IBU Biathlon World Cup (Season Start) – puchar Świata w biathlonie

IBU Biathlon World Cup (Season Start) – puchar Świata w biathlonie

IBU, czyli Międzynarodowa Unia Biathlonu, zatwierdziła i ogłosiła terminarz Pucharu Świata w biatlonie na sezon 2021/2022. Zmagania zawodnicy rozpoczną pod koniec listopada 2021 r. w Oestersund, a zakończą 20 marca 2022 r. w Oslo w Norwegii. A już dziś możesz przygotować się do obstawiania tegorocznego sezonu. Zakłady bukmacherskie biathlon czekają właśnie na Ciebie!

Biathlon, biatlon, dwubój zimowy czy bieg patrolowy – pod tymi nazwami kryje się ta sama dyscyplina sportu. Jest to połączenie biegu narciarskiego ze strzelectwem. Zawodnicy biegną na dystansie od 7,5 do 20 km i w trakcie zajmują stanowiska do strzelania. Strzelnice na torze są dwie lub cztery, a strzały oddaje się na stojąco lub leżąco. Najsławniejszą polską biathlonistką jest mistrzyni i multimedalistka Justyna Kowalczyk. W LV BET postawisz najlepsze typy bukmacherskie biathlon.

IBU biathlon sezon 2021/2022

Biathloniści rozpoczną tegoroczne zmagania w ramach Pucharu Świata w Szwecji. Pierwsze zawody odbędą się w dniach 27-28 listopada w Oestersund. Kolejny weekend również spędzą w Szwecji, gdzie będą walczyć w dn. 2-5 grudnia 2021 r. Następnie rozgrywki Pucharu Świata przeniosą się do Hochfilzen (10-12 grudnia) i francuskiego Annecy Le Grand-Bornand (16-19 grudnia). Po tym występie biathlonistów będzie czekała przerwa świąteczna. Do rywalizacji powrócą dopiero 6 stycznia 2022 r. Tego dnia rozpoczną rywalizację w Oberhofie (do 9 stycznia). Niemiecka runda przewidziane jest też w Ruhpolding (12-16 stycznia), a następnie zawodnicy udadzą się do Włoch, a dokładniej do Antholz (20-23 stycznia). Tu znów przewidziana jest przerwa w rozgrywkach. Biathloniści dostaną dwa tygodnie na regenerację i przygotowanie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Walka o olimpijskie medale ma odbyć się w dn. 5-19 lutego 2022 r. Po igrzyskach sportowcy powrócą do rywalizacji i powalczą w Kontiolahti (3-6 marca) oraz Otepaa (10-13 marca). Będzie to pierwszy wyścig Pucharu Świata w Biathlonie w Estonii. Wręczenie Kryształowych Kul odbędzie się po tradycyjnym finale w Holmenkollen w norweskim Oslo (17-20 marca). Na pewno będzie to wyczekany finał, bo dwa poprzednie były odwołane z powodu epidemii koronawirusa. IBU zastrzega również, że w tym roku niewykluczone są modyfikacje związane z sytuacją pandemiczną.

Mistrzostwa Świata biathlon sezon 2020/2021

W ubiegłym roku odbyła się 44. edycja zawodów o Puchar Świata. Sezon zainaugurowany został 28 listopada w fiński Kontiolathi, a zakończył 21 marca w Ostersund. W sumie rozegrano 11 konkursów, a jeden został odwołany – w Oslo. Tytułów sprzed roku bronili Włoszka Dorothea Wierer (zwyciężyła Tiril Eckhoff) i Norweg Johannes Thingnes Bo (obronił tytuł).

Polska reprezentacja w biathlonie

Reprezentacja naszego kraju w biathlonie liczy siedem osób, pięć kobiet i dwóch mężczyzn. Tworzą ją Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Joanna Jakieła, Anna Mąka, Grzegorz Guzik i Andrzje Nędza-Kubiniec. Na występy w kadrze B mają szans: Monika Tomaszewska, agda Piczura, Karolina Pitoń, Dominika Bielecka, Magdalena Gwizdoń, Przemysław Pancerz, Marcin Szwajnos, Wojciech Filip, Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa i Wojciech Janik. Funkcję trenera kadry pełni Adam Kołodziejczyk, a trenera kadry IBU Adam Jakieła. Na obecną chwilę nie jest znana pełna kadra Polski, która będzie reprezentowała nasz kraj w Pucharze Świata w biathlonie.

Analizy i typy bukmacherskie na IBU Biathlon World Cup

Aby postawić pewne typy bukmacherskie warto odpowiednio się przygotować. Podstawa to poznanie konkurencji biathlonowych, specyfiki poszczególnych zawodów i zawodników. Warto również przeanalizować historię osiągnięć biathlonistów, występów w każdej z lokalizacji. Im więcej statystyk przeanalizujesz tym łatwiej wytypujesz zwycięzców tegorocznej rywalizacji. Pod uwagę warto wziąć też wskazania ekspertów, a nawet kursy bukmacherskie oferowane na to wydarzenie.

Zakłady bukmacherskie na IBU Biathlon World Cup w LV BET

Najlepsze biathlon zakłady bukmacherskie znajdziesz w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Wystarczy kilka kliknięć i postawisz swój kupon na wszystkie zawody rozgrywane w ramach IBU Biathlon World Cup w sezonie 2021/2022. Jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej rywalizacji możesz też wytypować zwycięzców w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Biathlon typowanie jeszcze nigdy nie było takie łatwe! Obstawiaj i wygrywaj podczas zimowej rywalizacji w LV BET.