Indywidualne Mistrzostwa Europy 2021 w tenisie stołowym

Indywidualne Mistrzostwa Europy 2021 w tenisie stołowym

Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym pierwotnie miały się odbyć w dniach 15-20 września 2020 na warszawskim Torwarze. Pandemia koronawirusa nie pozwoliła jednak na bezpieczne przeprowadzenie tego wydarzenia, przez co organizatorzy byli zmuszeni do przeniesienia zmagań na przyszły rok. Wiemy już, że turniej ITTF European Table Tennis Championship odbędzie się w dniach 22-27 czerwca. Co powinniśmy wiedzieć na temat tego turnieju?

Najważniejsze informacje na temat Mistrzostw Europy w ping-ponga

LIebherr ITTF European Table Tennis Championship to najbardziej prestiżowe rozgrywki tenisa stołowego na Starym Kontynencie. W zmaganiach biorą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Europy. W sumie, rywalizacja o medale odbywa się w siedmu kategoriach: grze pojedynczej mężczyzn, grze pojedynczej kobiet, grze podwójnej mężczyzn, grze podwójnej kobiet, grze mieszanej, a także w rywalizacji drużynowej mężczyzn oraz kobiet. Turniej jest rozgrywany od 1958 roku. Początkowo mistrzostwa Europy rozgrywano co 2 lata, a od 2007 roku jest to impreza coroczna.

Mimo, że profesjonalny tenis stołowy posiada umiarkowaną liczbę fanów na Starym Kontynencie, nie brakuje osób, które z zapartym tchem śledzą zmagania w tej dyscyplinie sportu. ME 2021 będą wyjątkowe, ponieważ odbędą się one w Polsce. Nie jest to zresztą pierwszy raz, w którym nasz kraj organizuje to wydarzenie. Mistrzostwa w Polsce odbyły się także w 2011 roku w Trójmieście. Najbliższy turniej zostanie rozegrany w Warszawie w Centralnym Ośrodku Sporty Torwar. Zmagania rozpoczną się 22 czerwca, a zakończą meczami finałowymi 27 czerwca.

Osiągnięcia reprezentantów Polski w ME w tenisie stołowym

Tenis stołowy w ostatnich latach zyskał w Polsce na popularności, a wszystko za sprawą Natalii Partyki, zawodniczki, która pomimo swojej niepełnosprawności osiąga duże sukcesy w profesjonalnym tourze. W mistrzostwach Europy, Partyka zdobywała już pięć medali: trzy brązowe i srebrny w grze drużynowej, a także brązowy w grze podwójnej. Nasza zawodniczka ma na swoim koncie także pięć złotych metali na Igrzyskach paraolimpijskich.

Inną gwiazdą polskiego tenisa stołowego jest Li Qian, która od lat plasuje się na czołowych pozycjach europejskiego rankingu. Ma na swoim koncie pięć medali: dwa brązowe i jeden srebrny w grze podwójnej, a także złoty i brązowy w grze pojedynczej. Największym sukcesem zawodniczki było wywalczenie mistrzostwa Europy w grze pojedynczej podczas turnieju w Alicante w 2018 roku.

W tenisie stołowym mężczyzn najwyżej notowany jest Wang Zengyi. Zawodnik pochodzi z Chin, ale od wielu lat reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. W roku 2013 sięgał po złoty medal w grze podwójnej mężczyzn występującej w duecie z Chorwatem, Tanem Ruiwu. Na swoim koncie ma także srebro wywalczone w roku 2009 w Stuttgarcie.

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

Biorąc pod uwagę dużą liczbę profesjonalnych zawodników, typowanie faworytów w tak dużym turnieju jest wyzwaniem bardzo trudnym. W światowym rankingu dominują Niemcy, z legendą europejskiego tenisa stołowego, Timo Bollem. Zawodnik ten ma na swoim koncie 19 złotych medali zdobytych na Mistrzostwach Europy zarówno w grze pojedynczej, jak również podwójnej. Zawodnik ten osiągał również sukcesy w mistrzostwach świata oraz Igrzyskach Olimpijskich, będąc od wielu lat najlepszym zawodnikiem z Europy.

Liderem światowego rankingu na dzień dzisiejszy jest jednak Dimitrij Ovtcharov, który również reprezentuje Niemcy. Wśród pań, o medale powalczą: Liu JIa, Li Jiao, Han Ying, a także Victoria Pavlovich. My oczywiście liczymy na dobry występ zawodniczek reprezentujących Polskę: Natalii Partyki oraz Li Qian. W grze drużynowej, wśród mężczyzn murowanym faworytem jest reprezentacja Niemiec. Wśród pań. najsilniejsze wydają się Rumunki, obrończynie tytułu z 2019 roku.

Zakłady bukmacherskie na indywidualne mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

Rywalizację najlepszych zawodników i zawodniczek tenisa stołowego w Europie będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Zaletą tego bukmachera jest przede wszystkim rozbudowana oferta, a także liczne promocje i bonusy (w tym bonus bez depozytu), które pozwalają zdobyć dodatkowe środki na typowanie wyników. Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym odbędą się w dniach 22-27 czerwca w Warszawie. W gronie faworytów do medali znajdują się także reprezentanci Polski.