowi uda się odzyskać pas? Przekonamy się już wkrótce. Transmisję spotkania można będzie oglądać w Internecie, a w serwisie internetowym LV BET już dziś możesz postawić swój kupon na to wydarzenie. 

Krzysztof Głowacki już raz miał pas WBO wagi junior ciężkiej w latach 2015-2016. Teraz zawalczy o niego po raz kolejny. Od tej pory mam na swoim koncie więcej walk. Do marcowego spotkania przystąpi z bilansem 31 -2, 19 KO. Jego przeciwnik, Lawrence Okolie zaś 15-0, 12 KO. 

Głowacki vs Okolie: kiedy walka? 

Marcowe starcie będzie pierwszym pojedynkiem Krzysztofa Głowackiego po blisko dwuletniej przerwie. Ostatni raz występował w czerwcu 2019 roku, gdy w półfinale World Boxing Super Series przegrał z Mairisem Briedisem. Łotysz przeszedł do wagi ciężkiej i pas czeka na następcę. 

Krzysztof Głowacki na ring miał wrócić wcześniej, bo już 12 grudnia 2020 r. Przed wylotem na walkę (która również miała odbyć się w Wielkiej Brytanii) miał jednak pozytywny wynik na obecność koronawirusa i wydarzenie przełożono. Mimo wszystko na gali wystąpił jego rywal, 28-letni Okolie. Zmierzył się z innym z Polakiem, Nikodemem Jeżewskim. Brytyjczyk poradził sobie z nim bez problemu co raz punktując przeciwnika. Sędzia przerwał pojedynek w drugiej rundzie, bo Okolie dosłownie roznosił przeciwnika.

Do przełożonego spotkania o mistrzowski pas dojdzie już 20 marca 2021 r. Już z założenia będzie to kontrastowa walka – polskiego eksmistrza ze wschodzącą gwiazdą Wielkiej Brytanii. Rozpoczęcie starcia planowane jest na godzinę 22.00. Będzie to walka wieczoru. 

Podczas gali zapowiedziano jeszcze pięć walk:

waga junior średnia: Anthony Fowler (13-1) vs Jorge Fortea (21-2-1)
waga cruiser: Chris Billam-Smith (11-1) vs Vasil Ducar (9-3-1)
waga junior lekka: Joe Cordina (11-0) vs Faroukh Kourbanov (17-2)
waga piórkowa kobiet: Ellie Scotney (1-0) vs Mailys Gangloff (4-1)
waga średnia: Bradley Rea (9-0) vs Lee Cutler (7-0)

Głowacki vs. Okolie: szanse na wygraną 

Te wydają się być bardzo zrównane. Popularny „Główka” co prawda ma większe doświadczenie, ale dawno nie był na ringu. Jego ostatni występ do dziś pamięta każdy wielbiciel boksu – w ringu stanął z Mairisem Briedisem, który zaatakował Polaka łokciem. Za to zachowanie sędzia wyłącznie odjął punkt Łotyszowi, a na wpół przytomnemu Głowackiemu kazał walczyć dalej. Wcześniejszymi jego przeciwnikami byli m.in. Maxim Vlasov, Sergey Radchenko czy Hizni Altunkaya. 

Lawrence Okolie na ringu zadebiutował później, a popularność zyskał po zdobyciu mistrzostwa Wielkiej Brytanii. Miał szczęście do przeciwników, których poziom zwiększał się wraz z kolejną walką. Najtrudniejszą walką była zdecydowanie ta z Yvesem Ngabu, w której Brytyjczyk pokonał rywala w siódmej rundzie (poprzez nokaut). 

Zakłady bukmacherskie na boks w LV BET

Legalny bukmacher LV BET już dziś udostępnił to wydarzenie w swojej ofercie. Możesz typować zwycięzcę tego pojedynku. Analitycy bukmachera wskazują faworyta spotkania i niestety nie jest nim Polak. Wytypowanie na kuponie Głowackiego jest możliwe po kursie 3.3, zaś Okolie – 1.33. Najmniej prawdopodobny według bukmachera jest remis. Tu kurs wynosi aż 21. A Ty kogo wytypujesz na zwycięzcę tego spotkania? Postaw swój kupon już dziś! Sprawdzaj ofertę bukmachera regularnie, a nie ominą Cię żadne ciekawe możliwości typowania.