18. tydzień regularnego sezonu NFL

18. tydzień regularnego sezonu NFL

Zakończenie sezonu zasadniczego NFL w sezonie 2022/2023 odbędzie się w 18. tygodniu rozgrywek. Zgodnie z założeniami kampania ta odbędzie się 8 stycznia 2023 r. Po niej zaplanowana jest runda dzikich kart. Te rozgrywki zobaczymy w dniach 14-16 stycznia 2023 r. Rozgrywki NFL w tym sezonie wchodzą więc w decydującą fazę! Kto zwycięży? Te i inne rynki możesz obstawiać w LV BET!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

Mecz 2023 NFL w 18. tygodniu sezonu odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 r. To ostatnia runda, w której udział wezmą wszystkie drużyny NFL w ramach sezonu zasadniczego 2022/23. Dlaczego jest on tak ważny? To właśnie po jego zakończeniu poznamy ostateczny wygląd ligowej tabeli i poznamy drużyny, które przejdą do play-offów.

Runda dzikich kart rozpocznie się w sobotę 14 stycznia, a zakończy w poniedziałek 16 stycznia 2023 r. W dniach 21-22 stycznia rozegrane będą spotkania dywizyjne, a tydzień później mistrzostwa konferencyjne. Najważniejszy mecz sezonu, czyli Super Bowl zaplanowany jest na 12 lutego 2023 r.

Kto weźmie udział?

Do rozgrywek podejdą wszystkie drużyny, które przystąpiły do sezonu 2022/2023 National Football League, z obu konferencji. W 18. tygodniu rozgrywek odbędzie się więc 16 meczów.

Wśród 32 uczestników ligowych zmagań zobaczymy:

Konferencja AFC:

 • Dywizja Wschodnia: Buffalo Bills, Miami Dolphins, New England Patriots, New Your Jets
 • Dywizja Północna: Baltimore Ravens, Cincinnati Bengals, Cleveland Browns, Pittsburgh Steelers
 • Dywizja Południowa: Houston Texans, Indianapolis Colts, Jacksonville Jaguars, Tennessee Titans
 • Dywizja ZachodniaL Denver Brncos, Kansas City Chiefs, Las Vegas Raiders, Los Angeles Chargers

Konferencja NFC:

 • Dywizja Wschodnia: Dallas Cowboys, New York Giants, Philadelphia Eagles, Washington Football Team
 • Dywizja Północna: Chicago Bears, Detroid Lions, Green Bay Packers, Minnesota Vikings
 • Dywizja PołudniowaL: Atlanda Falcons, Carolina Panthers, New Orleans Saints, Tampa Bay Buccaneers
 • Dywizja Zachodnia: Arizona Cardinals, Los Angeles Rams, San Francisco 49ers, Seattle Seahawks

Harmonogram

Ostatni tydzień zasadniczego sezonu NFL rozegrany będzie 8 stycznia 2023 r. Jak wygląda terminarz rozgrywek?

 • Buccaneerss – Falcons (Stadion Mercedes-Benz, Atlanta)
 • Vikings – Bears (Soldier Fields, Chicago)
 • Ravens – Bengals (Stadion im. Paula Browna, Cincinnati)
 • Lions – Packers (Pole Lambeau, Zielona Zatoka)
 • Texans – Colts (Stadion Lucas Oil, Indianapolis)
 • Titans – Jaguars (TIAA Bank Field, Jacksonville)
 • Jets – Dolphins (Stadion Hard Rock, Miami Gardens)
 • Giants – Eagles (Lincoln Financial Field, Filadelfia)
 • Browns – Steelers (Pole Heinza, Pittsburgh)
 • Cowboys – Commanders (FedExField, Landover)
 • Patriots – Bills (Stadion Highmark, Orchard Park)
 • Chargers – Broncos (Empower Field w Mile High, Denver)
 • Bosses – Seekers (Stadion Allegiant, Las Vegas)
 • Panthers – Saints (Caesars Superdome, Nowy Orlean)
 • Cardinals – 49ers (Stadion Levi’s, Santa Clara)
 • Rams – Seahawks (Lumen Field, Seattle)

