Krytyczne błędy przy obstawianiu w zakładach bukmacherskich

Krytyczne błędy przy obstawianiu w zakładach bukmacherskich

Typowanie wydaje się być proste. Nic bardziej mylnego! Profesjonalni typerzy potrafią unikać błędów, które na początku przygody popełnia praktycznie każdy gracz zakładów bukmacherskich. Nie jest to zależnie od bukmachera, ani oferty, a jedynie od ludzkich przyzwyczajeń i słabości. Jakie są najczęstsze błędy graczy popełniane w zakładach bukmacherskich? Poznaj je z LV BET i unikaj w codziennej grze. Twoja potencjalna wygrana będzie łatwiejsza do zdobycia. Przekonaj się, że zawieranie zakładów może być łatwe!

Obstawianie ulubionej drużyny

“Nasi wygrają”, “Teraz na pewno odkują się po przegranej”, “wierzę, że będziemy górą” – takie teksty są normą podczas meczów. Uczucia są ważne na co dzień w życiu, ale to najgorszy doradca w zakładach bukmacherskich. Gracz żywiący sympatię do jednej drużyny nie jest obiektywny i . Często nieświadomie daje jej większe szanse na wygraną niż rywalowi, nie zauważa słabych stron, które mogą zadecydować o ostatecznym wyniku. Takie obstawianie to najprostsza droga do niepotrzebnych strat. Często też można zauważyć, że typer jest w stanie opanować się podczas obstawiania zakładów pre-match, jednak nie jest w stanie tego zrobić, jeśli ma możliwość typowania live.

Nieprzewidziane wydarzenia na boisku, brutalne faule, strata goli w krótkim czasie to powody, dla których gracze-fani łatwo tracą samokontrolę i liczą na szybkie i łatwe “odrobienie strat”, zarówno na kuponie, jak i na boisku. Takie zachowania da się zauważyć u większości bukmacherów.

Panikowanie i podwyższanie stawki

Przegrana w zakładach bukmacherskich jest stałym elementem gry. Brak zwycięstwa kilka razy z rzędu zdarza się nawet najlepszym typerom. To stały element gry, który powinien być wkalkulowany w ryzyko Jednym z największych błędów jest panika po przegranej, a w konsekwencji podwyższanie stawki, aby “odrobić przegraną”.  To najprostsza droga do pełnej porażki. Podwojenie stawki w żaden sposób tego nie gwarantuje, a jedynie podniesie ryzyko przegranej. Warto więc trzymać się obranych wcześniej założeń.  Jeśli zaś widzisz, że zła passa utrzymuje się przez dłuższy czas zaprzestań gry i przemyśl zmianę strategii. Może popełniasz jakiś błąd? Pomyłki się zdarzają, naucz się je tylko wyłapywać.

Brak strategii gry

Rozpoczynający przygodę z bukmacherką gracze swoje pierwsze kupony stawiają zazwyczaj na chybił/trafił. To dobry sposób na sprawdzenie, jak zawrzeć kupon, jak działa serwis czy aplikacja bukmachera, ale nie ma grę i wygrywanie.

Dokładny plan pozwala na uniknięcie impulsywnych decyzji i strat. Niezwykle ważne jest więc poprzedzenie obstawiania analizą bukmacherską. Określenie celu i trzymanie się go znacznie ułatwia zadanie.

Brak określonego budżetu

Niektórzy gracze wskazują, że to powinna być pierwsza czynność przed rozpoczęciem typowania. Określenie swoich możliwości finansowych i przestrzeganie tego limitu pozwoli na zachowanie umiaru podczas typowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku przegranych i może uniemożliwić zbytnie popłynięcie. Określony budżet pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa finansowego w Twoim codziennym życiu.

Zarządzanie kapitałem i kontrolowanie ryzyka polega nie tylko na kontroli ogólnego budżetu i obstawianie w jego ramach. To te określenie możliwości typowania – wysokości jednego zakładu, trzymania się jej niezależnie od sytuacji i unikania zwiększana stawki po przegranej.

Dużo typów na jednym kuponie

Obstawienie wielu wydarzeń na jednym kuponie może przynieść wysoką wygraną. A szybka i duża wygrana jest przecież marzeniem każdego typera. Niesie jednak za sobą na tyle duże ryzyko, że skusić się na odstawianie kilku wydarzeń na jednym kuponie mogą przeważnie niedoświadczeni gracze.

