Hiszpania – Polska na Euro 2021 – mecz o awans w grupie E?

Hiszpania – Polska na Euro 2021 – mecz o awans w grupie E?

Spotkanie reprezentacji Polski z Hiszpanią to bez wątpienia najważniejszy pojedynek dla Biało-Czerwonych w fazie grupowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Patrząc na rozkład spotkań w grupie E, pojedynek Hiszpania – Polska może dać jednej z drużyn awans do 1/8 finału. Zdecydowanym faworytem tego meczu będzie reprezentacja Hiszpanii, która dodatkowo może liczyć na atut swojego stadionu i wsparcia kibiców zasiadających na trybunach w okrojonej liczebności.

Podstawowe informacje o meczu Hiszpania – Polska

Mecz pomiędzy Hiszpanią i Polską odbędzie się w ramach drugiej kolejki spotkań w grupie E. Biało-Czerwoni rozpoczną rywalizację ze Słowacją, a Hiszpania ze Szwecją. Hiszpanie są w uprzywilejowanej sytuacji, jako iż kraj jest jednym z gospodarzy Euro 2021. To sprawia, że La Furia Roja rozegra wszystkie spotkania przed własną publicznością, która zasiądzie na trybunach w okrojonym składzie ze względu na pandemię koronawirusa. Pozostałe drużyny czeka podróż do Sankt Petersburgu, gdzie odbędą się pozostałe spotkania w ramach rywalizacji w grupie E.

Hiszpania podejmie reprezentację Polski 19 czerwca na stadionie w Sewilli. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 21:00, po zakończeniu starcia Szwecja – Słowacja. Patrząc na układ grupy, zwycięzca tego meczu może zagwarantować sobie awans do dalszej fazy turnieju. Faworytem jest oczywiście Hiszpania, dla której celem podstawowym jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie E. Punkt wywalczony przez reprezentację Polski również może wystarczyć do awansu, o ile oczywiście w pierwszym spotkaniu na Euro 2021 pokonamy Słowaków.

Bilans H2H niekorzystny dla Biało-Czerwonych

Hiszpania to jeden z tych zespołów, z którymi nie możemy pochwalić się szczególnie korzystnym bilansem. W sumie, reprezentacja Polski mierzyła się z Hiszpanią ośmiokrotnie. Sześć spotkań zakończyło się wygraną Hiszpanii, a jedno remisem. Tylko raz udało się pokonać zespół La Furia Roja, a miało to miejsce 12 listopada 1980 roku. W ramach meczu towarzyskiego w Barcelonie, nasz zespół wygrał 2-1 po bramkach strzelonych przez Andrzeja Iwana. Po raz ostatni, oba zespoły zmierzyły się ze sobą w czerwcu 2010 roku. O tym meczu wolimy jednak nie pamiętać, jako iż zakończył się on dla reprezentacji Polski porażką 0-6.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Hiszpania – Polska

Faworytem tego meczu będzie Hiszpania, która chce pewnie wywalczyć pierwsze miejsce z grupy E. Co więcej, przywilej gospodarza sprawia, że La Furia Roja wszystkie swoje mecze rozegra w Sewilli. Reprezentacja Polski będzie mniej wypoczęta z uwagi na konieczność długiej podróży. Po rezygnacji Irlandii, Polacy swój poprzedni mecz zagrają w Sankt Petersburgu. Jedno jest pewne, piłkarzom dodadzą sił kibice, którzy pojawią się na Estadio La Cartuja.

Reprezentacja Hiszpanii to jeden z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy. Kibice w Polsce z bardzo sceptycznym nastawieniem podchodzą do szans naszego zespołu w tym spotkaniu. Także kursy bukmacherskie wskazują na dużą przewagę Hiszpanii (ok. 1,40 – 1,50 na wygraną gospodarzy). Jeśli Biało-Czerwoni dobrze rozpoczną turniej w meczu ze Słowacją, ewentualny remis z Hiszpanią może wystarczyć do awansu z grupy. Jesteśmy również ciekawi, jaką taktykę na ten mecz obierze Paulo Sousa preferujących ofensywny styl gry.

Zakłady bukmacherskie na Hiszpania – Polska

Zakłady na Euro 2021 można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Bukmacher już dziś oferuje swoim klientom możliwość typowania pierwszych spotkań w ramach mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej. Gracze mogą liczyć na atrakcyjne bonusy oraz promocje, co oczywiście zwiększy przyjemność z typowania wyników. Bardzo rozbudowana oferta pozwala typować dowolny aspekt meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią. Zakłady na ten mecz będzie można obstawiać także w ramach oferty live. Mecz Polska – Hiszpania rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 21:00 w Sewilli.