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Na półmetku ligowych zmagań od konkurencji odstają wyraźnie trzy zespoły: Buffalo Bills, Philadelphia Eagles i Kansas City Chiefs. Są faworytami każdego spotkania, w którym biorą udział. Niektórzy kibice i eksperci posuwają się nawet do twierdzenia, że w przypadku futbolistów z pierwszej drużyny każdy inny wynik niż wygrana będzie porażką, bo jest ona wyjątkowo w mocna w każdym elemencie gry. Zawodnicy z Teksasu zaś wprost przeciwnie – ich słaba forma skutkuje tym, iż najbardziej prawdopodobna jest ich przegrana. Pozostałe zespoły w stawce prezentują średni, ale dość wyrównany poziom. W tegorocznych rozgrywkach nie najlepiej prezentują się ubiegłoroczni finaliści Super Bowl.  Wszystko wskazuje na to, że w przypadku mistrzów z Los Angeles Rams samo dostanie się do półfinałów będzie sukcesem. Zwycięzcy AFC, czyli Cincinnati Bengals zaliczyli fatalny początek sezonu, jednak z meczu na mecz widać poprawę. Podobnie jednak zaprezentowali się w poprzednim sezonie. Czy uda im się dojść do finału również w tym sezonie? Po rozegraniu meczów połowy sezonu trudno o tym mówić.

Gdzie można oglądać?

Liga oferuje kibicom z USA, ale też spoza kraju NFL Game Pass, czyli dostęp do specjalnego serwisu na swojej stronie internetowej. Znajdziesz tam. Transmisję wszystkich spotkań z kilku kamer, ale też dostęp do archiwum meczów, statystyki i analizy, opinie ekspertów i wiele innych informacji. To dzięki nim z łatwością postawisz pewne typy bukmacherskie!

Kibice ze Stanów Zjednoczonych, ale też mający dostęp do telewizji z tego kraju, mogą śledzić mecze 2023 NFL Playoff w ESPN, ABC, CBS lub NBC.

Obstawianie meczów 18. tygodnia NFL w LV BET

Kto zagra w play offach tegorocznego sezonu futbolu amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych? Tego będziemy pewni po rozegraniu meczów w 18. tygodniu ligi! Przez cały ten czas możesz obstawiać wyniki spotkań w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny bukmacher oferuje szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy. Co musisz zrobić? Postawić swoje typy w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej!

Typy i zakłady na mecze 18. tygodnia NFL w LV BET

Futbol amerykański oferuje szeroki wybór rynków bukmacherskich. Każdy mecz to co najmniej kilkadziesiąt możliwości obstawiania. Koniec ligowych spotkań to nie tylko wielkie emocje, ale też spotkania na szczycie najlepszych zawodników i drużyn! Aby zostać pewnym typerem warto dokładnie poznać reguły gry, ale też zasady, którymi rządzą się rozgrywki. W futbolu amerykańskim niezwykle istotne są statystyki i zależności, jak na przykład kluczowe liczby. Jest to różnica punktów, która najczęściej dzieliła drużyny we wcześniejszych meczach NFL: 3, 7 i 10. Historia spotkań ligowych pokazuje, że po przegranym meczu drużyny najczęściej się bardzo mobilizują i wygrywają kolejne. Swoją wiedzę możesz wykorzystać podczas typowania. Jakie zakłady na NFL możesz postawić w LV BET? To m.in. typy na zwycięzcę meczu, połowy czy kwarty. Możesz też wskazać liczbę punktów, czy występy poszczególnych drużyn. Z których skorzystasz? Postaw swoje typy bukmacherskie na NFL i mecze 18. tygodnia rozgrywek w LV BET!