Polska – Szwecja na Euro 2021 – o jaką stawkę zagramy ze Szwedami?

Polska – Szwecja na Euro 2021 – o jaką stawkę zagramy ze Szwedami?

Biorąc pod uwagę układ sił w grupie E na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, mecz Polska – Szwecja może być bezpośrednim starciem o awans do 1/8 finału. Poziom sportowy obu drużyn wydaje się bardzo zbliżony, co sprawia, że ciężko o jednoznaczne wskazanie faworyta w tym spotkaniu. Mecz reprezentacji Polski ze Szwecją odbędzie się 23 czerwca na Sankt Petersburg Stadium w Sankt Petersburgu. Po tym spotkaniu poznamy ostateczną sytuację w tabeli grupy E.

Mecz o awans czy mecz o honor?

Na przestrzeni lat, kibice reprezentacji Polski musieli przyzwyczaić się do scenariusza: mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Przełamanie tej niechlubnej passy przyniósł dopiero turniej Euro 2016, w którym nasz zespół wyszedł z grupy, a następnie dotarł do ćwierćfinału imprezy. Dużo gorzej było natomiast na Mistrzostwach Świata w Rosji dwa lata później. Jak będzie tym razem?

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania meczem ze Słowacją. To niezwykle ważny pojedynek, po którym poznamy dyspozycję naszej reprezentacji. Drugi mecz gramy z Hiszpanią, jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy. O punkty w tym meczu będzie bardzo ciężko. W związku z tym, to właśnie spotkanie ze Słowacją może zdecydować o tym, czy ze Szwecją zagramy jedynie o honor czy też powalczymy o bezpośredni awans. Eksperci nie mają wątpliwości: to pomiędzy Szwecją i Polską rozegra się batalia o drugie miejsce w grupie E.

Czas na przełamanie niekorzystnej passy

Bilans H2H reprezentacji Polski przeciwko Szwecji z pewnością nie napawa optymizmem. Jak się okazuje, nasz zespół nie potrafi znaleźć sposobu na ekipę Trzech Koron od 20 lat. Nasze ostatnie zwycięstwo z tym zespołem miało miejsce w sierpniu 1991 roku, kiedy Polska wygrała ze Szwecją 2-0. Od tego momentu nasz zespół rywalizował ze Szwedami siedmiokrotnie, notując siedem porażek. Ostatni raz, Polska mierzyła się ze Szwecją w 2004 roku, przegrywając 3-1. Decydujące starcie w grupie E na Euro 2021 to świetna okazja, aby po 20-latach przełamać tą niechlubną passę.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Polska – Szwecja

Na dzień dzisiejszy, faworytem pojedynku z reprezentacją Szwecji jest nieznacznie Polska. Niepewny wciąż pozostaje występ Zlatana Ibrahimovica. W kwietniu na jaw wyszły związki tego piłkarza z firmą bukmacherską, co może oznaczać nawet kilkuletnią dyskwalifikację. Wiele wskazuje na to, że do czasu EURO 2021 FIFA nie podejmie jednak wiążącej decyzji, a legendarny napastnik reprezentacji Szwecji będzie mógł wystąpić w turnieju. Kontrowersyjny Ibra w ostatnich latach był skonfliktowany z rodzimą federacją, ale po zdobyciu awansu przez Szwecję na Euro 2021 konflikt ten został zażegnany.

Z czysto sportowego punktu widzenia warto mieć jednak nadzieję, że Zlatan Ibrahimowic jednak wystąpi na mistrzostwach Europy. Wówczas, mecz Polska – Szwecja z pewnością byłby anonsowany jako wielkie starcie dwóch znakomitych snajperów. Czy Robert Lewandowski wyjdzie z takiego pojedynku obronną ręką? Bez wątpienia to dyspozycja kapitana reprezentacji Polski będzie miała kluczowy wpływ nie tylko na rezultat meczu ze Szwecją, ale również na osiągnięcia zespołu w ramach całego turnieju. Mecz Polska – Szwecja ma się odbyć na stadionie Aviva w Dublinie, ale wciąż istnieje ryzyko, że Irlandia wycofa się z organizacji. Zastępstwem może być Sewilla, co dla obu drużyn oznaczałoby brak podróży i rozegranie wszystkich spotkań na terenie Hiszpanii.

Zakłady bukmacherskie na Polska – Szwecja

W ofercie serwisu bukmacherskiego LV BET dostępne są zakłady na mecz Polska – Szwecja. Na chwilę obecną kursy są bardzo wyrównane, z lekkim wskazaniem na Biało-Czerwonych (2,40 na 2,80). Kursy z pewnością ulegną istotnym zmianom w zależności od sytuacji w grupie E przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Bogata oferta zakładów na Euro 2021 pozwoli graczom na swobodne typowanie wyników oraz różnych aspektów gry. Zakłady będzie można obstawiać także w ofercie live. Mecz Polska – Szwecja rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 18:00.