Rosja wykluczona z rozgrywek piłkarskich. Jak to wpłynie na rozgrywki mundialowe?

Rosja wykluczona z rozgrywek piłkarskich. Jak to wpłynie na rozgrywki mundialowe?

FIFA i UEFA oficjalnie zawiesiły reprezentację Rosji oraz kluby z tego kraju z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Eliminacja Rosji będzie obowiązywała do odwołania. A to oznacza, że Sborna nie będzie mogła wziąć udziału w marcowych barażach do finałów mistrzów świata w piłce nożnej w Katarze. Jak będą wyglądały mundialowe rozgrywki? Z kim zagrają Polacy podczas barażów? W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać wszystkie marcowe mecze mundialu. 

Decyzję o eliminacji Rosji niejako wymusił na FIFA i UEFA PZPN. Po zaatakowaniu Ukrainy przez Rosję związek poinformował, że nie widzi możliwości rozegrania meczu barażowego z Rosją i do tego w Moskwie, który był zaplanowany na 24 marca 2022 r. Udziałowi w meczu sprzeciwili się również piłkarze. Podobne decyzje ogłosiły później również inne państwa, m.in. Szwedzi, Czesi, Anglicy, Szkoci, Duńczycy czy Norwegowie. Nie tylko reprezentacja kraju, ale też wszystkie drużyny rosyjskie zostały wykluczone ze sportowego świata.

Eliminacja Rosji. Od sprzeciwu do decyzji

Po naciskach państw FIFA i UEFA podjęła w poniedziałek decyzję o wykluczeniu Rosji i rosyjskich klubów ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek piłki nożnej. A to znacznie pomieszało plany kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw świata, które zakładały w ramach barażów półfinały i finały. O awans Polska miała powalczyć z Rosją, a Szwecja z Czechami. Już wiadomo, że plany się zmieniły, nie ma jednak jeszcze żadnych oficjalnych decyzji o tym, jaki zmiany zostaną wprowadzone w mistrzostwach świata.

Rosja wykluczona z rozgrywek piłkarskich. Co dalej?

Opinie ekspertów o tym, jakie mogą zapaść decyzje, są różne. Najbardziej optymistyczne mówią o tym, że Polacy 24 marca, gdy mieli zagrać z Rosją, dostaną wolne. Eksperci wskazują, że tego dnia biało-czerwoni mogą też rozegrać mecz sparingowy. Pięć dni później, zgodnie z harmonogramem, spotkają się na boisku ze zwycięzcą spotkania Szwecja – Czechy i powalczą o awans do Kataru.

Inni eksperci wskazują jednak, że nie ma co liczyć na tak łatwy awans i wskazują, że w miejsce Rosji wejdzie kolejna drużyna. Tą może być Słowacja, która zajęła trzecie miejsce w grupie H w eliminacjach. Duże szanse mają również Węgry.

Ostatnia z opcji zaś zakłada rozegranie barażów w zmienionej wersji, w formule trzech meczów każdy z każdym. To jednak wydaje się najmniej prawdopodobne z uwagi na konieczność zmiany terminów.

Barażowy finał odbędzie się 29 marca na Stadionie Śląskim. W roli selekcjonera drużyny narodowej zadebiutuje Czesław Michniewicz.

Zmiany nie tylko w grupie Polaków

Tocząca się wojna oznacza zmiany również w grupie barażowej Ukrainy. Nie ma co liczyć na to, że reprezentacja tego kraju weźmie udział w zbliżających się meczach. Ukraińcy mieli rozegrać 24 marca mecz ze Szkocją w Glasgow. Dobrze radzili sobie w grupie D, jednak ich rywalami byli Francuzi i to oni przeszli do dalszych rozgrywek w Katarze. Jeśli niebiecko-żółci w barażach wygraliby w barażach spotkaliby się ze zwycięzcą meczu Walia – Austria. Taki scenariusz jednak się nie ziści. Trzy zespoły z tej grupy są więc w takiej samej sytuacji jak Polacy. Jak będzie wyglądał mundial 2022 bez reprezentacji z Rosji?

Mecze barażowe MŚ Katar 2022

Ścieżka A

  • Szwecja – Ukraina?
  • Walia – Austria

Ścieżka B

  • ?  – Polska
  • Szwecja – Czechy

Ścieżka C 

  • Włochy – Macedonia Północna
  • Portugalia – Turcja

Awans do MŚ Katar 2022 zaliczą tylko trzy drużyny, które pokonają swoich rywali. Bez zmian mecze rozegrane będą wyłącznie w ścieżce C. Szans na awans nie mają w niej Macedończycy. O jedno miejsce w Katarze powalczą Włochy, Portugalia i Turcja. Szykują się ciekawe spotkania, których wyniki możesz typować w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata Katar 2022 w LV BET

Niezależnie od tego, jak będą wyglądały barażowe potyczki po eliminacji Rosji na tegoroczny mundial możesz mieć pewność, że w zakładach bukmacherskich LV BET znajdziesz zawsze aktualną ofertę na to wydarzenie. Z łatwością postawisz swoje piłka nożna typy. Wydaje się, że z punktu widzenia Polaków najtrudniejszym wyzwaniem byłby finał ze Szwedami. Od wielu lat to twierdza nie do pokonania dla biało-czerwonych. Swój typ na wynik tego meczu możesz postawić już dziś w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET. Analitycy bukmachera jako zwycięzcę wskazują Szwecję (kurs 2.3). Bardziej prawdopodobny niż wygrana Polaków (kurs 3.2) jest zaś remis (kurs 2.95).  W drugiej z możliwych par meczowych, czyli Polska-Czechy to biało-czerwoni są faworytami (kurs 2.05). Obstawiając wygraną ich rywali otrzymasz kurs 3.6, zaś remis – 3.15.

To tylko część zakładów bukmacherskich na piłkę nożną. Sprawdź wszystkie dostępne możliwości i postaw swoje zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 już dziś!