Alpen Cup Kobiet: Polska – Szczyrk HS 104 (K-95) konkurs indywidualny

Kolejna odsłona skoków narciarskich kobiet w ramach Alpen Cup zaplanowana jest w Szczyrku. Jak zawodniczki spiszą się na polskiej skoczni? Poznaj najważniejsze informacje o tym wydarzeniu, które ułatwią Ci typowanie w zakładach bukmacherskich LV BET!

Alpen Cup Kobiet: Polska – Szczyrk– najważniejsze informacje

Szczyrk HS104 – to właśnie tam wystąpią skoczkinie narciarskie w ramach cyklu Alpen Cup 2023/2024. Ich zmagania można będzie oglądać 28 stycznia 2024 r. Dzień wcześniej wystąpią tam również mężczyźni. Kompleks Skalite będzie gościł uczestników tych zmagań po raz pierwszy w historii. W 2023 r. Polska oficjalnie została członkiem OPA, czyli Organizacji Państw Alpejskich (wraz z Finlandią, Szwecją, Norwegią, Chorwacją i Węgrami). To oznaczało, że młodzi skoczkowie z naszego kraju mają dodatkową szansę na udział w zawodach (jako pełnoprawni uczestnicy), ale też kraj zyskał możliwość zorganizowania wydarzenia.

Historia skoczni narciarskiej Skalite w Szczyrku sięga 1937 r. To właśnie wtedy rozegrano na niej pierwszy konkurs. Przez wiele lat była to arena ważnych imprez, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, w tym Puchar Beskidów, Mistrzostwa Świata juniorów 2008, FIS Cup czy Pucharu Świata. Aktualny rekord skoczni wynosi aż 116 m i należy do Krzysztofa Lei.

Alpen Cup Kobiet w Szczyrku – harmonogram

Organizatorzy jeszcze nie ogłosili oficjalnego harmonogramu wydarzenia. Wiadomo, że w Szczyrku zmagania skoczków można będzie śledzić przez co najmniej dwa dni. 27 stycznia 2024 r. na skoczni rywalizować będą uczestnicy cyklu Alpen Cup zaś dzień po nich – również uczestniczki. Wszystko wskazuje na to, że konkursy rozpoczną się w środku dnia.

Alpen Cup Kobiet w Szczyrku – faworytki

Do tej pory rozegranych zostało osiem konkursów w ramach cyklu Alpen Cup. Poznaj ich wyniki – to podstawa każdej analizy bukmacherskiej przed kolejnymi zawodami tego cyklu.

11 sierpnia 2023 r. Pohla HS66

1. miejsce – Noelia Vuerich

2. miejsce – Meghan Wadsak

3. miejsce – Emily Teubner

12 sierpnia 2023 r. Pohla HS66

1. miejsce – Noelia Vuerich

2. miejsce – Sara Pokorny

3. miejsce – Celina Wasser

9 września 2023 r. Liverec HS100

1. miejsce – Tina Erzar

2. miejsce – Anezka Indrackova

3. miejsce – Martina Zanitzer

10 września 2023 r. Liverec HS100

1. miejsce – Anezka Indrackova

2. miejsce – Tina Erzar

3. miejsce – Pola Bełtowska

23 września 2023 r. Kandersteg HS106

1. miejsce – Tina Erzar

2. miejsce – Sina Arnet

3. miejsce – Emely Torazza

24 września 2023 r. Kandersteg HS106

1. miejsce – Tina Erzar

2. miejsce – Sina Arnet

3. miejsce – Emely Torazza

15 grudnia 2023 r. Seefeld

1. miejsce – Tina Erzar

2. miejsce – Alvine Holz

3. miejsce – Lilou Zepchi

16grudnia 2023 r. Seefeld

1. miejsce – Tina Erzar

2. miejsce – Lilou Zepchi

3. miejsce – Anna-Fay Scharfenberg

A jak wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej cyklu Aspen Cup?

1.     Tina Erznar – 580 pkt.

2.     Meghann Wadsak. – 334 pkt.

3.     Anezka Indrackova – 280 pkt.

4.     Alvine Holz – 270 pkt.

5.     Noelia Vuerich – 249 pkt.

6.     Martina Zanitzer – 210 pkt.

7.     Sara Pokorny – 174 pkt.

7. Emily Teubner – 174 pkt.

9.   Jerica Jesenko – 172 pkt.

10. Lilou Zepchi – 171 pkt.

10. Maja Kovacic – 171 pkt.

Reprezentantki Polski nie są faworytkami najbliższych zawodów, również w Szczyrku. Do ej pory tylko jedna z nich stanęła na podium – Pola Bełtowska w Liberec. To właśnie on zajmuje obecnie najwyższą pozycję w rankingu. Z dorobkiem 92 pkt. jest 25. Za nią uplasowały się: Wiktoria Przybyła (27. miejsce), Natalia Słowik (29. miejsce), Olvia Brenkus (32. miejsce), Sara Tajner (39. miejsce) i Zuzanna Rapacz (50.miejsce).

Gdzie można oglądać transmisję Alpen Cup Kobiet w Szczyrku?

Fani skoków narciarskich w sezonie 2023/2024 mają powody do narzekania. W telewizji i internecie mogą na bieżąco śledzić jedynie zmagania w ramach Pucharu Świata. Konkursy Alpen Cup są tam niedostępne. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami Telewizji Polskiej zawody odbywające się w naszym kraju miały być transmitowane na jej kanałach. W obecnej sytuacji politycznej w Polsce nie jest to jednak pewne.

Obstawianie Alpen Cup Kobiet w LV BET

Która zawodniczka będzie najlepsza w rywalizacji w skokach narciarskich w Szczyrku? Konkurs indywidualny to dobra okazja do przyłączenia się do rywalizacji. Przygotuj się do typowania – przeprowadź swoją analizę bukmacherską i wskaż faworytki zbliżającego się konkursu Alpen Cup. Rozpocznij od sprawdzenia listy zawodniczek i ich wcześniejszych występów, a szczególnie sukcesów. Poznaj aktualną formę oraz cele sztabów na dany sezon. Nie bez znaczenia jest kraj pochodzenia sportsmenek. Najlepsze przygotowanie oferują Niemcy, ale też Austria, Szwajcaria czy Słowenia. Sprawdź klasyfikację generalną, porównania H2H i wszelkie dostępne statystyki. Poznaj opinie ekspertów oraz innych typerów. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na określenie szans w kolejnych zawodach i postawienie pewnych typów bukmacherskich na skoki narciarskie w LV BET!

Typy i zakłady na Alpen Cup Kobiet w LV BET

Skoki narciarskie w wykonaniu najlepszych skoczków świata oferują szeroki wybór rynków bukmacherskich. Rozgrywki niższych lig, w tym Alpen Cup, pozwalają zazwyczaj na wskazanie zwycięzców. Swoje szczęśliwe kupony na faworytki rywalizacji w Szczyrku postawisz w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia obstawianie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a rozpoczniesz obstawianie w LV BET!