Josh Taylor vs. Jack Catterall

Josh Taylor vs. Jack Catterall

To miało być emocjonujące zakończenie roku. Zaplanowana na 18 grudnia 2021 r. walka Josh Taylor vs Jack Catterall nie dojdzie do skutku. Szkot doznał kontuzji kolana podczas treningu i nie będzie wstanie stawić się na ringu. Walka mistrzów odbędzie się w późniejszym terminie, a dokładniej – 26 lutego 2022 r. Niezależnie od jej terminu możesz mieć pewność, że obstawiać to spotkanie będziesz mógł w LV BET. Boks zawodowy to jedna z najważniejszych dyscyplin u tego operatora więc w serwisie znajdziesz tylko najlepsze zakłady bukmacherskie boks!

Stawka grudniowego spotkania była bardzo wysoka. Taylor miał bronić aż czterech pasów mistrzowskich: WBC, WBA, IBF i WBO. Nie ma się co dziwić, że nie chce ryzykować wyjścia z niedoleczoną kontuzją. Catterall musi poczekać na swoją szansę zdobycia psów kolejne dwa miesiące.

Kim jest Josh Taylor?

Josh James William Taylor (18-0, 13 KO) to niekwestionowany mistrz wagi półśredniej, który posiada pasy WBA, IBF, WBC i WBO. 30-letni Szkot jest jednym z sześciu bokserów w historii, którzy zostali mistrzami czterech federacji jednocześnie i pierwszym Brytyjczykiem, który to zrobił. Jest niezwykle szybki, agresywny i skuteczny w ringu, przez co zyskał przydomek „The Tartan Tornado”.

Komplet pasów Taylorowi udało się zgarnąć w maju 2021 r., gdy spotkał się w ringu z Jose Ramirezem (26-1, 17 KO). Walka dwóch championów była bardzo zacięta do samego końca. Po ostatnim gongu dwunastej rundy okazało się, że jednak to Szkot nieznacznie wygrał z rywalem na punkty. Skorzystał ze swoich atutów: szybkich rąk, mocnych uderzeń, świetnej techniki. Te cechy przydadzą się mu również w pojedynku z Jackiem Catterallem.

Kim jest Jack Catterall?

28-letni Anglik mistrzowski tytuł wagi półśredniej wywalczył dwa lata temu w pojedynku z Tyrone’m Nurse’m. Od tej pory jego celem jest pas WBO. Na tę możliwość czeka od 2019 r., gdy został obowiązkowym pretendentem do WBO. W tym czasie zmieniają się jego potencjalni rywale: od Maurice’a Hookera, przez Jose Ramirez’a na Josh’u Taylorze kończąc. Do tej pory Jack Catterall stoczył 26 walk, z czego połowę wygrał przez nokaut, a połowę na punkty. Nie przegrał ani razu. Eksperci wskazują, że mimo takiego wyniku jego szanse na wygraną w najbliższej walce są raczej niewielkie.

Analizy i typy bukmacherskie na walkę Josh Taylor vs Jack Catterall

Początkowo walka o mistrzowskie pasy Tylor vs Catterall zaplanowana była na 18 grudnia 2021 r. w The OVO Hydro w Glasgow w Szkocji. Jej termin przełożono na 26 lutego 2022 r. Impreza odbędzie się w tym samym miejscu. Na razie wiadomo, że jej transmisja będzie dostępna w Wielkiej Brytanii dzięki Sky Sports oraz w USA na ESPN+.

Niezależnie od terminu tego spotkania warto przygotować się do obstawiania tego wydarzenia. Dokładna analiza możliwości obu zawodników sprawi, że Twoje typy bukmacherskie na tę walkę będą pewne. Co wziąć pod uwagę? Ważne są wcześniejsze występy, ale też na bieżąco sprawdzać formę zawodników. Szczególnie ważne jest to w przypadku Josh’a Taylor’a. Aby wystąpić w pełni sił musi się uporać z kontuzją. Jakakolwiek niedyspozycja z jego strony może sprawić, że przegra walkę i straci mistrzowskie pasy. Jego rywal tylko na to czeka i już odgraża się, że w 2022 r. to on zostanie mistrzem. Zakłady boks pozwolą Ci przyłączyć się do tej walki! Zakłady bukmacherskie na walkę Josh Taylor vs Jack Catterall

Walki, w których udział biorą boks mistrzowie zawsze są wyczekiwane przez kibiców. Pojedynek Taylor vs Catterall jest jednym z nich. W serwisie internetowym www.lvbet.pl oraz w aplikacji mobilnej bukmachera znajdziesz możliwość obstawiania tej walki. W zakładach długoterminowych będziesz mógł wytypować zwycięzcę, ale też bardziej szczegółowe rynki. Przygotuj się do typowania i obstawiaj walkę o cztery mistrzowskie pasy!