Wygranie w dużych zakładach akumulowanych są praktycznie tak samo prawdopodobne jak… loteria. Największe znaczenie ma tu szczęście, a nie wiedzą i analiza.

Eksperci wskazują, że rozpoczynając przygodę z bukmacherką warto ograniczyć się do maksymalnie trzech zdarzeń na kuponie. Możliwa to osiągnięcia wygrana będzie co prawda mniejsza, ale Twoje szanse na wygraną zdecydowanie wzrosną.

Na czym się skupić podczas stawiania kuponów? Zamiast na ilości zdarzeń, które się na nim znajdą, przeanalizuj szanse ich zaistnienia. Podczas analizy bukmacherskiej weź pod uwagę możliwości i umiejętności graczy czy całych drużyn, ich formę czy cele. Trafna analiza to pewne kupony i wygrana w zakładach bukmacherskich!

Obstawianie zbyt wielu dyscyplin

Częstym błędem początkujących graczy jest chęć zagrania w jak największej ilości wydarzeń. Trudno jest się ograniczyć do jednej, dwóch dyscyplin. Niedoświadczeni typerzy często obstawiają więc kilka, a nawet kilkanaście różnych dyscyplin sportowych. W zakładach bukmacherskich również sprawdza się jednak złota zasada, że nie da się być ekspertem od wszystkiego, a więc warto zostać niż w danej dyscyplinie. Jeśli zdecydujemy się na obstawianie np. piłki nożnej, warto jeszcze bardziej ograniczyć swoje możliwości typowania, do np. kilku lig, a nawet drużyn. Dzięki temu codzienna obserwacja poczynań zawodników i klubów, które zechcemy później obstawiać, będzie znacznie prostsza, a analiza bukmacherska znacznie mniej czasochłonna. W przypadku piłki nożnej warto skupić się na ligach z europejskiej TOP 5 (czyli angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Ligi, niemieckiej Bundesligi, włoskiej Serie A lub francuskiej Ligue 1). W ich przypadku możesz liczyć na szerokie możliwości typowania (na najważniejsze mecze dostaniesz ponad 300 rynków bukmacherskich), ale też atrakcyjne kursy, których nie otrzymasz podczas typowania mniej topowych lig, np. czeskiej. Legalny bukmacher LV BET często oferuje też na najlepsze rozgrywki dodatkowe promocje i bonusy, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca i opłacalna.

Podsumowanie: czy da się uniknąć błędów podczas typowania?

Na pewno tak! Przed rozpoczęciem swojej przygody z bukmacherką warto zapamiętać, że nie jest to loteria. W dzisiejszych czasach to ciężka i żmudna praca, która może (ale nie musi) przynieść Ci wygraną. Profesjonalni typerzy muszą odznaczać się wieloma cechami, które są możliwe do wyuczenia. Kontrola emocji, ale też własnych finansów, obranie strategii i trzymanie się jej za wszelką cenę, brak reakcji na straty i przegraną – to tylko niektóre w nich. Jeśli samokontrola sprawia Ci problemy warto abyś zastanowił się, czy typowanie w zakładach bukmacherskich dla Ciebie. Pamiętaj, że od hazardu można się uzależnić. Zakłady bukmacherskie są zabawą, a nie sposobem na utrzymanie siebie i rodziny na wysokim poziomie. Owszem, może przynosić regularne wygrane, a więc i regularne zyski, ale nigdy nie otrzymasz gwarancji. Przestrzeganie zasad, a przede wszystkim uniknięcie krytycznych błędów na początku zabawy z bukmacherką sprawi, że nie tylko szybko staniesz się skutecznym typerem, ale przede wszystkim będziesz się świetnie bawił z zakładami bukmacherskimi LV BET!

Firmy bukmacherskie, w tym zakłady bukmacherskie LV BET, pomagają typerom w zabawie. Gracze mogą skorzystać z licznych promocji i bonusów, poznać kody promocyjne, a na blogu sportowym umieszcza zapowiedzi wydarzeń sportowych, ułatwia wyciągnąć odpowiednie wnioski z analizy bukmacherskiej. Poznaj atrakcyjne kursy i postaw swoje szczęśliwe kupony już dziś!